Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Ozdobte se nestárnoucími náušnicemi z pryskyřice

Náušnice jsou stálým módním doplňkem, v dávné minulosti i dnes se krása žen zvýrazňuje nejen oděvy, ale i drobnými doplňky, které podtrhávají osobitý styl. Snad každá dívka a žena se těmi to šperky velmi ráda zdobí, a alespoň jeden pár náušniček ve své šperkovnici má.

Velkým a nestárnoucím hitem ve zdobení jsou pestrobarevné i elegantní motivy náušniček zalitých křišťálovou pryskyřicí. Každý pár náušniček je originální a to je to pravé pro jedinečnost každé ženy. Pojďme nahlédnout do tajů této krásné ozdoby a nechejte se tímto článkem při vybírání nových moderních doplňků inspirovat i vy.

Náušnice vás rozzáří

Náušnice vás rozzáří, zdroj: plus.google.com

 Historie náušnic

První zmínky o náušnicích sahají přibližně do období 3000 let př. n. l., kdy se poprvé objevily na Blízkém východě. Tehdy se ozdůbky zkrášlující tvář používaly pro určení náboženské a kmenové identity samotného nositele – pro zvýraznění postavení a hodnoty ve společnosti. Avšak z historických nákresů bylo zjištěno, že kdyby nosil tyto šperky i egyptských král Tutanchamon, po nalezení páru náušnic v královské hrobce pocházejících až z období 2 500 př. n. l.

Náušničky s historickou mapou světa

Náušničky s historickou mapou světa, zdroj: www.etsy.com

Ve středověku se tyto ozdoby nosily jen výjimečně nebo skoro vůbec. Následkem byla společnost, která byla ovlivněna módou paruk, vysokých límců a později obrovských klobouků. Stávalo se, že se náušnice zapletly do vlasů nebo do límce, a proto nebyly tak oblíbené. Móda se však měnila a příchodem velkých výstřihů a méně načesaných a výrazných účesů se náušnice opět dostaly na výsluní. Začaly se vyrábět z drahých kovů – ze zlata a stříbra a z velkých barevných drahokamů. Jejich velikost a hmotnost pak způsobovala i drobnou deformaci protáhlých ušních lalůčků.

Historický kompas jako motiv v náušnicích

Historický kompas jako motiv v náušnicích, zdroj: www.etsy.com

Později v 19. století nahradily náušnice moderní kloboučky a klobouky, které se dostaly do popředí módního zájmu. S příchodem nového století však opět nastala změna a to i v úpravě vlasů do drdolů a culíků a náušničky se staly zase oblíbeným doplňkem mnoha žen.

Bohaté a skvostné náušnice

Bohaté a skvostné náušnice, zdroj: www.freehdwall.com

Do poloviny 20. století se nosily náušnice všech možných tvarů, barev a velikostí. Byly rozděleny na běžné nošení a na ty více okázalé, až honosné, nosící se na společenské večírky, plesy a divadelní představení. Velkým zlomem u náušnic bylo vynalezení klipsů, kdy se mohly jedinečným doplňkem zdobit i ženy, které neměly nebo dosud odmítaly propíchnout si ušní lalůček.

Náušnice s drahokamy

Náušnice s drahokamy, zdroj: wallpaperseries.com

Ve druhé polovině 20. století na módní scénu přicházejí náušnice, které mají propracovaný design, jsou originální, barevné, lehké, a nebrání v pohybu a nejsou pouze z drahých kovů, a jsou brány na sebe bez ohledu na příležitost.

Dnes se náušnice nosí, dá se říct, úplně běžně, a jako módní doplněk by neměl chybět žádné ženě.  Je třeba připomenout, že v moderní době není nošení těchto šperků ryze ženskou záležitostí a nepohrdnou jimi i páni. Muži upřednostňují jednoduchost a nosí pecky nebo kamínky. Před mnoha lety se objevily i zmínky o náušnicích, které nosili hlavně námořníci. Používali je i v nouzi jako platidlo místo mincí.

Moderní a originální náušnice z peříček

Moderní a originální náušnice z peříček, zdroj: www.buytopfashion.com

Dnes jsou náušnice jedním z nejnošenějších módních doplňků, nosí jej ženy i muži pro zkrásnění vizáže a pro zdůraznění své originality. Lze vybírat z nepřeberného množství tvarů, barev, vzorů, motivů, materiálu a designového zpracování.

Stylové náušnice

Stylové náušnice, zdroj :www.goodfon.su

 Náušnice z pryskyřice

Letos jsou velmi oblíbené moderní a designově stylové náušnice zalité pryskyřicí. Je to ovlivněno jedinečností každého páru a i kvalitním zpracováním. Vybrat si může mezi peckami nebo i visacími či zaklapávacími náušnicemi. Jsou vyráběny z kvalitní křišťálové pryskyřice v galvanickém provedení – i ze stříbra.

Originální jsou jejich pestrobarevné moderní motivy, které letos nejvíc frčí. Můžete si sladit s oblečení na jakoukoliv příležitost, jsou elegantním i barevně stylové. Stačí si je vzít na sebe a pochvalné ohlasy i pohledy okolí vás neminou. Nejznámější českou značkou jsou náušničky od Lobles.com, u které si můžete zhotovit své vlastní jedinečné náušničky, tím že si zvolíte velikost, zapínaní i motiv. Nebo si vybere nějaké již z navržených designových náušnic. Více informací naleznete na stránkách www.lobles.com a nebo www.facebook.com/pages/N%C3%A1u%C5%A1nice-Loblescom/158340477690989?fref=ts. 

Originální pryskyřicové náušničky od Lobles.com

Originální pryskyřicové náušničky od Lobles.com, zdroj: vlastní

Elegantní náušničky

Elegantní náušničky, zdroj: vlastní

Jedinečné duhové náušničky

Jedinečné duhové náušničky, zdroj: vlastní

Náušničky s letním abstraktním motivem

Náušničky s letním abstraktním motivem, zdroj: vlastní

Okouzlující náušničky

Okouzlující náušničky, zdroj: vlastní

Okouzlete i vy své okolí stylovými náušničkami!


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *