Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Módní novinky pro 17. týden 2014

Svět módních přehlídek a nových trendů nikdy nespí. Buďte v obraze a přečtěte si, co se událo ve světě módy za poslední týden. Každý týden vám přinesem žhavé novinky.

Mary Katrantzou navrhne novou kolekci pro firmu Adidas

Po švédské firmě H&M ohlásila další značka další hvězdnou spolupráci. Adidas bude spolupracovat na kolekci s návrhářkou Mary Katrantzou. Rodačka z Řecka se bude podílet na přípravách nové kolekce během listopadu a zaměří se jak na oděv, tak také na obuv. Mary Katrantzou tak  půjde ve šlépějích Stelly McCartney, Raf Simonse, značky Topshop nebo Pharrella Willamse.

Dirk Schoenberg, který je globálním kreativním ředitelem divize sportovního stylu Adidas, je ze spolupráce nadšený, stejně jako sama Mary Katranzou: ,, Jsem opravdu nadšená, že můžeme spolupracovat s Adidas. Vyrůstala jsem jako mnoho jiných dětí s teniskami Adidas na nohou.“ Návrhářka je ráda, že může přenést svou vizi na světovou značku. Mají fantastické dědictví a jejich schopnost inovovat sportovní oblečení z nich dělá ideálního partnera.

Dirk Schoenberg na závěr ještě dodal: ,,Spolupráce mezi Adidas a Mary Katranzou spojí výjimečný návrhářský talent dneška a společnost, která zahrnuje mnoho různých oblastí. Nejen sportu, ale také hudby a módy. Mary má mimořádný smysl pro tiskařskou techniku, barvy a siluetu. To všechno přinese něco nového do sbírky Adidas.“

Nová kolekce Adidas a Mary Katrantzou přijde do obchodů na Vánoce.

Supermodelky se nechali nafotit v modelech Victorie Beckham

Victoria Beckham je jednou z návrhářek, která vytvořila exklusivní kolekci pro matku a dítě v rámci charitativní akce Born free. V jejich modelech se nechala nafotit modelka Sasha Pivovarova s dcerou Miou, modelka Doutzen Kroes nebo Češka Karolína Kurková se svým synem.

Vedle britské návrhářky Victorie Beckham se na projektu podílí další návrhářská esa jako je Alberto Ferretti, Carolina Herrera, Versace, Céline, Chloé, Dona Karan, Diane von Furstenberg, Marni, Isabel Marant nebo Prada. Také supermodelka a známá filantropka Gisele Bundchen navrhne svou vlastní linii pro ženu a dítě.

Victoria Beckham

Módní návrhářka Victoria Beckham. Autor: jingdianmeinv1

Jednotlivé kousky se prodávají prostřednictvím webové stránky Shopbop.com od 23. dubna.  Born Free je projekt, který má velmi ambiciozní cíl a tím je ukončení přenosu viru HIV z matky na dítě do konce roku 2015. Sama Victoria Beckham odcestovala v únoru do Jižní Afriky, aby viděla práci Born Free z první ruky.

Výstava Alexander McQueen nazvaná Savage Beauty se přestěhuje do Londýna

V příštím roce se v muzeu V&A představí retrospektiva, která je dnes k vidění v Metropolitním muzeu umění v New Yorku od roku 2011. Výstava zahrnuje kompletní kariéru Alexandra McQueena od jeho absolventských prací z roku 1992 po poslední návrhy z roku 2010.

Výstava Savage Beauty v New Yorku. Autor: Graham Blackall

Výstava Savage Beauty v New Yorku. Autor: Graham Blackall

Sarah Burton, současná kreativní ředitelka značky Alexander McQueen, je ráda, že se výstava dostane také do Evropy: ,,Savage Beauty je oslavou nejvíce nápaditého a talentovaného návrháře naší doby. Lee byl génius a skutečný vizionář, která vytvářel nové hranice, jeho talent byl neomezený.“ Vstupenky jsou již v prodeji, víc na www.vam.ac.uk.

·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *