Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Ivana Mentlová – seznamte se!

Ivana Mentlová je okouzlující stylová dáma, ale v přední řadě je skvělá módní návrhářka! Pokud jste o ní ještě neslyšely, milé dámy, slečny a paní, pokusím se vám přiblížit její tvorbu.

Pokud jste se dosud o její tvorbu nezajímaly, je na čase vám o ní něco napsat. Tak s chutí do toho!

Ivana Mentlová

Je přední česká návrhářka narozena 16.1. 1974 a v současné době patří mezi nejvýraznější tváře českého módního průmyslu. Navrhuje luxusní dámskou módu, která zahrnuje originální prvky a materiály, jako jsou kůže a kožešina a také šije limitované edice (a ty opravdu stojí za to). Musím se přiznat, že jsem o této módní návrhářce před pár lety ještě vůbec neslyšela (a to mám vystudované oděvní návrhářství a znalost českých návrhářů byla podmínkou)  velmi mě překvapila její originální a nápaditá tvorba.

Ivana Mentlová

Ivana Mentlová, módní návrhářka. Zdroj: www.life.ihned.cz

Život a úspěchy v kostce

Ivana Mentlová působila jako designérka oděvů z kůže v Istanbulu a svoji vlastní módní značku pod názvem IAM založila v roce 2007. V roce 2009 se opět vrátila do České republiky, kde navrhovala oděvní outfity pro luxusní kampaně jakými jsou: Klenoty Aurum, Dermacol a Bomton. Její designové modely se velmi často objevují v lifestylových a módních časopisech jako Elle, Dolce Vita, InStyle a podobně. Aby taky ne, srší originalitou a troufám si říci, že se jen tak nějaké návrhářce/návrháři tady v České republice nevyrovná. Pochopitelně skoro každá žena, která se zajímá o módu, má svou oblíbenou návrhářku/návrháře, z jehož nebo jejíž tvorby čerpá inspiraci a mě si Ivana Mentlová opravdu získala.

Ivana Mentlová

Ivana Mentlová zdroj:www.super.cz

Ivana se dala do spolupráce s naší jedinou Miss World Taťánou Kuchařovou, která se už popáté stala tváří její kampaně, v té aktuální spolupracuje i s topmodelkou Gretou Slezákovou, pro kterou je to už třetí spolupráce s Ivanou. Taťána se v modelech Ivany Mentlové pravidelně objevuje na prestižních akcích jak v České republice, tak ve světě.

Taťána Kuchařová s modelem od Ivany Mentlové

Taťána Kuchařová s modelem od Ivany Mentlové. Zdroj: www.missosology.info

Taťána Kuchařová v modelu od Ivany Mentlové

Taťána je v modelu od Ivany Mentlové opravdu kočka. Zdroj: www.glamazonblog.com

Šaty Ivany Mentlové jste kromě na Taťáně Kuchařové také mohly vidět na topmodelkách Petře Němcové, Daniele Peštové a Simoně Krainové. Oblíbily si je a září v nich i herečky Anna Geislerová, Jitka Schneiderová a Ivana Chýlková.

Kolekci podzim/zima 2012/2013 uvedla s velkým úspěchem v rámci Dreft Fashion Weeku na své první přehlídce v Rezidenci primátora hlavního města Prahy dne 18.9. 2012.

Zapojila se také, spolu se sedmi dalšími českými módními tvůrci, do charitativního projektu s názvem Srdeční záležitost, pro který navrhla a ušila rudé šaty, které byly později vydraženy a výtěžek byl věnován IKEM. A právě tyto šaty byly vybrány na titulní stránku časopisu Marie Claire (zářijové číslo v roce 2012) a nafotila ji topmodelka Michaela Kocianová.

zářijové vydání časopisu Marie Claire a na titulku šaty od Ivany Mentlové

Zářijové vydání časopisu Marie Claire a na titulku šaty od Ivany Mentlové. Zdroj: www.coolmodelky.blog.cz

V modelech od Ivany se objevila a byla nafocena na přední titulku časopisu Instyle ( únor 2013) i světová německá topmodelka Heidi Klum.

Heidi Klum v outfitu od Ivany Mentlové

Heidi Klum v outfitu od Ivany Mentlové. Zdroj: www.facebook.com

Kolekci na jaro/léto 2013 prezentovala na akci Prague Fashion Night a stalo se tak 30. května 2013.

Tvorbu Ivany Mentlové můžete sledovat také na internetu, pokud jste ale jedna z těch, co si modely chce vlastnoručně „osahat“, podívat se na ně a případně si je i koupit, zajděte si do butiku Space ve Vězeňské ulici v Praze, kde má svůj designový koutek.

tvorba od Ivany Mentlové

Modely od Ivany Mentlové. Zdroj: www.invogue.cz


Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *