Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Objevte oblečení pro jógu

Svěží letní rána jsou skvělou příležitostí jak probudit své tělo lehkými jógovými cviky a svojí mysl přivést do harmonie. Už nemusíme být zavřeni někde v tělocvičnách nebo ve sportovních halách, jako tomu bylo v zimě, sport i lehčí formu jógových cviků si můžeme užívat plnými doušky za krásného počasí třeba na prosluněné rozkvetlé zahradě nebo na písečné pláži u moře.

Abychom se při cvičení cítili dobře a hlavně v pohodě je důležité si zvolit ten správný outfit na sebe. A tento článek vám v tom poradí.

jógové oblečení

Jóga, zdroj: www.gisellecooke.com

Historie jógy

Kde se vzala jóga? Jóga se zrodila v Indii a je to zpátky více než 5000 tisíc let. Samotný název pochází ze sanskrtského slova a v překladu znamená „sjednocení, spojení“. Kořeny samotné jógy jsou spjaté se starověkou Indií a proto-indickou kulturou. Byla inspirována hinduistickou mytologií a později ovlivněna buddhistickým učením. Pozice a cvičení jógy jsou v souvislosti s pohyby člověka a jeho myslí. Jóga v sobě zahrnuje cvičení, koncentraci, meditaci. K velmi pozitivním účinkům cvičení jógy patří vyvážená mysl- emoce, vnitřní klid, zlepšení kondice a nový pohled na život. Cvičení jógy přináší pro naše tělo i duši plno dobrého, není divu, že v dnešním uspěchaném světě se plno lidí přiklání k józe a cvičí ji. Jóga je dnes velmi oblíbená a cvičí ji s nadšením jak mladí lidé, tak i starší generace. Někoho může natolik oslovit, že se stane součástí jeho životního stylu.

„Jóga dodává tělu půvab, krásu, sílu, energii a pevnost.“ (Jógasútra III.47)

Oblečení pro jógu

Oblečení pro jógu, zdroj: www.nicewallpapers.in

Volné oblečení na jógu

Volné oblečení pro jógu, zdroj: www.pouted.com

V čem cvičit jógu?

Dopřejte si pohodlí, díky funkčnímu a kvalitnímu oblečení, při cvičení jógy. Důležité je zvolit kvalitní materiál, nejlépe z bavlny nebo směs se silonem. V takovém oblečením se budete cítit jako v bavlnce a spokojeni. U střihu oblečení volte, to co je vám nejbližší, záleží, zda preferujete volnější střihy nebo upnuté na tělo. U barvy oblečení, vzorování a design, značka je nutné brát ohledy na kvalitu, cenu a hlavně styl, který se vám líbí, potom je hračka se rozhodnout.

funkční jógové oblečení pro ženy

Funkční tričko s dlouhým rukávem a legíny, zdroj: www.mindbodygreen.com

dámské funkční tílko na cvičení

Funkční tílko na cvičení, zdroj: wallpaperpassion.com

Tip č.1 Trička nebo tílka

V dámském oblečení na jógu se nabízejí jak trička s krátkým tak s dlouhým rukávem nebo i tílka. Pro dynamičtější jógu uvítáte vzdušné tílko. Pokud jste někde na pláži a slunko vás hřeje, zvolte bodýčko nebo i plavky. Chcete-li se cítit při cvičení v pohodě, vybírejte mezi kvalitními přírodními materiály. Oblečení pro jógu nabízí z nepřeberných možností střihů, barev a stylů.

dámské body a legíny na jógu

Bodýčko a legíny, zdroj: www.mindbodygreen.com

 

dámské tričko a legíny na jógu

Bavlněné tričko a legíny, zdroj: www.divinecaroline.com

Tip č. 2 Tepláky nebo legíny

Tady si položte otázku, v čem se vám cvičí lépe. Máte raději volné tepláky nebo spíš legíny či vzdušné turecké kalhoty? U kalhot vybírejte takové, ve kterých se budete cítit skvěle a ve kterých zároveň svedete i ty nejnáročnější cviky – asány. Nabídka střihů i barev či vzorování kalhot a legín je veliká. Velmi oblíbené jsou teď barevné a různě vzorované legíny od značky Nike nebo stylové turecké kalhoty.

Barevné jógové legíny

Barevné legíny na jógu, zdroj: www.fitsugar.com

dámské kalhoty na jógu

Bílé kalhoty na jógu, zdroj: www.appreciateyoga.net

Jóga oblečení pro ženy

Jóga – dámské oblečení v bílém, zdroj: www.sportolj.hu

Tip č. 3 Na boso nebo speciální jógové ponožky či boty

Pokud vám bývá při cvičení zima, zvolte ponožky. Speciální ponožky na jógu vás ochrání před chladem a můžete si je sladit se zbytkem vašeho jógového outfitu. Některé ponožky jsou velmi funkční a dopřejí vám naprosté pohodlí. Nebo můžete obout boty, které jsou určené přímo pro jógu, ty vám zaručí flexibilitu a ochrání vaše chodidla a zabrání před uklouznutím. Jestli vás žádný s těchto problémů netrápí, cvičte na boso, nohy se při cvičení lépe uvolní a prokrví.

boty Nike na cvičení

Boty značky Nike vhodné i na cvičení jógy, zdroj: www.nikeblog.com

Speciální boty na jógu

Speciální boty na jógu, zdroj: whatthechung.com

legíny na jógu cvičení

Cvičení v botách od značky Nike, zdroj: whatthechung.com

Někdy je těžké rozhodnou se jaký outfit si na cvičení obléknete, ale některé rady v tomto článku vám při výběru pomohou. Proto až se rozhodnete si zacvičit jógu, vezměte si na sebe pohodlné oblečení, které vám dopřeje především požitek ze cvičení a vy se potom budete cítit i vypadat perfektně.


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *