Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Módní trendy jaro/léto 2015

Zima končí a je nejvyšší čas pobavit se o módních trendech pro jaro a léto 2015. Vždyť nové trendy nám módní návrháři a velké módní domy přinesli již vloni na podzim, a proto bychom neměli promeškat již ani minutu. Pojďme tedy rovnou k tématu. Jaké módní trendy se budou na jaře a v létě roku 2015 nosit?

Loňský rok 2014 byl plný flashbacků, comebacků, retro kousků i nadčasových modelů. Proto nás všechny zajímá, jak budou vypadat módní trendy v sezóně jaro/léto 2015. Dočkáme se nějakého dalšího flashbacku? Přinese nám rok 2015 nějaké nové a osobité kousky?

Pohodlně se usaďte, v našem článku se dozvíte vše, co budete potřebovat.

Černo-bílé módní trendy jaro/léto 2015

Jaké barvy se dají nejsnadněji zkombinovat? K jakým barvám můžeme nosit červené, modré, žluté i zelené doplňky? Ano, přesně tak, řeč je samozřejmě o černé a bílé barvě. Tyto barvičky jsou již dlouhá léta označovány jako velmi expresivní, báječně kombinovatelné a spolu nevšedně kontrastní.

Nejextravagantnější a zároveň i ty nejelegantnější kousky vždy patřily do této skupiny, tedy do černo-bílých modelů. Není se tedy čemu divit, že nový rok 2015, který je v magazínech a horoskopech označován jako rok nových začátků, bude ve znamení této nesmrtelné klasiky. Černo-bílý model je model, ve kterém můžeme bezstarostně vstoupit do nových začátků, vstříc úspěchu a hlavně vstříc módnímu vkusu.

Jaro a léto 2015 budou ve znamení černo-bílých modelů. Volit můžete černo-bílé kostky, černo-bílé proužky i jakékoli jiné černo-bílé geometrické tvary.

módní trendy jaro léto 2015

Černo-bílé módní trendy jaro léto 2015. © By Courtesy of brand; Indigitalimages. Zdroj: www.glamour.com

Kostkované módní trendy pro sezónu jaro/léto 2015

Dalším nesmrtelným trendem jsou anglické kostky, a proto zůstanou v módě i v letošním roce. Kostky najdete jak na romantických šatech, tak na elegantních kostýmcích. Nejtradičnější barevnou kostkovanou kombinací je kombinace červeno-bílé a černo-bílé.

Jak si můžete povšimnout na níže přiložených obrázcích, dalšími stylovými trendy a střihy pro rok 2015 budou úzké pouzdrové sukně po kolena.

trendy módy jaro léto 2015

Kostkované trendy pro sezónu jaro, léto 2015. © By Indigitalimages. Zdroj: www.glamour.com

módní trendy jaro léto 2015

Kostkované jarní trendy 2015. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

jarní trendy 2015

Kostkované módní trendy pro letošní jaro a léto. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Žlutě kanárkové módní trendy pro jaro, léto 2015

Jaro a léto by měly být ve znamení pestrých barev. A řekněte narovinu, znáte snad pestřejší a živější barvu než žlutou? Říkáte, že ne? Pak máte na věc trochu jiný názor než světoví módní návrháři.

Posuďte si sami na přiložených obrázcích. Nejsou žluté šaty zcela dokonalé, živé a hlavně originální? Bohužel je pravdou, že žluté šaty nesluší každému. Například já v nich vypadám jako ementál, protože mám na ně příliš světlou pleť. Dámy, které mají podobný problém jako já, však nemusí věšet hlavu, neboť letos budou v módě všechny odstíny žluté. Stačí tedy zvolit světle pastelový nebo naopak tmavější okrový odstín a máte vyhráno.

letní trendy 2015 móda

Žlutě kanárkové módní trendy jaro/léto 2015. © By Michael Kors, Courtesy of brand, Indigitalimages. Zdroj: www.glamour.com

Módní trendy jaro léto 2015

Módní trendy ve žlutých odstínech. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Kimono styl aneb jarní a letní módní trendy 2015

Velmi zajímavým kouskem pro letošní jaro a léto budou kimona. Nepůjde sice o kimono v pravém slova smyslu, ale o oblečení ve stylu japonského kimona. Pokud jste tedy velkými obdivovateli grácie a elegance Gejši, pak vás kimono styl dozajista zaujme.

Kimono styl jaro, léto 2015

Kimono styl vám letos nesmí chybět v šatníku. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Kimono styl jaro léto 2015

Kimono styl aneb módní trendy pro sezónu jaro/léto 2015. © By Tracy Reese and Tibi: Indigitalimages; Thakoon: Courtesy of brand. Zdroj: www.glamour.com

Kimono styl aneb módní trendy pro sezónu jaro/léto 2015

Kimono styl pro sezónu jaro a léto 2015. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Denim aneb módní trendy pro jaro a léto 2015

Denimová modř, na tu bychom letos neměli zapomínat. Na jaře a v létě 2015 budou v kurzu riflové kousky – jeany, jeanové šaty, kraťasy i sukně.

A proto vytáhněte ze skříně všechny svoje rifle, projděte je a zhodnoťte, zdali byste si letos neměla koupit nové. Tomu přece nejde odolat, když budou v kurzu.

Denim jaro a léto 2015

Denim jako módní trend pro jaro a léto 2015. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

džínové módní trendy 2015

Denim aneb módní trendy pro jaro a léto 2015. © By Karen Walker: Courtesy of Dan Lecca; Others: Indigitalimages. Zdroj: www.glamour.com

Army styl jako módní trend v sezóně jaro a léto 2015

Jsou to tak dva roky, kdy do módy vešel army styl. A protože jsme si jej tolik oblíbili, drží se v kurzu i nadále. To znamená, že v letošním roce s ním určitě neprohloupíte. Pořiďte si army kabátek, army košili, army šaty či jakýkoli jiný kousek a budete za hvězdu.

Army styl jaro léto 2015

Army styl jako módní trend pro sezónu jaro, léto 2015. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

módní trendy jaro léto 2015

Army styl jako módní trend jaro/léto 2015. © By Marissa Webb and Marc Jacobs: Indigitalimages.com; L.A.M.B: Courtesy of brand. Zdroj: www.glamour.com

Módní trendy jaro, léto 2015 v polo stylu

Polo styl je styl, který se hodí na golf či na tenis. Vypadá stylově, vypadá ležérně, ale na druhou stranu i velmi luxusně. Hodí se pro volný čas, do školy i do práce. Chce to je tričko s límečkem, svetřík a „bekovku“.

móda jaro 2015 léto

Móda jaro léto 2015 v polo stylu. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Móda léto 2015 v polo stylu

Módní trendy jaro/léto 2015 v polo stylu. © By Indigitalimages. Zdroj: www.glamour.com

Košilové šaty jsou módním trendem pro jaro/léto 2015

Dalším módním trendem pro tento rok budou košilové šaty. Kostkované, černo-bílé nebo také žluté, denim či také v army stylu. Což znamená, že u nich můžete profilovat hned několik letošních módních trendů.

móda léto 2015

Košilové šaty jsou módním trendem pro jaro/léto 2015. © By Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Košilové šaty 2015

Košilové šaty 2015. © By Minkoff: Courtesy of brand; Others: Indigitalimages. Zdroj: www.glamour.com

Móda pro jaro a léto 2015 jen s jedním ramenem

Posledním obnoveným trendem budou šaty s jedním ramenem. Co víc vám k tomu dodat?

Snad jen: Móda není jen odraz doby, ale také odraz vás samotných.

Módní trendy pro jaro a léto 2015

Módní trendy pro jaro a léto 2015 jen s jedním ramenem. © By Indigitalimages. Zdroj: www.glamour.com

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *