Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Je čas obout si kozačky nad kolena!

Pokaždé jsem se zahrnula do svých článků, když jsem zmiňovala podzimní outfity, myslím si ale, že tyhle boty si zaslouží vlastní článek a proto je tu máme.

Opravdu jsou kozačky nad kolena jedny z „must have“ kousků, bez kterých se tento podzim/zimu zaručeně neobejdete!

kozačky nad kolena

Vysoké kozačky nad kolena. Zdroj: www.vk.com

Jak jinak, taky jsem si jedny takové pořídila a jsem s nimi opravdu nad míru spokojená! A víte všem je kouzlo těchto kozaček? Hodí se totiž ke všemu! Ano správně, nevím tedy, jestli to tak hrotím jen já, ale vždycky mi boty musí ladit s outfitem, ale u těchto bot je vlastně úplně jedno, co na sobě máte, protože si k tomu můžete pokaždé obout kozačky nad kolena!

kozačky nad kolena

Kozačky nad kolena povyšují obyčejný outfit na dokonalost, troufněte si na ně také! Zdroj: www.vk.com

Pokud se necítíte je mít na podpatku, kupte si je alespoň bez něj. Samozřejmě, že je na podpatku doporučuji, protože vám krásně protáhnou postavu a opticky prodlouží i nohy (a to my malé oceníme). A také nezapomínejte na to, že když si je koupíte v semiši, tak s nimi nemůžete chodit ve sněhu! Impregnace moc nepomáhá a navíc by vám posolené chodníky semiš rozežraly.

kozačky nad kolena

Pokud by vám byla zima, navlékněte si pod ně punčošky, ať vám není zima. Zdroj: www.thegirlfrompanama.com

V jaké barvě vybírat?

Nic nepokazíte černou, jako obvykle. Ale pokud už máte černé plné zuby, doporučím například šedou, hnědou, nude nebo třeba khaki. Jen myslete na to, aby vám k outfitu ladily, není příliš důležité mít ve stejné barvě bot i kabelku, postačí například pásek, triko nebo sada náramků.

vysoké kozačky nad kolena

Kozačky si můžete vybrat v jiné barvě, než je černá, vyzkoušejte třeba šedou nebo khaki. Zdroj: www.indbodyswag.com

Materiál

Rozhodně mohu doporučit semiš, hodí se totiž ke všemu (jen opatrně na mokro). Pozor si dejte na koženkové, můžou působit lehce lacině. Pokud na nich trváte, vyvážete je pleteným svetrem nebo jiným oblečením se strukturou, které tento kontrast hezky vyváží. Nenoste je ale k minisukni, pokud už k sukni, tak dejte na délku minimálně dlaň nad kolena.

vysoké kozačky nad kolena

Pozor na kozačky z koženky, mohly by vypadat trošku lacině, klíčová je zde role celého outfitu. Zdroj: www.instagram.com/fashionistasdaily.com

kozačky nad kolena

K šortkám je můžete nosit také, prostě ke všemu! Zdroj: www.rachelvogttrends.com

K svetru

A tím myslím ke svetrovým šatům. Letos jsou opravdovým hitem (ještě abych je neměla doma!) a musím říct, že je to lepší varianta než sukně, protože jsou teplé a pokud by vám byla zima, tak si jednoduše pod kozačky navléknete punčochy nad kolena ve stejné barvě a o  zimu je postaráno! Stejně tak, kdyby vám byla zima na tělo, stačí si pod šaty vzít třeba obyčejné basic šaty nebo nátělník.

kozačky nad kolena

Ke svetrovým šatům je to výborná volba. Zdroj: www.tagloom.com

Sportovní styl

Pokud byste pochybovaly, že by se tyto vysoké kozačky ke sportovnímu stylu ( tím ovšem nemyslím fitness legíny a nátělník) nehodily, tak vás rychle vyvedu z omylu!  Myslím třeba, pokud si obléknete mikinu nebo bomber jacket (o které si můžete přečíst v jednom z mých minulých článků) a džíny. Nebo dejme tomu dres a sukni. Ideální kombinace i pro slečny a dámy, které se cítí pohodlněji v něčem ne tolik elegantním.

kozačky nad kolena

Hodí se i ke sportovnímu stylu, vyzkoušejte je také! Zdroj: www.instarank24.com

K ponču

Ponča už jsem tu zmiňovala (ponča jsou super, doufám, že už jedno doma také máte!). Vsaďte na jednoduchý outfit do práce nebo na schůzku a k ponču si vezměte džíny a nějaké basic triko, tento look povýšíte na úplně jinou úroveň, pokud si k němu vezmete vysoké kozačky nad kolena! Ano, takovou funkci tyhle kozačky mají, povyšují obyčejné na vysoce elegantní a skvělou podívanou! Jak já je zbožňuju…

kozačky nad kolena

K letošnímu hitu-ponču vám padnou jako ulité! Zdroj: www.dicasdemulher.com

Kozačky si především kupujte v kamenných obchodech, ne na internetu (pokud máte stejný problém jako já, že nevíte, jestli je vůbec obujete přes lýtka). Nejlepší jsou s postraním zipem, který vám umožní lepší obouvání. Kupujte si jen kvalitní (vyplatí se zde více investovat), skvělé najdete například  v prodejnách H&M nebo Promod (otestováno!).

vysoké kozačky nad kolena

Tyto kozačky vám poslouží vždycky, stačí si vybrat a nebát se, tak honem do obchodů! Zdroj: www.lovefashionblog.com

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *