Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jakub Polanka – český módní návrhář, kterého zná Paříž i Milán

Módní svět se třpytí luxusem a bohatstvím, každá značka i módní návrhář, chce být v této branži úspěšný a na vrcholu slávy. Každý chce zaujmout a být vidět. Předvést svoji tvorbu v tom nejokázalejším světle. Avšak pod maskou zlatavého pozlátka se skrývá většinou velmi tvrdá práce, hledání inspirace a skvělých nápadů, které jen tak někdo mít nebude. Pod tím vším můžete objevit i opak luxusu – kombinaci čistoty a minimalismu a takové jsou právě modely od českého návrháře talentovaného Jakuba Polanky.

Pojďme se na jeho tvorbu podívat zblízka a nechejte se inspirovat pánskou kolekcí ve spolupráci s Pietro Filipi a blížící se velkou akcí Prague Fashion Weekendu 2015, kde ukáže opět něco nového ze své tvorby.

Jakub Polanka – český módní návrhář

Jakub Polanka se narodil 20. října 1979. Vystudoval módní návrhářství na pražské Vysoké škole uměleckořemeslné a je součástí institutu Française de la Mode v Paříži. Pracoval v oddělení oděvů v designérském studiu Philippa Starcka, také spolupracoval s módními domy Hermés, Louis Vuiton, Tag Heuer, Ballantyne Cashnere a dalšími. Jako mladý návrhář má již za sebou přes deset kolekcí, zúčastnil se i mnoha designérských soutěží, ve kterých zvítězil (např. Czech Grand Design).

Módní návrhář Jakub Polanka

Módní návrhář Jakub Polanka, zdroj: www.vogue.it

Návrhář obklopen modelkymi

Návrhář Jakub Polanka obklopen modelkami, zdroj: www.facebook.com/polankaRTW

roce 2010 se umístil v prestižním časopise Vogue Italia mezi nejnadanější talenty mladé generace a to už je velký úspěch. Modely a kolekce, které Jakub navrhuje jsou promyšlené a praktické, jsou odrazem futuristických prvků, inspirací se stává architektura, extravagance i pohled na rutinu každého dne. Návrhář do své tvorby začleňuje i svůj pohled na svět, jak ho sám vnímá, co cítí. Respektuje módní trendy, nedá dopustit na čistotu, eleganci a minimalismus. Tím přináší do kolekcí úžasné nápady, které si každý oblíbí, detaily, které zaujmou a jsou určeny pro všechny, kdo má rád současný životní a módní styl.

Hra s modrou barvou, model od Jakuba

Hra s modrou barvou, model od Jakuba. Zdroj: www.facebook.com/polankaRTW

Lehkost a ženskost v modelech od Jakuba Polanky

Lehkost a ženskost v modelech od Jakuba Polanky, zdroj: www.facebook.com/polankaRTW

Spolupráce se značkou Pietro Filipi

Před necelými dvěma lety se Jakub Polanka dostal ke spolupráci se značkou Pietro Filipi. Splnil si tak svůj velký sen a navrhuje pánské kolekce. Jeho kostrou v navrhování se stalo pět charakterů, pět stylů, pět základních siluet. „Elegantní James Bond, šarmantní sir Oscar Wilde, hrdý doktor Živago, uvolněný a ležérní Steve McQueen, silný odvážný bojovník Rocky Balboa… Pět možností a jeden muž,“ říká o své navržené kolekci návrhář. „Jednotlivé kusy v kolekci jsou určené ke kombinování a mixu tak, aby každý muž mohl co nejlépe vyjádřit svůj charakter, náladu i názor.“ K tomu dodává, že šedá barva ostatní prvky sjednocuje a umožňuje vzájemnou kombinovatelnost. Celá kolekce je pro pány velmi stylová, nápaditá a kreativní.

Pánská outfit od značky Pietro Filipi

Pánský outfit od značky Pietro Filipi, zdroj: www.beinmag.com

Tvorba Jakuba Polanky

Jakub Polanka patří mezi známé tváře českého světa módního designu. O své tvorbě prozrazuje, že návrhářství je hra, která dává prostor k vyjádření našich postojů a nálad. Neskrývá ani názor, že lidé se bojí vyjadřovat svoji osobitost a že se plno lidí rozhoduje podle davu a oblékají se slepě podle následování trendů, nebo nosí stále to stejné – bundy a džíny. O návrhářství v Čechách prozrazuje, že je těžké se uplatnit, jedině přes mnoho překážek a kompromisů, proto raději zkusil své štěstí, a to s úspěchem, v cizině. Návrhařina ho velmi baví, spolupracuje i s umělci a fotografy, teď se pomalu chystá na módní přehlídku, kterou bude mít na konci března na Prague Fashion Weekendu, kde představí nové modely na nadcházející sezónu.

Navrhnuté kostýmy pro kalendář o.s. DebRA ČR, sdružení pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel

Navrhnuté kostýmy pro kalendář o.s. DebRA ČR, sdružení pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel, zdroj: www.facebook.com/polankaRTW

Dámské šaty od Jakuba Polanky

Dámské šaty od Jakuba Polanky, zdroj: www.jakubpolanka.com

Kolekce dámských modelů jakub polanka

Jakub Polanka – kolekce dámských modelů, zdroj: www.facebook.com/polankaRTW

Jakub Polanka na Prague Fashion Weekend 2015

Pokud Vás zajímá módní svět a rádi byste viděli přehlídku Jakuba Polanky na živo, tak máte tu možnost v předposledním víkendu v březnu 21 – 22. se zúčastnit velké módní akce v Praze – Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Během šesti přehlídek ve dvou dnech můžete vidět jak nové modely od Jakuba Polanky, tak zároveň shlédnout i novou kolekci pro značku Pietro Filipi, která nabídne mnohé v pánském i dámském světě módy.

Sněhově bílý dámský model

Sněhově bílý dámský model, zdroj: www.facebook.com/polankaRTW

Ženská krása a křehkost v bílých dámských šatech

Ženská krása a křehkost v bílých dámských šatech, zdroj: www.facebook.com/polankaRTW


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *