Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

MUST READ: Majitel DIFFERENTfashion.cz Milan Polák otevřeně o módě i ženách!

Móda nezajímá pouze dámy, ale také spoustu „testosteronových jedinců“. Jeden z takovýchto případů je i plzeňský podnikatel Milan Polák, který se v módním průmyslu pohybuje takřka jako ryba ve vodě. Tento atraktivní model, majitel módního portálu DIFFERENTfashion.cz a zároveň osobního blogu Milanpolak.cz, je obklopen módou prakticky každý den.

A proto jsme ani sekundu neváhali a tohoto sympatického Plzeňáka oslovili. A výsledek? Jednoznačně perfektní!

Milan Polák v kostce

Úspěšný podnikatel Milan Polák, narozený 27. ledna 1985 v Kadani, prožil své dětství v Klášterci nad Ohří. Kvůli studiu se však přesunul do Plzně, kde na ZČU úspěšně absolvoval inženýrské studium Fakulty elektrotechnické. Kromě poctivého studia se od svých 17 let začal věnovat také modelingu, ve kterém příležitostně působí dodnes. V květnu roku 2008 si tento ambiciózní kariérista založil módní portál DIFFERENTfashion.cz, na kterém nejvíce propaguje značky Desigual a Melissa.

Milan Polák

Milan Polák je mimo jiné také velmi pohledný muž. Zdroj: www.milanpolak.cz

V nedávné době si Milan založil i svůj osobní blog Milanpolak.cz, na kterém publikuje vždy zajímavé a velmi čtivé články nejen ze světa módy.

Rozhovor s Milanem Polákem pro HerStyle

I přes stále pestrý program v pracovním i soukromém životě si Milan našel chvilku a zodpověděl všechny naše dotazy:

Milane, od roku 2008 jsi majitelem módního portálu DIFFERENTfashion.cz, jehož kamennou prodejnu nalezneme v centru Plzně. Kdy a jak Tě vůbec napadla myšlenka vytvořit si svůj vlastní módní e-shop?

Jako většina věcí v životě to byla tak trochu náhoda. V online světě jsem podnikal už od 17 let. V té době tedy ještě na tátovo živnosťák. 🙂 A tak jsem měl myšlenku vlastního e-shopu v hlavě dlouhou dobu. Pak mě vítr zavál do branže zvané modeling a díky jednomu focení jsem se seznámil se slečnou, která mě tak nějak přivedla na myšlenku obchodování se značkou Desigual a spuštění vlastního e-shopu a otevření kamenných prodejen. Do dneška jsem jí vděčný.

Na DIFFERENTfashion.cz můžeme spatřit bohatou a velmi atraktivní nabídku zboží od značky Desigual. V čem konkrétně Tě tato španělská značka nejvíce zaujala?

Španělská značka Desigual byla tím hlavním impulsem. Už nás nudily ty ohrané značky, které tu před 7 lety byly na vrcholu. Značky, kde bylo mottem: „Hlavně logo přes celá prsa, ať kamarádi vidí, že na to mám.“ Desigual byl jiný. Byl a je o barvách, nápadech a zábavě. A to nás strašně od začátku bavilo a naplňovalo. A dodnes všech dalších 11 značek, které na DIFFERENTfashion.cz jsou, vybíráme tak, aby byly něčím zajímavé a jiné. Prostě DIFFERENT 😉

Milan Polák DIFFERENTfashion

Milan Polák ve své DIFFERENT kamenné prodejně. Zdroj: www.milanpolak.cz

Před pár měsíci sis založil také osobní blog MilanPolak.cz, na němž nás velmi oslovil např. článek o fejkových kabelkách, který sklidil vlnu pozitivních i negativních ohlasů. My Ti musíme dát jednoznačně za pravdu a rádi bychom na toto téma upozornili i naše čtenářky. Mohl bys tedy stručně shrnout důvody, proč se fejkovým kabelkám určitě vyvarovat?

Máš pravdu. Strhla se na internetu obrovská vlna povyku a ten článek četlo během prvních dnů asi 70 tisíc lidí. Mnoho lidí se mě zastalo a mnoho psalo ve smyslu, že když na originál někdo nemá, tak proč by si nemohl kupovat fejky.

A moje odpověď je: A proč jo? Já to nadneseně přirovnávám ke krádeži. Když na něco nemám, tak to přeci také v obchodě jen tak neukradnu. A fejkové kabelky jsou vlastně taková krádež. Ty značky v sobě skrývají desítky let tradice a ruční práce těch nejlepších z oboru, kvalitní materiály, krásné kampaně, příběh a třeba i zážitek z nákupu. Fejky vyrábí lidé v nelidských podmínkách, neodvádí se z nich daně atd. A to přeci nemůže nikoho těšit takovou věc nosit, ne?

Navíc i v levnějších značkách se dají přeci sehnat krásné kabelky. A hlavně – život není o tom mít kabelku LV.

Kromě webové činnosti se již od 17 let pohybuješ v modelingu. Prozraď nám nějaké své největší úspěchy, na které jsi v této branži patřičně hrdý.

Já žádné úplně velké úspěchy nemám. Modeling mě vždy bavil jako brigáda k vysoké škole a navíc jsem v tom světě potkal spoustu skvělých kamarádů. Vždy, když jsem plánoval odletět někam do Asie, tak mi do toho vlezly státnice nebo nějaká moje jiná činnost. Byl jsem v tomhle trochu srab a dodnes mě to trochu mrzí. Ale zase jsem vysokou dodělal bez většího škobrtnutí, a to bych asi s pobyty v Asii nedal.

Ale natáčel jsem nějaké reklamy pro zajímavé velké firmy, fotil pár hezkých kampaní a s některými značkami – jako Blažek atd. spolupracuji už tak dlouho, že mnoho lidí z té firmy beru za své kamarády. A to je třeba úspěch. Pro ně.

To poslední je žert 😉

Milan Polák

Milan Polák na tiskové konferenci značky Blažek. Zdroj: Soukromý FB Milana Poláka

Vzhledem k Tvým pracovním záležitostem je jasné, že se v módě pohybuješ každý den. Upřednostňuješ spíše variantu „jít stále s módou“, nebo raději „mít osobitý styl“, který nemusí být zrovna IN?

Já se popravdě vždy snažím jít trochu s módou. Takové ty extrémní „osobité“ úlety mě úplně neberou. Ale nejlepší je kombinace – jít trochu s módou, ale držet si i kousek svého stylu.

Když jsme u těch aktuálních trendů, jak se Ti líbí tenisky, které se v dnešní době nosí takřka ke všemu? Jsi zastáncem názoru, že bez Airmaxů či sneakers New Balance se mužský i ženský botník zkrátka neobejde?

Dlouho jsem tomu odolával, ale když jsem teď viděl na módním veletrhu Pitti Uomo, že je lidé nosí úplně ke všemu, tak musím říci, že jsem se nechal ovlivnit a už o nich také přemýšlím. Nelíbí se mi takové ty extrémy – Airmaxy k elegantnímu obleku a kravatě. Ale je pár outfitů, ke kterým by se hodily. Navíc to pohodlí. 🙂

Milan Polák styl

Jak to nosí Milan Polák. Zdroj: Soukromý Instagram Milana Poláka

Jaké módní prohřešky považuješ všeobecně na lidech za ty největší?

Tradiční ponožky v sandálech. Zapnutý spodní knoflík saka…

Všude se o tom mluví, všude se o tom píše a stále se najdou lidé, kteří to prostě ignorují. Mně na tom ani nevadí, že třeba ten knoflík je nějaký velký prohřešek, ale když sakra dělám manažera a denně nosím oblek, tak takhle jednoduchou věc se snad naučit můžu.

A teď přejděme konkrétně k ženskému pohlaví. Jaký módní styl Tě na ženách baví nejvíce?

Elegantnější styl. Žena v šatech je prostě super. Jako vy chcete mít vedle sebe gentlemany, tak my muži vedle sebe chceme mít dámy. Proto rád chodím na plesy- tam to vždy všem tak sluší.

Existuje něco, co Tě na ženském oblékání dokáže vysloveně odradit?

Ve finále, ať si každý nosí, co chce, když se to líbí zrovna jemu. Ale nemám rád takový ten outdoor styl ve městě, na výstavách atd. Některé módní styly jsou vymyšleny pro danou příležitost – outdoor třeba do lesa a do hor – a ve městě fakt nevypadá hezky.

Milan Polák přehlídka Reserved

Milan Polák for Reserved. Zdroj: Soukromý FB Milana Poláka

Zajímá nás, jaký názor máš na plastická vylepšení u mladých dívek a žen, zejména na zvětšení rtů?

Plastická vylepšení mi nevadí. Než aby se někdo trápil nějakým komplexem, tak ať si raději nechá pomoci. Ale zrovna zvětšení rtů mi přijde vždy trochu nechutné. Nějak mi připadá, že to je vždy poznat a že to nikomu nesluší. Některé fotky na sociálních sítích jsou pak dost vtipné. A to asi nebyl cíl – být vtipná. 🙂

Které ženy českého showbusinessu bys nazval módními ikonami a proč?

Ty nejslavnější jsou tak trochu módní podvod, když mají všechny svého stylistu a tak. Ale líbí se mi třeba Zorka Hejdová. Má takový svůj hezký styl a na nic si nehraje. K tomu je to fajn sympatická a usměvavá dáma a on často ten úsměv je důležitější než šaty od Dolce&Gabbana.

Otázka na závěr – Se svojí manželkou Simonou čekáte přírůstek do rodiny. Jak se těšíš na tuto novou etapu ve vašem společném životě? 🙂

Těším :). Tahle naše nová etapa nebyla neplánovaná, a tak jsme celkově připraveni a těšíme se. Ale co jsem se bavil se zkušenějšími kamarády v tomto „oboru“, tak my muži si to všechno tak nějak opravdu uvědomíme, až našeho potomka budeme poprvé chovat v náručí.

Každopádně nová etapa bude tak trochu DIFFERENT… to je jasné.

Milan Polák

Milan Polák se svojí krásnou manželkou Simonou v jejich společný den D. Zdroj: Soukromý FB Milana Poláka

Děkujeme Milanovi ze velmi zajímavý rozhovor a přejeme, ať úspěšně pracuje ve svém tak trochu DIFFERENT životě i nadále! 🙂

· · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *