Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

MO SISTAS: Podpořte i vy hnutí Movember!

Listopad. Pro ženy obvykle fádní a zcela obyčejné tříslabičné slovo v kalendáři, které je v pořadí 11. měsícem v roce a 3. podzimním měsícem po září a říjnu. Nic víc, nic míň. Pro mnohé muže znamená listopad však mnohem víc než jen poslední a absolutně normální třetinu podzimu. V chlapských očích představuje naopak klíčové 30-ti denní období v běžném roce. Během listopadu si totiž většina pánského pohlaví nechává na svých tvářích narůst knír, jenž vzbuzuje nemalou pozornost. „Proč ten hrozný knír?”, ptají se zejména kolemjdoucí ženy. Odpověď je jednoduchá. Touto cestou vyjadřuje každý muž s knírem neboli „Mo Bro“, že je členem hnutí Movember.

Moustache + November = Movember

Tato každoroční celosvětová charitativní akce připadá na kalendářní měsíc listopad. Název Movember je odvozen od anglických slov moustache (knír) a listopad (November). Měsíc mužské solidarity začíná již na úplném začátku listopadu, kdy se první listopadový den všichni muži hladce oholí. Poté si následujících 30 listopadových dní pěstují na své tváři knírek, který symbolizuje boj proti rakovině mužských pohlavních orgánů. Za touto „knírovou“ symbolikou stojí nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o rakovinném onemocnění prostaty a varlat, o potřebě včasné detekce a zejména prevence. Každoroční preventivní prohlídky jsou totiž prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby.

Movember Ondřej Švejdík Lukáš Vácha Roman Bednář

Hráči fotbalové Sparty (zleva: Ondřej Švejdík, Lukáš Vácha a Roman Bednář) se pravidelně připojují k hnutí Movember. Zdroj: www.isport.blesk.cz

Smyslem této akce je také vybírání finančního příspěvku mezi přáteli (muži i ženami), společnostmi a sponzory na konto organizace. Nadace Movember nabízí přispění na konkrétní osobu, skupinu lidí nebo jako obecný dar, který bude použit na výzkum a boj proti rakovině mužských orgánů, a také na osvětu problematiky.

„Mo Sistas“ = ženy, které podporují hnutí Movember

Hnutí Movember se netýká pouze mužského pohlaví. Také ženy, známé jako „Mo Sistas“ neboli Mo Sestry, mohou podpořit své protějšky, slangově nazývané „Mo Bros“ neboli Mo Bratry. Ženy podporující Movember navyšují povědomí o problému rakoviny mužských pohlavních orgánů a shání finance do fondů určených na podporu mužského zdraví.

Mo Sista Kate Upton Movember

Americká modelka a herečka Kate Upton podpořila se členy Gillette hnutí Movember. Zdroj: www.celebrityphotos.sheknows.com

Když Mo Sestry drží ruku v ruce s Mo Bratry…

Tato ženská solidarita samozřejmě netkví v nošení knírků na jejich tvářích po dobu 30ti dnů. Existují rozmanité způsoby, kterým můžete vyjádřit sympatie již tradičnímu listopadovému boji proti rakovině. Přinášíme vám některé z nich:

Fotky s „fake moustache“

Nejjednodušší způsob, jakým vyjádříte své „Mo sesterství“, je skrz veřejné sociální sítě. Přiložíte nebo si namalujete falešný knírek pod svůj nos (pomocí černé tužky na oči nebo si knírek domalujete pomocí nějakého programu na úpravu fotek), pořídíte celosvětově populární selfie, kterou následně zveřejníte např. na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu. Hotovo!

Hilary Duff Movember Selfie

Americká herečka a zpěvačka Hilary Duff vyjádřila podporu hutí Movember na Instagramu. Zdroj. www.instagram.com

Produkty s knírky

Další „Mo možnost“ je čistě záležitostí módy. Zakoupením různých druhů moustache oblečení, šperků, bot nebo doplňků se úspěšně zapojíte do podpory Movemberu.

Movember tričko Kate Moss

Moustache triko s anglickou supermodelkou Kate Moss. Zdroj: www.asos.com

Movember beanies

Beanies s knírkem. Zdroj: www.luxuryfashionshop.cz

Šperky Movember Claires

Šperky s knírkem značky Claires. Zdroj: www.claires.com

Moustache hodinky Bonjour

Moustache hodinky Bonjour. Zdroj: www.ringsandtings.com

Peněženky Movember

Luxusní moustache peněženky. Zdroj: www.amazon.com

Movember kryty na Iphone

Kryty na Iphone podporující hnutí Movember. Zdroj: www.amazon.com

Nehty s vousy

Mít hezky upravené nehty je základem každé ženy. A když je řeč o Movemberu, proč si neudělat v listopadu „vousatou“ manikúru? Nehty s knírkem vypadají nejen skvěle, navíc skrz ně dáte najevo solidaritu, kterou ocení každý „Mo zastánce“.

Movember manikúra

Movember nails jsou v listopadu ideálním doplňkem. Zdroj: www.pinterest.com

Movember nehty

„Mo nails“ se dají vytvořit s různými variacemi. Zdroj: www.pinterest.com

Pro úspěšnost hnutí Movember hrají i ženy zásadní úlohu. Dodávají mužům odvahu se zapojit a podporují je. Ale je pouze a jen na vás, milé dámy, zdali se rozhodnete Movember podporovat či ne.

· · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *