Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Nestárnoucí černo-bílá elegance!

Je to prostě tak, černo-bílá kombinace nás nikdy neomrzí a i když se to už kolikrát může zdát jako klišé, tak tohle klišé je jednoduše nepřekonatelné. Na světě není snad nikdo, komu by se tato kombinace nelíbila.

I když si nejspíš říkáte, co nového na této kombinaci můžeme vymyslet, tak se asi budete divit, ale nejde pouze o to, dát si na sebe něco černého a něco bílého, ale propojit tuto klasiku s dalšími prvky!

černo bílá kombinace

Černo bílá kombinace není nikdy na škodu. Zdroj: www.fr.sandro-paris.com

Zní to poněkud nudně, černá a bílá, žádné kouzlo, žádné překvapení, jen prvoplánová volba „nepokazit“ outfit ničím dalším. To je ale naprostý omyl, protože s touto kombinací můžete experimentovat a přidávat do ní další prvky a vykouzlit tak něco naprosto originálního! Kolikrát si říkám, že by tím některé ženy vůbec nic nepokazily, kdyby se nedržely nějakých zažitých zásad. Proč taky? Jsme svobodná země a i když ne každý má vkus, tak se ho prostřednictvím internetu může „naučit“, pokud o to má tedy zájem. A navíc si myslím, že nosit na jaře květinové věnce a květované šaty a barevné věci, už tak nějak omrzelo.

Jak a s čím kombinovat

Tento článek pojmu poněkud jinak, protože to věčně rozdělovat do nadpisů a podnadpisů někdy působí trošku pravidelně a jako psaný řád, Tak to ale není, v módě žádný pevný řád ani pravidla nejsou, musíte to cítit a pokud to necítíte, tak se zde můžete inspirovat, když jste třeba v koncích. Nikdo vám ale nemůže diktovat, jaka se oblékat, my jsme pouze pomocná noha.

Kdo si myslí, že černá a bílá jdou kombinovat úplně se vším, tak má pravdu, teda většinou. Naprosto neschvaluji neonové barvy nebo černo bílou kombinaci volit s více jak dvěma dalšími barvami, to je potom průšvih. Letos ( i minulý rok) vpluly do obchodů různé odstíny zemitých barev. Jako například různé valéry béžových, nude odstínů, přes khaki, hnědou, šedou, okrovou atd. Tyto barvy spolu s černou a bílou budou vypadat vždy skvěle a decentně.

černo bílá kombinace s čím kombinovat

Černoua bílou kombinujte převážně se zemitými tóny. Zdroj: www.mery.jp

Střih oblečení

Tohle je sice všeobecná informace, nicméně některé ženy se jí ne a ne držet. Kombinujte i střihy, pokud máte upnuté skinny černé džíny, vezměte si k nim volné bílé triku a naopak. Vždy to vypadá lépe. Pokud máte ale například upnuté i džíny i top, přehoďte přes sebe třeba oversized svetr, kabát nebo cardigan. Jelikož je černá a bílá vcelku klasické, nebojte se různých zajímavých střihů a neobvyklých řešení. Nesnažte se za každou cenu vypadat „klasicky“.

černo bílá kombinace

Černobílá klasika! Zdroj: www.instagram.com/fashionistasdaily

Doplňky

Pokud máte outfit pouze v černo bílé kombinaci, můžete si dovolit trošku popustit uzdu fantazie a vrhnout se na nějaké šílené doplňky. Doplňkem se také ovšem počítá rudá rtěnka. Musím uznat, že ať už je rudá nebo růžová, může to jako oživení outfitu stačit. Pokud ale chcete „víc“, k barvě rtěnky vyberte třeba boty nebo psaníčko. Pokud byste nesehnaly ani jedno, stačí například sako.

černo bílá klasika doplňky

Oživte svoj dvou tónový outfit například červenou! Zdroj: www.resuminhobasico.com

černo bílá kombinace doplněk

Look můžete podpořit rudoými rty. Zdroj: www.pinterest.com

Materiál

Jedna z nejzásadnější věcí, i když si všichni myslí, že na tom nesejde. NIKDY! Nikdy si neoblékněte dvě věci se stejným materiálem. Když se tu bavíme o černo-bílé kombinaci, tak byste měly využít různorodých materiálů-ke koženkovým černým kalhotám dejte pletený bílý svetřík nebo žerzejový top a podobně. Pokud je jeden materiál vzhledově nevýrazný a „chudý“, tak ho doplňte luxusním materiálem-tohle vždy funguje. Když máte něco matného, dolaďte to něčím lesklým nebo třpytivým. Když máte něco se strukturou, kombinujte s něčím hladkým.

černo bílá kombinace materiál

Kombinujte luxusní materiály s těmi méně luxusními, to vám vytvoří kontrast, který funguje. Zdroj: www.terezakulich.blogspot.com

K černo bílé kombinaci skvěle pasují také různé vzory, jako je káro nebo třeba puntíky/proužky. Pokud chcete svůj outfit vynést na vyšší příčku, můžete zkusit třeba motýlí nebo květinový vzor. Barvy na vzoru potom můžete aplikovat i na barvu rtěnky nebo šátku.

černo bílá kombinace

Vsaďte na vzory s černo bílou klasikou! Zdroj: www.thebestfashionblog.com

černo bílá kombinace vzory

Pokud jste odvážné, vyzkoušejte neobvyklý vzor! Zdroj: www.fashion-press.net

To je tak asi vše, co bych vám mohla k černo bílé kombinaci říct. Osobně ji mám nejradši, protože nikdy nemusím přemýšlet nad tím, jestli se tyhle dvě nebo tamty dvě barvy k sobě hodí. Většinou k černé a bílé přidám světle modrou nebo béžovou, protože tím nikdy nic nezkazím. Také miluju střihově zajímavé věci, které oživí celý look a není to jen fádní černá a bílá. Nebo snadno přidejte například masivní náhrdelník nebo ultra barevné psaníčko, zatímco celý look zůstane jen v černé a bílé. Experimentujte!

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *