Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Módní peklo na ulicích, patříte do něj taky? Díl druhý

V minulém článku jsem zmiňovala už všem dobře známé módní peklo na ulicích, které občas prostě nejde ignorovat. Zmiňuji to pro to, že jsem se rozhodla toto téma rozebrat na více článků, protože do jednoho by se obsáhlé peklo nejspíš nevešlo. Jestliže o tomto tématu čtete poprvé a možná se i v některých případech najdete, tak se neděste, ale inspirujte.

Móda je vrtkavá dáma a i když se zdá, že je v ní vše povoleno, tak ne úplně vše vypadá dobře. Existuje pár rad, co vždycky vypadá dobře a taky existuje pár rad, co vždycky vypadá špatně. 

Módní peklo na ulicích

Módní peklo prožíváme každý den v českých ulicích. Zdroj: www.cilichili.cz

Už se asi vyhnu nějakým předmluvám o tom, co si jsou ženské schopné na sebe navléct, každopádně zaráží fakt, že i když to vědí, stejně si to obléknout. Proč? To nikdo neví. Buď je jim to putna a nebo si říkají, že to lidi neřeší. OMYL, lidi to řeší, vždycky, lidi vždycky všechno řeší. Objeví se vám rtěnka na zubech a máte jistotu, že už  s vámi nikdo nebude chtít mluvit, dáte si do sandálů ponožky a nikdo vás už nebude brát vážně a podobně. Češi jsou jistým způsobem burani a v módě se hlavně vyznat ani nechtějí. Pak jim chcete pomoct a jim je to stejně jedno a vesele si dál chodí v neonových legínách a síťovaném triku, však co, jsme v Česku, tady je to všem jedno. Ne, není a samy si děláte ostudu.

Plesové šaty

Moje oblíbené! Doslova tohle téma miluju, protože se k němu dá vyjádřit opravdu hodně a spíš jen negativně. Dámy, které se svěřují do rukou kadeřnic, které mají výcvik na složité účesy ve tvaru včelích úlů a kudrlinek s kytičkami do vlasů a třpytkami asi teď zrovna chápou, že tohle je obrovský přešlap. Nechat si na hlavě vybudovat Eiffelovu věž ještě neznamená, že máte skvělý účes. To je tedy jedna věc, držte se KLASIKY! Tou nic nepokazíte. Dále jsou tu šaty. Dortové nadýchané šaty s žabkováním, na kterém jsou růžičky, s lesklou třpytivou vrstvou navrch je opravdu lahůdka. Nejlepší je ovšem miliarda spodniček, které vám vyčuhují při každém kroku a nadzvedávají šaty do závratných výšin. Co je špatného na obyčejných hladkých šatech, které lichotí postavě? Většina dam si mylně myslí, že vypadají jako princezny, s tou nadýchanou sukní a korunkou ve vlasech. Víte jak vypadáte? Komicky. Zapamatujte si to.

módní peklo plesové šaty

Ne, fakt nevypadáte jako princezna. Zdroj: wwww.relax.lidovky.cz

Průsvitné oblečení

Máte míry 90 60 90? Máte kulatý zadek, pevná, hezky tvarovaná prsa a k tomu ploché bříško? Fajn, můžete si vyjít i nahé a nikomu to nebude vadit. Ovšem v opačném případě skončíte při nejmenším v blázinci. Už jste si asi stihly všimnout, že česká „smetánka“ (a to opravdu v uvozovkách) je něco jako Disneyland, akorát že v Disneylandu je vše normální a je to zábavní park. Celebrity asi zkouší, kam až mohou zajít a mají úplně na párku to, jestli vypadají směšně a nebo je jejich outfit na infarkt. Však jsou populární, no a co. Ovšem dáma na fotce asi zapomněla na svůj věk, který je krásně připomíná, že tu existuje něco jako gravitace. Bohužel, ani to ji nezastavilo si vzít tuhle hrůzu na sebe. Ženy, buďte k sobě kritické – ne moc, abyste si vše odpíraly, ale dost na to, aby jste si dokázaly říct, že na tohle už prostě nemáte.

módní peklo

Taťána Michalková to s outfitem trochu netrefila. Zdroj: www.super.cz

Walmart a šortky

Už jste slyšely o Walmartu? Jedná se o jeden z nejznámějších obchodů. Potkáte tam opravdové unikáty. Existuje i jedno vtipné video na youtube, kde je o lidech z Walmartu složená i píseň k videu. Vtip je v tom, že tohle je opravdové módní peklo online. Nejen ve Walmartu, ale třeba i v obyčejném Kauflandu nebo Tescu najdete podobně smýšlející lidi o módě. Pokud máte 120kg, vážně, ale vážně si NEBERTE mini šortky. Odvaha se sice cení, ale ne v tomto případě. Chápu, že v letních vedrech chcete něco úsporného, každopádně můžete využít šaty, nejlépe ty dlouhé, které se staly opravdovým hitem. Jestliže ale vylezete v ultra krátkých kraťasech zařízlých ho míst, kam slunce nesvítí, tak lidi okolo spíš vyděsíte. Tohle prostě není sexy a zlatého bludišťáka si ode mě nezískáte.

módní peklo walmart

Ve Walmartu nebo v Tescu, všude na vás číhá módní peklo. Zdroj: www.peopleofwalmart.com

Možná zním až moc kriticky a ostře, ale sama se sebou mám problém. Dokážu si odpustit minisukně nebo mini šortky a věci, o kterých vím, že mi prostě nesluší a nebo když vím, že by se lidé zděsili. Je sice ohromné mít tu odvahu, navléct se do nějaké příšernosti a pak v tom s klidným svědomím vylézt ven, ale rozhodně ne v pozitivním smyslu. Vážně.

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *