Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Módní trendy podzim a zima 2014/2015

Přestože léto začalo před pár dny a nyní je v plném proudu, po módních molech se už procházejí modelky v podzimních a dokonce zimních kolekcích, v obchodech probíhají výprodeje letního zboží a na dalekou cestu do svého nového domova prodejních pultů se chystají podzimně zimní kolekce. Pojďme se zčerstva podívat, co nám módní velikáni letos upekli.

Jarní i letní sezóna byly ve znamení všehochuti s návratem ženských prvků a říznuté množstvím flashbacků v podobě retro šedesátých, šílených osmdesátých, ale i dokonale elegantních dob první republiky. Nyní všichni netrpělivě očekáváme, co nám přinese podzimní a také zimní sezóna. Budeme se oblékat do nedbalé elegance, sportovního pohodlí nebo rebelantské anarchie?

Materiály, střihy a všechny další serepetičky

V první řadě, než se vrhneme na prozkoumávání všech zákoutí módních duší, musíme si osvětlit základní prvky nové sezóny. Do jakých materiálů se budeme halit? Jaké vzory nás budou zdobit? A jaké barvičky nás budou provázet?

Tak zaprvé, co se materiálů týče. Chladné období bude ve znamení všemožných materiálů počínaje bavlnou a hřejivým flanelem, konče materiály umělými v podobě polyesteru a spol.

Pokud si na umělé materiály ve stylu osmdesátých let nepotrpíte, ale daný kousek se vám bude líbit, nemusíte věšet hlavu, velké množství módních kousků je dnes podšíváno materiály kvalitními, které vás izolují od škrabavého a kousavého materiálu na povrchu.

Co se střihu, barev a vzorů týče, můžete tuto sezónu narazit na cokoli, co vás napadne. Stálým hitem ve vzorech jsou zvířecí, květinové a hlavně geometrické vzory a tvary.

Kabáty a kabátky podzim a zima 2014/2015

Ke chladnému období neodmyslitelně patří kabáty, bundy a vše, co nás zahřeje. Takovéto kousky nikdy z módy nevyjdou. Zajímavostí nadcházející sezóny je, že do módy se opět vrací snad veškeré typy kabátů, které se kdy na módních molech objevily. Je jen na vás a na vašem vkusu, zdali si vyberete kabát ve stylu dívky Jamese Bonda (viz první fotografie starorůžovéhokabátu) nebo ve stylu Marlen Dietrich (druhé foto).

Hitem jsou i kabáty a kabátky, které jsme jako malé dívky nenáviděly, například baloňáky.

dámská móda podzim zima 2014

Starorůžový kabát, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

kabáty podzim zima 2014 2015 trendy

Šedý kabát, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.elle.com

Kožichy a kožíšky – móda podzim, zima 2014/2015

Přiznám se, že nejsem příznivcem kožichu, a to i kdyby byly umělé, to však neznamená, že je zde zapomenu uvést, i přestože jsou zrovna v kurzu, tak jako posledních deset let. Čím vyspělejší náš svět je, tím méně parády naděláte s kožichem pravým. A když nebudete volit kožich pravý, nemusíte ani řešit, z jakého zvířátka kožíšek je.

Kožichy móda podzim zima 2015

Kožichy a kožíšky, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.elle.com

Svetry jako další z trendů pro podzim a zimu 2014-2015

Další kousek, který zahřeje a přitom je elegantní, ale i nedbalý, je svetr, a proto ani ten snad nikdy z módy nevyjde. Na přehlídkových molech v rámci Týdne módy se to svetry hemžilo, jako malými mravenečky v mraveništi.

Letos nechte nudné svetry doma, zapomeňte na to, že zima je přeplněná šedivými odstíny a vzory, které nevybočují. Věnujte svoji pozornost raději kouskům, které zimu oživí. Všechno je bílé a v posledních letech spíše více blátivé, než zasněžené. Stromy nemají listy, nebe ztratilo veškerý optimismus a květiny zimou ani nevylezou. A proto svůj den prozařte svým oblečením a potěšte tak i své okolí. Nemusíte volit barvy, které příliš připomínají jaro, ale zimě sluší barvy podzimní a syté celoroční – oranžová, olivová, červená, fialová a sytě žlutá.

trend podzimní móda podzim zima 2014

Šedivý svetr, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.elle.com

Kostýmky a komplety – móda podzim/zima 2014/15

Chladným obdobím svědčí kostýmy a komplety, a zrovna komplety se vrací do módy v celé své kráse. Tento styl navíc nemusí volit jen ženy na managerských pozicích, právníci a úředníci. Kostýmkový styl se z pouhých kostýmků přelévá i do dalších oblastí, lépe řečeno, množství oblečení se dnes vyrábí ve stylu kostýmových kompletů.

podzimní móda 2014 kostýmek

Flanelový kostkovaný kostýmek, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Šedivý kostýmek móda zima 2014

Šedivý kostýmek, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.elle.com

Šaty – dámský trend podzim/zima 2014-2015

Šaty a sukně k podzimu patří, ale k zimě? Nemusíte se ničeho bát, šaty přeci stačí doplnit legínami či punčocháči v různých barvách a různých vzorů.

Co se šatů a sukní do chladného období týče, je vhodné vybírat hlavně podle materiálů. Dobře vypadají a hlavně skvěle zahřejí flanelové šaty.

Módní sezóna podzim a zima 2014/2015 ponechává spoustu prostoru pro všechny módní styly a hlavně nás nabádá k originalitě a popuštění uzdě fantazii.

šaty podzim zima 2014/15

Šaty, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.elle.com

móda podzim zima 2014

Flanolové kostkované šaty, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Pro inspiraci – kabáty a další podzimní móda 2014 a zima 2015

Inspirujte se dalšími módními kousky světoznámých návrhářů pro dámské módní trendy na podzim a zimu 2014/15.

podzim zima letošní trendy Retro kostýmek

Retro kostýmek ve stylu Chanel, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

dámská móda podzim zima 2014

Zima s originálními střihy, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.elle.com

trendy oblečení ženy podzim zima 2014 2015

Originální vzory, střihy a barvy, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.fashiongonerogue.com

trendy móda zima 2015

Originální vzory, střihy a barvy, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.fashiongonerogue.com

móda podzim 2014

Metal je stále v kurzu i pro kabelky, trendy podzim a zima 2014/2015 © Zdroj: www.fashiongonerogue.com

· · · ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *