Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Maxi šaty hýbou létem. Zkuste je i vy!

Maxi šaty jsou, pokud jste o tom ještě neslyšely dámy, dlouhé šaty až na zem, nejsou to šaty pro maxi holky. Minulý rok udělaly celkem díru do světa (i když v cizině se už nosí hezkou řádku let) a letos tomu není jinak.

Pojďme se podívat na pár osvědčených typů, rad a kombinací, jaké si v létě můžeme s těmito šaty užít.

maxi šaty

Maxi šaty s koženkovým křivákem. Zdroj: www.stylebistro.com

Musím říct (těmihle slovy začínám skoro pořád), že já jsem se do takových totálně zamilovala! Byla jsem na mé obvyklé obchůzce po obchodech, když nemám co dělat, a jako obvykle jsem zavítala do H&M, kde na stojanu mezi dalším oblečením nenápadně visely starorůžové dlouhé šifonové šaty. Ještě musím dodat, že jsem jedna z těch žen, která nenakupuje věci za plnou cenu, ale která má o to větší radost, když ukořistí něco úžasného ve slevě (jednou jsem tak koženkový křivák se cvoky z původních 1299kč koupila za 500kč a přesně v mé velikosti!). Když jsem tedy koukla na cenu těch překrásných šatů, tak jsem se zděsila, 1299kč za „obyčejné“(jo, najednou byly obyčejné za takovou částku) šaty na léto? Ale co, mezi velikostmi 40, 42 a 44 se vloudily jedny 36 a tak jsem neváhala. A výsledek? Skvělý! Naprosto padnoucí (i když trošinku větší a delší) a já celý týden přemýšlela o koupi. No mohla jsem je tam za tu cenu nechat? Poslední v mé velikosti?! Jistěže ne! Bylo mi líto těch třinácti stovek, ale tím se konečně dostávám k jádru věci. Ženy, udělejte si občas radost a kupte si je! Rozhodně je lepší mít jedny dražší, padnoucí šaty ve skříni, než pár levných a vytahaných.

maxi šaty na léto

Tak tohle jsou ty slavné šaty za třináct stovek! Musela jsem je pro vás vyfotit, abyste věřily, dámy, že jsem je tam opravdu nemohla nechat.

A to takhle platí se vším. Nespěchejte na koupi, vyzkoušejte si takových šatů klidně sto, ale vyberte jedny, o kterých budete přesvědčené. Výhoda těchto šatů je taková, že sluší opravdu každé! I baculkám. A víte proč? Střih šatů je většinou volný nebo se dá korigovat v pase, takže si sama určíte siluetu a volnost, po jaké toužíte. Baculky pozor na velké vzory, držte se drobnějších a také si dávejte pozor na pastelové barvy. Volte spíše vzory, protože tam se nějaký ten špíček ztratí, kdežto u jednobarevné látky jde vidět přesně všechno.

maxi šaty na léto

Maxi šaty vypadají skvěle s kloboukem. Zdroj: www.gypsylovinlight.com

S čím maxi šaty kombinovat?

Ty z vás, které moje články čtou, určitě vědí, že letos se hodně objevuje bohémský styl. Takže tu nemám jednodušší radu než to, že k maxi šatů se prostě nejlépe hodí klobouk, kabelka s třásněmi a sandály! Už se tu i objevily fotky, kdy si ženy místo klasických letních bot nazuly conversky a vznikla neotřela kombinace!

maxi šaty tenisky

Maxi šaty a conversky, neotřelá zajímavá kombinace! Zdroj: www.manager.co.th

To byla první možnost, druhá možnost je trošku sportovnější a drsnější kombinace maxi šatů a koženkového křiváku nebo riflové bundičky/vestičky, které ale sahají pouze do pasu. Pokud by byly delší, postava by se opticky „srazila“ a nebyl by výrazný váš pás, který z vás přece dělá ženu. Je to tak vlastně se vším, kalhoty do pasu vám opticky prodlouží nohy, sukně do pasu vám zvýrazní pás a udělá vám krásnou siluetu, a tak dále.

křivák romantické maxi šaty

Nebojte se obléknout k romantickým maxi šatům koženkovou bundičku, ale nezapomínejte, že musí být do pasu. Zdroj: www.horadediva.blogspot.com

Na maxi šatech je vlastně skvělé to, že nemusíte řešit, jaký top se hodí k jakým šortkám, nebo kalhotám, jakou podprsenku si pod to vzít, aby nebyla vidět a zároveň se shodovala s barvou topu. Nebo jestli vám v těch riflových kraťáscích nebude příliš horko a co ta mini, která se pořád vyhrnuje? A tyhle šaty jsou moc krátké a půjdou mi vidět ještě neopálené nohy, na kterých jsem přes zimu přibrala a dělají se mi ďolíčky. Pryč s těmito starostmi a hurá do maxi šatů!

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *