Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Kontaktní čočky! Podívejte se na svět novýma očima!

Kontaktní čočky. Tento převratný vynález dnes napomáhá milionům lidí na celém světě. Jak jistě každý ví, jejich objev je přikládán českému vynálezci jež vstoupil do dějin vědecké síně slávy. Jako Češi máme být tedy nač hrdí! Otto Wichterle umožnil jiný pohled na svět a dozajista díky němu a jeho celosvětovému rozšíření těchto, skoro až neviditelných zdravotních pomůcek, si každodenně spousta z nás ulehčuje život. Aby taky ne! Kontaktní čočky napomáhají nejen k vylepšení zraku a korekci optických vad. V dnešní době mluvíme o velmi efektivním módním doplňku. Přesvědčte se sami!

Barevné, dioptrické nebo barevné a zároveň dioptrické?

Kontaktní čočky nosí lidé, kteří trpí dalekozrakostí, krátkozrakostí nebo například astigmatismem. To ovšem neznamená, že jsou odepřeny těm, kteří žádnou vadou oka netrpí! Dnešní doba přeje módním trendům a mezi ně čočky bezpochyby patří. Tudíž můžete si zvolit typ přímo na míru vašeho oka. Dioptrickou, bez dioptrie a zároveň průhlednou, či z široké škály barevných kombinací!

Ultratenká kontaktní čočka

Prodyšné a pohodlné, to jsou kontaktní čočky dnešní doby, Zdroj: www.ochki.net

Brýle versus kontaktní čočky!

Jak jednou máte oční vadu – brýle nebo kontaktní čočky – se vám zcela jistě nevyhnou. Po poradě s vaším ošetřujícím lékařem je potřeba zvolit variantu, na které se oba shodnete. Kombinace brýlí a čoček je ta nejrozšířenější, kterou využívá okolo poloviny populace. Někdo nedá dopustit na své léta nošené brýle a jiným může, tato pro ně naprosto zbytečná věc, na obličeji vadit.

Brýle:

Výhoda brýlí je zcela zřetelná. Ze všech variant se jeví jako ta nejdostupnější a nejlevnější. Na druhou stranu při úrazu a rozbití brýlí se oko vystavuje velkému nebezpečí úrazu. Což nám moc nelahodí, co si budeme povídat. Navíc to každodenní čištění skel je někdy až otravné. Ovšem proti gustu, žádný dišputát.

Čočky:

Kontaktní čočka přilne přímo na rohovku oka, tudíž nemůže se rozbít ani zamlžit. Barev a motivů je dnes již spousta a čočky se snadno a rychle stávají příjemně nošeným módním hitem. V opačném případě, zejména při špatné hygieně a nesprávným nakládáním s čočkami, mohou vyvolat i poškození oka a záněty. Kontaktní čočky jsou nákladnější záležitostí, jelikož je třeba kupovat nejen je samotné, ale dokonce i sterilizační roztoky, aby čočky nevyschly.

balení na čočky pouzdra

Jedny z těch roztomilejších balení na kontaktní čočky. Zdroj: www.CoolStuffExpress.com

Laser jako řešení všech starostí?

Dalším východiskem vady zraku bývá varianta laserové operace. Jedna z výhod operace laserem je trvalé odstranění zrakového nedostatku. Tudíž oko se stává zdravé a nijak více vás neomezuje. Zejména sportovci tento zákrok ve velkém využívají. To si také bere svou daň v podobě větší finanční nákladnosti, která se – ať už věřte nebo ne – za celý život vyplatí nejvíce. To samozřejmě v případě, že nosíte pouze kontaktní čočky. Nicméně je v tom háček a to docela podstatný. Vaše oči jsou vystaveny chirurgickému zákroku a riziko zdravotních komplikací je, bohužel, nejvyšší ze všech možností.

Nevažte se, odvažte se!

Nebojte se jít do něčeho nového.  Crazy kontaktní čočky jsou určené pro všechny a že je z čeho vybírat! Tygrované, černé, bílé, barevné, kočičí, čočky ve tvaru vlajek, a mnoho dalších! Stačí si jen vybrat a váš pohled se stane naprosto ohromující. Tyto dechberoucí čočky se hodí i na různé tématické párty, jako je například Halloween. Překvapíte sama sebe a naprosto šokujete okolí! To budete koukat.

Kočičí oči kontaktní čočky

Kočičí vzhled kontaktních čoček s tématickým líčením a nehty. Zdroj: www.cheapcoloredcontactlenses.net

kontaktní čočky červené

Crazy červená očím dodá pronikavý pohled! www.cain592.deviantart.com

Žlutofialové čočky

Barevné kombinace jaké si jen umíte představit! Zdroj: www.becuo.com

kontaktní čočky hodiny

Motiv hodin je velmi originální! Zdroj: www.themetapicure.com

crazy kontaktní čočky různé

Crazy kontaktní čočky, vyberte si! Zdroj: www.emorfes.com


Bývalá spolupracovnice, šikovná redaktorka s všestranným zájmem.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *