Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Legíny v šatníku jsou jako kečup v kuchyni!

Jelikož je konečně jaro a svítí slunce, zachtělo se mi vyjít ven na procházku. Alespoň do města, když je ještě všude jinde bláto. Chtěl jsem si užít teplých slunečních paprsků a svěžího jarního vzduchu. No ne vždy všechno vyjde podle plánu. Příjemnou procházku mi zas pokazilo několik zadků!

Ptáte se jakých? No přece těch rozkysnutých v legínách. Chápu, že někdo prostě za svou postavu nemůže, někdo je zas líný, ale proč by váš zadek měl vidět celý svět? Proto jsem se rozhodl napsat článek o tom, jak nenosit a jak nosit legíny. To samé platí i pro džegíny,  jiné úzké, tenké a vypasované kalhoty nebo i punčocháče bez ťapek.

Tento článek je tedy v trochu jiném duchu jako předešlé Pátky s Majkem. Ironii jsem si odpustil, aby jste po přečtení článku opravdu věděli, jak legíny nosit. Ale nebojte, přidal jsem i zde špetku humoru. 🙂

Ponaučení na úvod

Legíny nejsou pro každou ženu a už vůbec ne pro každou příležitost. Podobně ani kečup není pro každého kuchaře a ke každému jídlu. Je opravdu málo jídel, ke kterým se kečup hodí a ještě méně kuchařů, kteří s ním dovedou i něco chutně uvařit. Čemu se tedy vyvarovat?

Jak nenosit legíny

Je několik věcí, které by se v souvislosti s legínami měli zakázat. A to pod hrozbou finanční pokuty. Nemáte kontakt na módní policii?

Ne průsvitným legínám

Legíny by rozhodně neměly být průsvitné. Nač jsou komu průsvitné legíny? Bude vám vidno jak kalhotky, tak cedulku, nebo i sádlo (o něm později).

průsvitné legíny

jak nosit legíny

legíny s nízkým pasem

legíny kalhotky

A nejhorší situace? Když máte své dny a jdete po schodech nebo eskalátorem. Tak jako slečna na fotce níže. Jak jí to vůbec mohlo napadnout?

jako nenosit legíny

Nenoste legíny když máte nadváhu

V případě, kdy máte několik (desítek) kilo navíc a nedaří se vám je shodit, raději legíny ani nenoste. Baculkám a jejich postavám svědčí jiné kousky. Pokud vás zajímá které, a jak je nosit, přečtěte si články na téma XXL móda. Vím, že moje slova nepadnou na úrodnou půdu tak, abych vás opravdu přesvědčil. Proto věřím, že tyto odstrašující příklady vám pomohou při nejbližší příležitosti udělat dobré rozhodnutí.

legíny pro baculky

opak jak nosit legíny

legíny a nadváha

Nebylo mi všechno jedno, když jsem vytvářel tuto koláž:

legíny nadváha jak je nenosit

K legínám jsou nejlepší tanga

Pokud jsou legíny z jemného, resp. tenkého materiálu, klasické typy kalhotek projeví svůj tvar obrysem. V nejhorším případě se vám udělá dvojitý zadek. Proto k legínám noste raději tanga.

dvojitý zadek legíny

Pro sport se vyrábějí legíny z hrubších a pevnějších materiálů, můžete tedy použít spodní prádlo bez omezení.

Pozor na legíny se vzorem

V poslední době se roztrhl pytel s legínami se vzorem a potiskem. Je ale důležité umět je kombinovat. Pokud si na to netroufáte, volte raději jednobarevné, nejlépe černé legíny. V kursu jsou i lesklé, „wet look“ či „faux leather“.

Pokud vzory, tak raději jen jednoduché a geometrické. Pokud potisk, tak nejlépe květinový nebo zvířecí vzor, jako např. leopard. Při nich nezapomínejte, že zbytek outfitu by měl být laděn do jedné barvy nebo jednotných odstínů. Další vzor na něm ať je pro vás tabu. Dejte pozor i na to, aby se potisk nebo vzor hodil k vašemu věku. Pokud jste žena v letech, zapomeňte na legíny s marihuanou, kreslenými postavičkami, potiskem kostí a masa, a možná i na ty zvířecí vzory.

legíny vzory potisky

Různé legíny s potisky a vzory. Zdroj: www.ebay.co.uk

Špatné legíny nebo jejich nezdařená kombinace s dalšími prvky oblečení způsobí to, že zbytek zanikne. Každého kdo vás uvidí, upozorní na sebe, na tu nedokonalost, co máte na nohách (případně i na to zmiňované sádlo).

Kam nenosit legíny?

Legíny původem patří mezi sportovní oblečení. Přípustné jsou ještě i pro kategorii sportovní elegance, ale dosáhnout dobrý výsledný efekt dokáže málokterá. Legíny by se tak proto neměly nosit na společenské události, do práce (pokud nepracujete jako osobní trenérka) a raději ani do školy (tedy pokud nechcete schválně cítit testosteron ve vzduchu).

Jak nosit legíny

Legíny by se měly nosit na sport. To je asi každému jasné a zřejmé. Jejich výhodou je, že jsou na tělo, takže vám neunikne tělesné teplo a svaly zůstanou v pohodě. Také se vám nebudou plést pod nohy, jako dolní okraj u kalhot (o zvonových ani nemluvě). Legíny se také snadněji perou.

miranda kerr posilka legíny

Miranda Kerr v legínách před posilkou v Hollywoode. © N/A

Legíny na běžné nošení by měly být v první řadě neprůsvitné. Hodí se, jak jsem již psal, ke stylu sportovní elegance, jakož i pod šaty zejména v chladnějším období, skvěle pasují pod sukně. Z tohoto už možná tušíte další pravidlo, které zní: pokud máte legíny, zakryjte si zadek.

Jak správně nosit legíny podle českých blogerek

Pokud máte zmatek v tom jak nosit legíny nebo si po tolika zákazech neumíte představit jak je kombinovat, připravil jsem si pro vás zajímavou inspiraci od módních blogerek z České republiky, které legíny nosit umějí.

1. Lucka z A Cup Of Style

Mým prvním příkladem je Lucka z módního blogu A Cup Of Style (který má se svou sestrou Nicole). Oblékla si květinové legíny a kabát s koženkovými rukávy. Květinový potisk je sám o sobě výrazný, zbytek outfitu proto ladila do černé. Velmi povedené, co říkáte?

jak nosit legíny v zimě

Lucka ví jak nosit květinové legíny v zimě. Zdroj: www.acupofstyle.com

2. Karolina z Franche Meets Fashion

Karoli ze svého blogu Franche Meets Fashion také využila zimu k legínám (i když 11 stupňů pod nulou je už na ně dost málo). Vzala si k nim dlouhý kabát a teplý pletený svetr. Takže dvojnásobné krytí zadku 🙂

legíny v zimě jako nosit

Karolina legíny v zimě zkombinovala s teplým oblečením. Zdroj: franchemeetsfashion.blogspot.com

3. Ejvi z Ejvi Freedom

Ejvi a další zimní outfit s legínami. Není tomu tak náhodou, legíny se hůř kombinují v zimě, v létě vám k nim stačí tričko a tenisky. Ejvi, podobně jako Karolina, zvolila pletený svetr, k němu koženkovou bundu a vysoké kozačky.

jak nosit legíny v zimě

Ejvi v dobře sladěném outfitu s legínami. Zdroj: www.ejvifreedom.com

4. Denisa z Fashion by Dee

Denisa, která si říká Dee, nám jasně ukázala, že to s legínami umí. Tyto s hadím vzorem umně sladila do zemitých barev s převahou hnědých odstínů. Plusový bod dávám za výrazný červený lak na nehtech.

nošení legín tipy triky

Přesto, že jsou legíny s hadím potiskem těžší na kombinování, Denisa je velice dobře zvládla. Zdroj: www.fashionbydee.com

5. Lucka á la Lucka Pucka

Lucka nám na svém módním blogu Lucka Pucka ukázala, že i ona umí nosit legíny. Na outfitu, který jsem vybral, má legíny se vzorem, zajímavými šaty a velbloudím kabátem.

české blogerky legíny s kabátem

Lucka zkombinovala vzorované legíny s šaty a krátkým kabátkem. Zdroj: luckapucka.blogspot.com

Kam nosit legíny?

Myslím, že už tušíte. Legíny noste na sport, snad jakýkoliv; myslím, že se jim jistě potěší váš soupeř i na šachové partii (proč se šachy řadí mezi sporty?). Noste je leckde, pokud budou sloužit jako podklad, a když je chladněji. A nezapomeňte si krýt zadnici. Nejen proto, aby vám nezmrzla. 😉

Kontrolní test na závěr – Jaké legíny byste doporučili této řepě?

legíny test řepa

Doufám, že teď už víte jak nosit legíny, s čím je kombinovat a čemu se rozhodně vyvarovat. Takže teď vás prosím, pokud si na to netroufáte nebo pokud se vám nehodí, raději je nenoste. Totéž platí pro kečup v kuchyni. Je příliš aromatický a překryje chuť všeho ostatního. Upozorní na sebe a zbytek při něm zanikne. Kečup nepatří ani na pizzu, Italové by vám za to zlámali všechny prsty. Proto k legínám v šatníku přistupujte tak jako ke kečupu v kuchyni.

· ·

Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *