Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Letní fesťáky jsou tu, jste na ně připravené?

Letní festivaly a párty se pomalu a jistě blíží a vy nevíte co na sebe? Vraťte se s námi do květinových „hippies“ let, které nikdy neomrzí a jsou ještě stylovější, než kdy byly! 

Květinové věnce, riflové mini sukně, dlouhé maxi šaty, klobouky, sady prstýnků a řetízků a svěží letní look? O tom přesně mluvím.  Pokud znáte jeden z nejznámější festivalů Coachellu, pak asi víte, o čem mluvím. Není to jen o hodbě, pití a přátelích, ale hlavně také o módě. Hudba šla s módními trendy vždycky ruku v ruce a na tomto festivalu to je vidět snad nejvíc ze všeho.

coachella styl

Pojďte s námi do hippie stylu! Zdroj: www.banarsidesigns.com

Coachella je festival odehrávající se v Kalifornii a je to jedna z největších událostí roku. Navštíví ji ty největší celebrity a každá z nich chce vypadat co nejlépe. Nemusíte zrovna do Ameriky, abyste se oblékly jako hipík. Ale můžete z fotek čerpat inspiraci. Musím říct, že některé styly mě opravdu oslovily. Nebyl to jen hippies styl, ale mix hippies, grunge a retro, což je naprosto famózní! Naprosto jsem se do toho zamilovala!

Jako víla

Nejdůležitější barvy jsou samozřejmě bílá, nude, růžová a lila. A materiál? Krajka! Zahrajte si na vílu a ohoďte se do svěží bílé barvy. Jako doplňky využijte tónovaných lenonek ( kulaté sluneční brýle) a jako třešnička na dortu-květinový věnec na hlavu!  Samozřejmostí je sada barevných náramků a třásňové psaníčko.

hippie styl víla

Buďte jako víla a oblečte se do sněhobílé barvy! Zdroj: www.innocentstore.cz

Tip: Prohledejte skříň svojí babičky nebo maminky, určitě v ní najdete nějaké retro kousky, které by se vám mohly hodit.

hippie styl víla

Věnec do vlasů a vzhůru na festival! Zdroj: www.vk.com

Grunge

Slovo „grunge“ je spojeno s hudebním stylem, který se v 80. letech objevil na americkém severozápadě a je spojený s Kurtem Cobainem. Patří k němu především barevné kreace na hlavě v podobě růžových nebo modrých ombré, hroty a ostny, koženky, tunely v uších, piercingy a náušnice, atypické sluneční brýle a podobně. Pokud nejste tento „typ dívky“ nevadí. Vlasy si kvůli tomu barvit nemusíte, stačí použit barevné pudry na vlasy, které se prodávají v drogériích a vymyjí se, potom stačí vyhrabat staré kalhoty, které si ustřihnete na šortky, retro triko od mamky ze skříně, potom si vezmete všechny náhrdelníky a řetízky, které máte, rty přetřete rudou a můžete jít! Grunge je ledabylý a svébytný styl, vůbec v něm nezáleží na tom, jestli vás top stál 3000kč nebo ho máte ze sekáče za dvacku. Je skvělý tím, že nemá hranice a konvence.

grunge styl

Grunge je jeden z největších hitů letoška! Zdroj: www.rock-style-love

grunge styl

Nebojte se extrémů, na letošních festivalech to bude třeba! Zdroj: www.tessadiamondly.tumblr.com

Klobouky a čelenky sem!

Snad ani nemusím připomínat, že klobouk by měla mít každá žena v šatníku, ať už se jedná o slamák, podzimní z vlny nebo jakýkoliv jiný. Na festivaly se opravdu hodí, když stojíte na louce, před sebou máte stage, všude je plno lidí, slunce paří a pivo dochází. Za prvé vás klobouk chrání před úpalem, za druhé vás kamarádi nemusí moc dlouho hledat, protože uvidí z dálky klobouk a za třetí-je to nejlepší módní doplněk! Opravdu ho můžete využít při téměř každé příležitosti. Ke klobouku se skvěle hodí kotníkové kovbojské boty, třásně a trika s potiskem! Čím barevnější, tím lepší!

hippie klobouk

Klobouky prostě patří k létu! Zdroj: www.elleuk.com

hippie styl klobouk

Že ještě doma nemáte klobouk? Tak na co čekáte?! Zdroj: www.extra.cz

Co se čelenek týče, vsaďte na ty nejšílenější! Vůbec se toho nebojte, čím nápadnější, tím lepší! Zkuste čelenku v podobně náhrdelníku nebo v podobě pleteného copu. Může mít na sobě ostny, květiny, peří nebo cokoliv jiného!

hippie styl čelenka

K hippie stylu patří jednoznačně čelenky. Zdroj: www.-see-ya.blogspot.com

hippie čelenka

Využijte bláznivých kousků a vyzkoušejte čelenku ve formě náhrdelníku. Zdroj: www.ellegirl.jp

Maxi šaty

Maxi šaty jsou opravdu skvělou volbou na letní fesťáky, protože v nich není horko, jsou z lehkých materiálů, nemusíte řešit jestli top ladí se spodkem a jsou jednoduše boží. V podstatě už k nim nemusíte nic jiného vymýšlet, stačí nasadit sluneční brýle, vzít mini taštičku a jít! Samozřejmě nejlépe vypadají ty květované, jen si dejte pozor na velikost vzorů-držte se spíše těch drobnějších. A víte co je největší výhoda? Nemusíte řešit boty! Buď si dejte sandále, tenisky, gladiátorky, conversky nebo baleríny! Na výběr máte opravdu hodně druhů bot-zvolte ty, ve kterých vám bude nejpohodlněji.

maxi šaty hippie style

Na léto vám bude pohodlně v maxi šatech nebo maxi sukních. Zdroj: www.glamradar.com

To je asi tak vše, co vám k tomuto tématu povím. Pamatujte ale na to, že čím víc to přeženete, tím to bude lepší. Zkuste se pro jednou nehlídat a pořádně to rozbalte! O tom letní party a festivaly jsou.

maxi šaty hippie

Dlouhé šaty jsou pohodlné nejen na dovolené k moři, ale i na letní festivaly, které se nezadržitelně blíží! Zdroj: www.ask4style.ru

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *