Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Jaro se nese v duchu květin aneb jak na květinové oblečení

Jaro se nese v duchu květin. Jak taky jinak, že? Tento potisk nebo motiv se může zdát poněkud křečovitý nebo dokonce kýčovitý. Se mnou se ale nemusíte bát, že šlápnete vedle, protože já to mám prostě vychytaný! 🙂

Letos tento motiv prostě letí. Pojďme se tedy podívat na vkusné outfity s květinami!

květinový věnec outfit

Květinový věnec vypadá kouzelně a žensky! Zdroj: www.theenglishgroup.co.uk

K čemu květinový vzor nosit?

Takže začneme s jednoduchými radami hned na začátek. Rozhodně květinový vzor nebo cokoliv jiného už nekombinujte s dalším vzorem! A to zdůrazňuji, protože ŽÁDNÝ vzor by se neměl s druhým vzorem kombinovat, budete pak vypadat jak šašek. Pokračujeme dále. Květinový vzor kombinujte podle barev na něm – pokud jsou spíše pastelové, tak volte béžovou, bílou, světle lososovou nebo mentolovou, pokud je spíše tmavý a výrazný, tak klidně s černou. Volte vždy jen jeden kousek oblečení s tímto vzorem. I když je určitě nesmírně lákavé si koupit celý kompletek, který zahrnuje kalhoty a třeba sako, nedělejte to, pokud ovšem nežijete někde u moře, kde je to všem jedno.

květinové oblečení rady tipy

Květinové sako váš outfit zásobí květinami až až, doplňte ho bílou a máte vyhráno! Zdroj: www.onzwebb.wordpress.com

Romantika nadevše!

Protože vše, co souvisí s květinami, nám evokuje romantiku, je nejlepší rada držet se jí! A jak? Myslím to třeba tak, že když už květiny, tak aby vynikly! Konkrétně, pokud si na hlavu dáte výstřelek letošního léta v podobě květinového věnce, doplňte ho romantickými krajkovými nebo pastelovými šaty! Důležité je (abyste zachovaly romantický vzhled) si dávat pozor na materiál. Určitě volte lehké šifony a lehké letní látky, žádné tuhé a neohebné materiály. Pokud se vám věnec tak úplně nezamlouvá, můžete ho nahradit gumičkou s květy (seženete třeba v prodejnách H&M), kterou krásně ozvláštníte culík.

květinový věnec pastelové šaty

Pastelové šaty s květinovým věncem vytvoří romantický look! Zdroj: www.rraquel12.blogspot.com

Velikost vzoru květin

Tohle omílám pořád dokola, ale je důležité to vědět. Pokud jste menší postavy, volte drobnější vzor, který na vás nebude vypadat příliš markantně, to samé se týče boubelek takže žádná velká kvítka na šatech!  Vyšším ženám doporučím například sako s výrazným květinovým vzorem, protože na nich hezky vynikne a „neuzemní“ je.

květinový vzor na šatech

Dejte pozor na velikost květinového vzoru, je důležité ho mít úměrně ke své výšce! Zdroj: www.slimfit-clothing.com

Něco pro sportovní ženy

Skvělým příkladem jsou mikiny od značky Adidas, které srší létem a květinami. To není zase taková novinka, ale je to ideální varianta pro sportovně založené ženy, které se nerady navlékají do šatů a různých „přeženštělých“ věcí. Takže ať už mikinu využijete na sport, nebo třeba na letní párty někde venku na pláži, můžete si být jisté, že budete nepřehlédnutelné (a to v tom dobrém slova smyslu).

mikiny květinový vzor

Adidas si dal s kolekcí květinových mikin opravdu záležet. Zdroj: www.agatadesaltosaltos blogspot.com

· · · · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *