Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

„Instamóda“ polapila spoustu z nás, nechte se jí unést i vy!

Ten, kdo nemá v dnešní době Instagram, jako kdyby nebyl. Myslíte si, že žertuji? Kdepak! Instagram je mobilní aplikace, která je po Facebooku nebo Twitteru dalším populárním fenoménem chytrých telefonů. Denně vychrlí tisícovky nových fotek od různých lidí či organizací z celé planety. Fotky přes Instagram pořizují nejen obyčejní lidé, kteří často sdílí své fotky pouze se svými přáteli, ale i ti nejslavnější, kteří své fotky sdílí většinou veřejně. Stačí si pouze najít jejich oficiální profily a „instašpionáž“ může začít.

Na Instagram se dá pořídit fotka prakticky čehokoli. Od krajiny, přes populární selfie až po módu. Jednoduše uděláte svým mobilním kamarádem „Cvak!“, upravíte fotografii v různých filtrech a rámečcích, které vám tato aplikace nabízí, a vyšlete ji do světa sociálních sítí. Pod svůj příspěvek můžete také vypsat hashtagy, které vám pomůžou být snáze viditelnými. Častými hashtagy v oblasti módy jsou např. #fashion, #instainspiration, #style a názvy veškerých módních značek.

Móda na Instagramu se dá zachytit různě. Jak tedy pořídit instafotku tak, aby vypadala skvěle a zároveň splňovala svůj účel? Přinášíme vám několik tipů, jak zaručeně uspějete.

1) Nechte se vyfotit

Nejjednodušším řešením je požádat někoho, aby vás vyfotil ve vašem stylovém outfitu, který jste si třeba nedávno pořídili ve vašem oblíbeném módním butiku.

Instagram móda krainová

Známá česká topmodelka Simona Krainová se nejen pochlubila na Instagramu svými milovanými botami od Givenchy, vytvořila s nimi i dokonalý outfit, ve kterém se nechala vyfotit. ©simonakrainova. Zdroj: Instagram

2) Propadněte selfiemánii

Dalším oblíbeným způsobem je tzv. móda selfie autoportrétů, která doslova zaplavila veškeré sociální sítě. Při ní nejen ukážete všem svůj krásně upravený obličej a účes, ale také na ní zachytíte část vašeho módního ohozu.

móda instagram

Selfie známé české zpěvačky. Tereza tu vypadá krásně a zvolila i stylový svršek. ©terezakerndlova. Zdroj: Instagram

Můžete se vyfotit jen tak a nebo např. během jízdy za volantem, když si chcete zkrátit čekání na semaforech.

outfit instagram

Tento pohledný mladík neváhal a pořídil selfie během řízení. ©korlevski. Zdroj: Instagram

3) Udělejte si zrcadlovku

Můžete se také vyfotit sami před zrcadlem a pochlubit se, jak jste se oblékli na večírek, do školy, do práce, na procházku apod. Mezi těmito zrcadlovkami jsou velmi často k vidění tzv. „výtahovky“. Někomu to možná přijde poněkud trapné fotit se v zrcadle, natož ve výtahu, ale dělá to spoustu lidí kolem vás, tak proč ne vy?

Lukáš Vácha móda

Známý český fotbalista Lukáš Vácha a jeho „výtahovka“. Kromě fotbalu patří mezi jeho silné stránky také móda a osobitý styl oblékání. ©6nosav. Zdroj: Instagram

Nebojte se také brát fotky na Instagramu s humorem. Vytvořte takové snímky, které budou nejen vypadat dobře, ale pobaví i vaše okolí.

selfie móda

Vyfotit se v zrcadle umí každý. Vytvořit vtipnou a zároveň stylovou fotku umí jen někteří. ©ludaskop. Zdroj: Instagram

Často se také zaměřuje pozornost na detaily. Ty se dají zaostřit hned několika způsoby:

4) Naaranžování outfitu na podlahu

Tento postup je považován za nejkreativnější. Člověk však musí mít cit pro estetiku, aby fotka vypadala skutečně dobře a „catchy“ (přitažlivě).

instagram móda

Dokonale sladěné a naaranžované doplňky na podlaze. Přesně takhle má vypadat povedená „podlahovka“. ©klucikk. Zdroj: Instagram

5) Fotky z ptačí perspektivy

Tyto snímky patří mezi oblíbené. Jednoduše sami vyfotíte svůj outfit z pohledu odshora dolů a upravíte ve vhodném filtru tak, abyste vyvolali u ostatních „wow-efekt“.  Můžete se vyfotit vestoje, ale pokud máte rádi pohodlí, vyfoťte se klidně vsedě.

móda na instagramu

Takhle se vyfotila známá česká zpěvačka Monika Bagárová. Roztrhané džíny a stylové boty vypadají ve zvoleném filtru přímo skvěle! ©bagarovamonika. Zdroj: Instagram

6) Pozornost na šperky

Bohatě ozdobené předloktí, krky a uši jsou doslova hitem! Stačí jen dobře zaostřit záběr na vaše stylové doplňky a je to!

berdych instagram

Známý český tenista Tomáš Berdych si potrpí na luxusní hodinky. Jeho Instagram je plný zaostření na různé hodinky na různých místech světa. ©tomasberdych. Zdroj: Instagram

A pokud přece jen na zveřejňování vlastních fotek nenajdete odvahu, tak se jednoduše nechte inspirovat těmi, co se fotí rádi a módu milují. I v módě je třeba neustále čerpat nové inspirace. A troufám si tvrdit, že Instagram je pro tohle jako stvořený.


Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *