Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jak se obléci, když máte velká prsa

Protože jsem se minule zmiňovala o malých ňadrech, dnes se chci zaměřit na pravý opak, a to na prsa velká. Že po nich toužíte i vy? Věřte mi, netoužíte, není to jenom překážka ale taky hezká zdravotní i módní komplikace.

Ráda bych tedy zase zmínila pár rad a tipů, jak na velká prsa a nevypadat komicky, ale vkusně a elegantně, prostě tak, jako vždy.

velká prsa jaké oblečení

Velká prsa už vás dále nemusejí trápit. Zdroj: www.theguardian.com

Už vidím ženy s průměrným poprsím, jak čtou tenhle článek a v duchu si přejí, aby jejich přednosti měly o pár čísel víc. Věřte mi, nechcete to, vybírat si podprsenky, které jsou velké a ne tak pěkné, navíc zrovna v každém obchodě je nemají a nebo naopak mají, ale stojí dvakrát tolik. Chcete si dopřát výstřih, ale prsa vám z něj vypadávají, chlapi trousí neslušné poznámky a když jde kolem vás matka s dítětem, zakryje mu oči. Trochu trapné, že? Nemluvím tu samozřejmě o ženách, které se tím chlubí a schválně je „vystrkují“. Navíc je fakt, že do takového výstřihu se musím podívat i já. Mám jednu kamarádku, která má pětky (takže velikost E) a vyšly jsme si spolu sednout, bavily jsme se a ona měla výstřih a já jí do toho výstřihu zírala jak nadrženej chlap! Fakt jsem si nemohla pomoct, ale prostě to svádí k „čumění“. No, ale my nechceme, aby na nás chlapi čuměli, my chceme být dámy v každém ohledu. Takže dost mých historek a pojďme se na to teda vrhnout!

Podprsenka pro velká prsa

Ze všeho nejdříve bych chtěla zmínit podprsenku, protože ta je pro velká prsa základ ať chcete nebo ne. Vybírejte ji VŽDY z kvalitního materiálu a v kvalitních prodejnách spodního prádla, kde je vám prodavačka schopna poradit. Měla by být vyztužená a mít silnější ramínka, která prsa podepřou. Také by měla sahat více pod prsa, jako je to například u balkonových podprsenek. Prsa vám z ní nesmí „vytékat“ ani bokem a ani se nesmí přelévat z košíčků ven. Pokud takovou nenajdete, jděte jinam, prsa vám za to budou s přibývajícím věkem vděčné.

tipy pro velká prsa

Klaďte důraz na pevnou kosntrukci podprsenky. Zdroj: www.holyamily.iujie.com

Výstřih u žen s velkým poprsím

Výstřih rozhodně ne až po pupík nebo vyzývavě hluboký. Za prvé je to nevkusné a za druhé vám do něho budou všichni civět. Když už chcete výstřih do „V“ volte nějaký decentnější, ale přitom vkusný a sexy. Výborné jsou překládané výstřihy, které zase tolik neodhalují ale zas dávají přednost fantazii.

rady móda velká prsa

Překládané výstřihy jsou pro velká prsa jako dělané. Zdroj: www.dailymail.co.uk

Topy

U topů si dejte pozor, především myslete na podporu. Nemusíte samozřejmě nosit trika a halenky až ke krku, to v žádném případě. Vyhýbejte se třeba nabírání a řasení, které jen podporují objem a váš hrudník vypadá o to mohutnější, takže na košile s kanýrky si nechte zajít chuť. Také myslete na to, že pokud je top ke krku, můžete si dovolit odhalené ruce, pokud máte naopak výstřih, držet byste se měly dlouhých rukávů – moc odhalené kůže spíše škodí, než prospívá.

postava velká prsa rady

Dbejte na decentnost před vulgaritou. Zdroj: www.gorgeautiful.com

Crop top pro dámy s většími prsy

Mám pro vás skvělou zprávu, crop topy nosit můžete! K vysokým sukním nebo kalhotám totiž vypadají skvěle a v létě vám v nich bude božsky. Moje rada je – vsaďte na rolákový crop a nejlépe v černé – ta opticky zužuje takže vaše prsa by vám problém dělat neměla. Naopak se vyhněte crop topům, které jsou volné, zbytečně odstávají a vaše prsa by lítala ze strany na stranu.

crop top velká prsa

Crop topy jsou skvělou volbou. Zdroj: www.babesandfelines.com

Šaty pro dámy s větším poprsím

Jelikož je plesová sezóna v plném proudu, tak jsem si pro vás připravila šaty pro nadměrné hrudníky. Tady platí to samé pravidlo, co u topů – příliš odhalené kůže naopak ubírá na elegantnosti, pokud se se svými prsy rozhodnete si vzít hluboký výstřih, dbejte na to, abyste měly zahalené ruce a šaty by měly být vždy delší (nejlepší řešení je mít až na zem).

šaty velká prsa jak nosit

Ani dámy s velkými ňadry se nemusí omezovat, ale vždy všeho s mírou. Zdroj: www.outfittrends.com

– Šaty bez ramínek

Na to pozor, nevíte, jestli to váš hrudník vydrží. Pokud takové šaty máte, soustřeďte se na to, aby vám prsa „nepřetékala“ ven a nebo nebyla extrémně stažená, takže by byla „vyhnaná“ až pod krkem, to teda není vkusné ani trochu. I do takových šatů ale doporučuji podprsenku bez ramínek, stačí silikonovou samodržku, protože kdyby se náhodou stala nehoda a vám šaty spadly, tahle podprsenka vás zachrání.

šaty bez ramínek velká prsa

Šaty bez ramínek mohou být někdy ošemetné pro velké hrudníky. Zdroj: www.trendycurvy.com

– Střih šatů

Držte se konstruktivně pevných střihů a dobře padnoucích střihových řešení, namísto volných, které zbytečně rozšiřují, nechte svá prsa vyniknout a nebojte se toho, jen decentně a sexy a ne vulgárně.

velká prsa střih šat

Střih je velice důležitý, nepodceňte ho. Zdroj: www.beebuzzbee.tumblr.com

Ponča

Dokonalý tip pro velká ňadra, různé cardigany a ponča pomohou schovat nadměrný hrudník a navíc jsou extrémně pohodlné! Nikde vás netlačí upnutý kabát a necítíte se „stažená“.

ponča velká prsa oblečení rady

Ponča jsou objemné hrudníky přímo dělaná! Zdroj: www.esbatt.com

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *