Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jaký střih sukně se k vám hodí? Poradíme!

Ačkoliv si většina žen myslí, že svůj typ sukně už má, nemusí to být tak docela pravda, protože typů sukní je tolik, že se mnoho žen zaměří pouze na dva typy a ostatní si ani nevyzkouší, protože jsou přesvědčené, že jim nesluší.

Tímto článkem bych vám, ženám, chtěla dát možností mnohem více, než jste si ochotné připustit a ukázat vám, že se některých typů sukní bojíte zbytečně.

střihy sukní

Sukně na míru? Poradíme vám, jak různé druhy sukní kombinovat. Zdroj: www.oasap.com

Nechci se zaměřovat na klasické (a obyčejné) sukně, o kterých má každá žena už jistý přehled, naopak bych se ráda věnovala atypickým sukním, které mnoho žen ignoruje, přitom se jen bojí jejich střihu a vzhledu. Občas je ale dobré zariskovat a vsadit na trochu něco jiného, než co obvykle nosíme.

Metalická sukně

Rozhodně také nejsem jedna z žen, která by si dobrovolně vybrala stříbrnou nebo měděnou sukni, protože moje první reakce by byla, že k ní nemám co nosit a že by mi určitě neslušela. A přesně tyhle předsudky bych ráda zbourala a ukázala vám novou cestu. Brzy začne podzim a jak už to tak bývá, ženy mění své šatníky, místo pestrobarevných květinových věcí se uchylují k temnějším odstínům a rozdílným materiálům a i toto chci tímto článkem změnit. K metalické sukni si totiž můžete dovolit vzít naprosto všechno. Jelikož je hladká a lesklá, tak bude skvěle vypadat s něčím hrubějším – aneb moje pravidlo o kombinaci materiálu. Takže k ní můžete nosit svetr nebo v pozdních letních dnech třeba šifonové tílko, je to jen na vás. Ale zaručuji vám, že se pro ni místo ve vašem šatníku najde.

dámské střihy sukní návody

I když byste si nejspíš metalickou sukni nevybrala, letos ve vašem šatníku nesmí chybět! Zdroj: www.missguidedau.com

Sukně se sklady

Je to typická nabíraná sukně v pase kratšího střihu, která se směrem dolů rozšiřuje (viz obrázek). Tato sukně je ideální jak pro plné, tak pro štíhlé postavy. Důležitá je i její délka. Ideální je délka, která odpovídá jedné dlani nad kolenami, protože jsou stehna nad kolenem nejštíhlejší, proto například vaše silnější stehna zakryje. Také je dobrá volba to, že je sukně do pasu a tak zakryje bříško. Nebojte se zariskovat s materiálem jako je kůže nebo různé povrchové struktury látky.

typy sukní návod rozdělení

Nebojte se vyzkoušet různé typy sukní, budete překvapené! Zdroj: www.dizikiyafet.com

Pastelová midi sukně

Midi znamená, že je sukně pod kolena, což není sukně vhodná pro ženy se silnějšími lýtky. Hned vám vysvětlím proč – sukně končí v úrovni lýtek a právě tam, kde jsou nejširší, sukně poté způsobí efekt, jako by se vaše nohy směrem nahoru pořád rozšiřovaly. Z tohoto důvodu je lepší přenechat tuto sukni ženám, které mají lýtka tenké. Nicméně pokud i tak toužíte po midi sukni, bude lepší volbou pouzdrová. Tato sukně se hodí pro všechny příležitosti – na párty si k ní můžete obléknout crop top, zatímco když se chystáte na formální akci, zvolíte košili nebo halenku.

midi sukně pastelová

Dlouhá pastelová sukně se hodí nejen do práce, na večírek a nebo třeba dokonce na dostihy! Tuhle třeba najdete v prodejnách H&M. Zdroj: www.hm.com

Džínová sukně

Ačkoliv se může zdát, že džínové sukně jsou záležitostí především léta, není tomu tak, využijete ji i na podzim, kdy ji můžete doplnit světříkem a nebo teplejšími nadkolenkami, které vám tuto podzimní sezónu rozhodně nesmí chybět. Skvěle také vypadá, když k úzké sukni obléknete oversized svetr nebo halenku. Nejen, že vám v tom bude pohodlně, ale kombinace úzkého a oversized, lesklého a matného a podobně, je základem pro dobře vypadající outfit.

střihy sukní

Džínovina není jen letní materiál, bohatě ji využijete i na podzim! Kombinujte s oversized svetříky. Zdroj: www.thelateststyle.net

jak kombinovat sukně oblečení

Roztrhaná a nebo ne, džínová sukně je určitě kouskem oblečení, které musíte mít. Zdroj: www.dailymail.co.uk

Koženka teď a navždy

Koženková (raději než kožená, víte, že chceme zvířata ušetřit) sukně je prostě must have! Naprosto zbožňuju její schopnost ladit úplně se vším. Navíc, nastává sezóna svetrů a velkých pletených roláků a také kozaček nad kolena, takže tu máte hned několik variant jak sukni kombinovat. Nezapomínejte na moje pravidlo ohledně kombinování materiálů – koženka, která je lesklá, nejlépe vynikne s pleteninou nebo něčím, co má hrubší povrch. Pokud máte koženkovou sukni, která je matná, tak naopak kombinujte s něčím lesklým a nebo metalickým.

koženková sukně módní rady

Koženková sukně je prostě letošní MUST HAVE, kterou využijete i na zimu a vlastně úplně celoročně. Zdroj: www.harperandharley.com

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *