Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Okouzlujte aneb 7 outfitů na rande

Lidé mají rádi věci, které se jim na pohled líbí. Málokdy si člověk musí oblíbit něco, co se mu zprvopočátku nelíbí. Někdy se stane, že si člověk vybere partnera, který mu připadá sympatický a rozumí si s ním, ale jinak ho nepřitahuje. V první řadě však na rande pozveme někoho, kdo se nám líbí. Nemusí být krásný podle hloupě stanovených měřítek, jde spíše o to, jak o sebe člověk pečuje a jak mu to sluší. Aneb šaty dělají člověka. Vybrali byste si snad člověka, který by na rande přišel v propoceném fotbalovém tričku?

Máte před sebou první rande? Stojíte před skříní a nevíte, co slušivého si obléci, abyste zaujala svého potenciálního partnera? Nemusí jít pouze o první rande. Začínáte se svým partnerem randit a každé rande je pro vás důležité, neboť znamená krok vpřed či naprostý konec? Nebudeme tu dopodrobna rozebírat psychologii randění, vztahů či působení oblečení na druhého člověka. Částečně na tom totiž vůbec nezáleží. Proč? To je jednoduché. Ženy se přeci rády oblékají bez ohledu na to, jestli udělají dojem.

Co se týče psychologie oblékání na prvním rande, můžeme si tuto situaci vysvětlit metaforou. Móda je prostě hra, skříň fotbalové hřiště a outfit fotbalový míč. Dejme tomu, že partner je protihráčova brána. Zvolíte-li správný outfit, pak můžete skórovat. Mnohdy jsou muži na prvním rande natolik okouzleni ženou, že ostatní věci ani nevnímají. A jedna z věcí, která nám pomůže si muže omotat kolem prstu, je právě outfit.

Volba oblečení na rande by měla být ovlivněna mnoha aspekty: jak nám sluší, jak se v něm cítíme a hodí-li se na danou příležitost. Určitě neuděláme dojem tím, že si na první rande, které máme strávit romantickou procházkou, oblečeme koktejlky a boty na nekonečném podpatku.

1. Ležérní a pohodlný outfit do kina – rifle, zajímavé tričko a podpatky či mokasíny

Pozval vás váš potenciální či již současný partner do kina? Nevíte, co si obléci? Nemusíte se dlouho rozmýšlet. Do kina můžete zvolit v podstatě jakýkoli outfit, od sportovního až po elegantní. Chcete-li být originální, oblečte se podle žánru filmu, na který jdete, například na romantický film si vezměte romantické šaty, na komedii vtipné tričko s potiskem a rifle, na animovaný film tričko s animovanou postavičkou, na akční film volte dráždivější a svůdný outfit.

Dále bych vám radila obléci si něco pohodlného, přeci jen v kině budete nějakou tu chvilku sedět a dlouhé sezení v upnutých koktejlkách jistě není příjemné.

Volte například úzké rifle se zajímavým tričkem, k úzkým riflím pak skvěle sedí podpatky (v létě sandálky či boty na jutovém podpatku a se zavazováním, jinak lodičky), které navíc prodlouží nohy.

oblečení na rande

Ležérní outfit do kina © By Splash News. Zdroj: www.glamour.com

2. Elegantní a hravě svůdný outfit do vinárny – krajka, kraťásky, psaníčko a podpatky

Chystáte-li se se svým protějškem do vinárny, zvolte něco svůdného, hravého, ale pohodlného, neboť budete delší dobu sedět a nakonec může být vaše posezení zakončeno procházkou. Svůdnější oblečení je účelné, protože váš partner vás bude mít celou dobu na očích a jelikož si budete povídat, tak se na vás bude jistě i celou dobu dívat.

Jelikož budete sedět za stolem, zkuste zvolit pěknou halenku či tričko, například krajkovou. Zbytek outfitu nemusí být tolik vyzývavý, zaprvé by se to nehodilo, jestliže nechcete vypadat lacině, zadruhé zbytek těla nebude ani vidět. K tričku zvolte něco decentnějšího, ale slušivého, například upnuté rifle a podpatky nebo i balerínky.

co na rande

Svůdně elegantní outfit do vinárny © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

ležérní outfit na rande

Hravě ležérní outfit do vinárny © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

3. Procházka v parku – sportovní outfit a velká taška na piknikovou výbavu

Máte-li vyrazit na procházku do parku, zkuste zvolit opět něco pohodlnějšího, neboť se budete procházet a pravděpodobně zůstanete sedět nějakou tu chvilku na lavičce či v trávě. Vaše oblečení však nemusí být zcela sportovní, vzít si můžete klidně podpatky nebo šaty, hlavně abyste se cítila příjemně a pohodlně. Chcete-li volit podpatky, vsaďte raději na jutovou podrážku. A za žádných okolností nezapomínejte na doplňky, například velkou tašku, do které můžete sbalit i svačinku místo pikniku.

rande v parku moda

Sportovní outfit na procházku v parku © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

co na sebe na rande

Hravý outfit na procházku v parku © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

4. Femme fatale aneb tajemně svádivý outfit do divadla – koktejlky

Do divadla, ať už na činohru, balet či operu se hodí formálnější oblečení. Vyberte tedy něco slušivého. Zvolíte-li slušivé šaty, například koktejlky nebo rafinované něžné šaty s krajkou, bude váš partner v sedmém nebi a nespustí z vás oči. Obléci si můžete i kalhotový kostýmek, přičemž bych volila úzké kalhoty, vypasované sáčko, svůdný, ale slušný top a podpatky.

Kultura rande koktejlky

Krajkové koktejlky vhodné do divadla © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

kostým na rande

Kalhotový kostým do divadla © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

5. Hravý a originální outfit do galerie

Do galerie si oblečte něco hravého. V tomto případě se v podstatě vaší fantazii meze nekladou. Povolené jsou originální šaty, kraťásky a zajímavé tuniky či trička, dlouhé sukně, různé vzory a potisky a v každém případě jsou povinné doplňky.

Vyrazíte-li s milým do galerie, zkuste zvolit francouzský styl s baretem či šátkem kolem krku. Francouzi přeci byli velcí umělci a francouzský styl vyvolává asociace spojené s uměním.

outfit na rande

Plisovaná sukně a výrazné doplňky, outfit do galerie © By Getty Images. Zdroj: www.glamour.com

co si obléci na rande

Kraťásky a tunika, osobitý outfit do galerie © By Getty Images. Zdroj: www.glamour.com

6. Outfit na výlet nemusí být jen outdoorový

Pozval vás váš partner na výlet? Zde bych určitě volila outfit podle místa, kam jedete. Určitě nemusíte jezdit outdoorově oblečená, jestliže jedete na zámek či do muzea. Ale i outdoorové oblečení může být stylové. I na túru si může obléci originální oblečení, které však musí být pohodlné. Nejvíc pohodlné z celého outfitu musí být boty.

A taky na doplňky nesmíte zapomenout. Na výlet se hodí pokrývky hlavy, a to od šátků, přes kšiltovky, až po elegantní kloboučky. Záleží jen na tom, jaký outfit jste zvolila a kam jedete.

výlet rande oblečení

Pohodlný outfit vhodný na výlet © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

doplňky na rande

Nezapomínejte na osobité doplňky, klobouk. © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

šaty na rande

Žluté šaty a riflová bundička, outfit na výlet © By Getty Images. Zdroj: www.glamour.com

7. Něžně ženský outfit na romantickou večeři – dívčí šaty

Na romantickou večeři se oblečte romanticky. Dejte svému partnerovi najevo, že jste žena, že jste křehká a že může být vaším hrdinou. Nechte si otevřít dveře, odsunout židličku či podržet sáčko. Váš milý vás za to bude zbožňovat. I kdybyste byla největší feministka, vyzkoušejte dát partnerovi najevo, že ho potřebujete. Muži cítí vůči ženám povinnost je chránit, pokud mu neukážete, že i vy ochranu potřebujete, bude se cítit zbytečný a neužitečný. Nemusíte si hrát na naivní panenku Barbii, buďte svá a něžná a k tomu zvolte i outfit.

Krajkové šaty romantické rande

Krajkové šaty, romantický outfit na večeři © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

Svůdné šaty na rande

Svůdné šaty s odhalenými zády © By Terrie Salazar. Zdroj: www.printers.com

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *