Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Námořnický styl neomrzí aneb připravte se na proužky!

Proužky jsou universum, které nikdy neomrzí a vidíme ho všude kolem sebe a to za každého ročního období nebo bez ohledu na tom, co je právě v módě. Milovnice proužků jsou teda určitě nadšené, protože právě o tomhle tématu se budeme bavit.

Proužkované věci nikdy nevyjdou z módy a pokud je správně nakombinujete, téměř vždy se trefíte!

proužkovaný top

Proužky letos letí! Zdroj: www.favim.com

Musím přiznat, že tento článek bude trošičku oříškem i pro mě, protože já proužky (ani puntíky) v oblibě příliš nemám a nenosím je. To ale neznamená, že o nich nic nevím, je také pravda,  že ně každá žena by měla proužky nosit. Například moje kamarádka je natolik miluje, že ji v obchodě prakticky nezajímá jiné oblečení a vždycky se dívá po proužcích, bohužel proužky občas nevypadají tak úžasně, jako by měly nebo jako byste vy chtěly, aby vypadaly. Celkově sladit outfit například s proužkovaným trikem může být občas opravdu tvrdý oříšek a pokud si nejste dost jistá na to, že ho rozlousknete, tak se do proužků nevrhejte.

2

Nebojte se proužkovaného crop topu, se sukní ladí skvěle! Zdroj: www.fotostrana.ru

Jaké proužky komu sluší?

Obecně vzato, proužky může nosit téměř každý typ ženské postavy, jen je opravdu důležité, jak budou proužky poskládané. To znamená, že baculkám sluší proužky svisle, protože opticky zužuje a také prodlužuje postavu, také jim sluší proužky šikmo směr k pasu, ty zase zvýrazní křivky a pás. Vysokým a štíhlým ženám sluší proužky i vodorovně, protože jsou hubené (vodorovné proužky rozšiřují) a pokud mají malá prsa, tak vodorovné proužky v oblasti dekoltu dokáží zázraky (když se jedná například o plavky nebo spodní prádlo).

proužkované plavky

Proužkovaná vršek od plavek opticky zvětší malá prsa. Zdroj: www.dawkainspiracji.pl

Určitě vám doporučím – buďte k sobě kritické! Co se týče módy, buďte schopné se zkritizovat a být soudná a sama uznat, co je dobré ale co už ne. Pruhy jsou zrádné, zapřemýšlejte, k čemu je budete nosit a v jaké barvě se vám budou hodit (abyste totiž pak nedopadly jako většina českého národu, že si vezmou riflovou sukni a k tomu pruhované triko, protože se jiného vzoru bojí, a tím to pro ně vše hasne). Zajisté nikdy nic nezkazíte klasickou bílo/černo-modrou kombinací ála námořnický styl. Jak už jsem psala v předešlých článcích, využijte stávajících trendů – crop topy a sukně po kolena, maxi šatů a tak dále.

proužkované maxi šaty

Maxi šaty jsou prostě top na horké letní dny. Zdroj:www.stylepop.com

pruhovaná sukně

Pruhovaný sukně s vodorovnými pruhy vám krásně zvýrazní pás a boky. Zdroj: www.feat.az

Jak proužky NENOSIT!

Opravdu, ale opravdu si nikdy nekupujte rovné střihy oblečení s proužky, protože v tom prostě nikdy nebudete vypadat dobře a nebo když už to uděláte, kupte si k tomu i třeba nějaký pásek do pasu, který vám upřesně, kde máte pas (a pas dělá z žen ženy, nezapomínejte na to!) . Takže žádné pytle, ale hezky a chytře střižené oděvy!

proužkovaný crop top

Takový crop s dlouhou tylovou sukní vypadá skvěle, nemyslíte? Zdroj: www.kizkulesiblog.com

Tak, a teď vás přestanu nudit tlacháním o proužcích a raději vám ukážu pár inspirací abyste viděly, že pokud se proužkované kousky oblečení dobře sladí, tak působí kouzelně!

pruhované šaty

Štíhlým ženám pruhy opravdu lichotí. Zdroj: www.vk.com

proužkovaný crop top

Crop topy jsou jedním z mých nejoblíbenějších kousků oblečení, vyzkoušejte to taky! Zdroj: www.wheretogetit.com

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *