Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Pár platinových pravidel, které musíte znát!

Zní to asi trošku blbě, ale už jsem se rozhodla, že napíšu pár pravidel v oblékání, které musí každá žena znát, aby vypadala dobře. Zas o nějaké zásadní věci nejde, jsou to spíše drobnosti, které si neuvědomíte nebo je vůbec neřešíte.

Platinová pravidla jsou o tom, že je můžeme použít v každé situaci-a vždycky platí. Jsou to takové zažité způsoby, jak to vždy bude vypadat dobře, bez ohledu na okolnosti.

platinová pravidla

Řiďte se mými pravidly a nebudete litovat. Zdroj: www.vogue.com

Protože jsem hrozná kritička (a ne zcela záměrně), tak už se dál nemohu dívat na špatně oblečené ženy. Vždyť mají dobrý vkus přímo před očima, inspirace je všude kolem nich a ony nedokáží sladit ani ponožky? To snad ne! Míra mé kritičnosti rapidně stoupla, když jsem viděla, že většina žen po 40 nosí oblečení, které vypadá jako pytel a vůbec je to neštve (samozřejmě že nemluvím o všech ženách). Že jsou v tom peníze? Ale kdepak! Dnes v second handech najdete značkové oblečení za pár korun a nejen to- i v normálních prodejnách, které ženy berou jako „značkové“(H&M, Zara, Orsay..) najdete oblečení za hubičku! Tak proč toho nevyužít? Tak dost kecání a dejme se do toho.

Platinové pravidlo č.1- dole coura, nahoře jeptiška

Ovšem, že název je čistě pro pobavení, ale princip je vlastně stejný. Tohle je jedno z nejdůležitějších pravidel v celé sekci móda. Pokud tedy plánujete minisukně, mini šortky, mini šaty, nezapomínejte na to, že vaše nohy budou hodně odhalené. Proto pro vyvážení outfitu, tedy na vršek, volte něco s dlouhým rukávem, bez hlubokého výstřihu, s 3/4 rukávy nebo přes sebe přehoďte sako, kabát a cokoliv jiného. Jestliže jsou to šaty, které jsou opravdu tak tak pod zadek, vyberte je s dlouhým rukávem nebo přes ně přehoďte sako. Tak budete v každé příležitosti za dámu a ne za lacinou couru. Vždyť my se oblékáme pro sebe, nechceme přitahovat nevhodné typy mužů (navíc čím méně toho na sobě máte, tím menší je vaše sebevědomí a tím víc si takový chlap bude myslet, že vás snadněji dostane). Tohle samozřejmě platí i naopak– pokud máte dlouhé kalhoty, klidně si ten top s výstřihem dovolit můžete.

platinové pravidlo

Pokud máte extra mini šortky, nezapomeňte vršek lehce zahalit. Zdroj: www.instidy.com

Platinové pravidlo č.2- jaký top, taková podprsenka

Přesně tak! Taky se čím dál více setkáváte s tím, že vidíte „boxerský“ top ale k němu je normální podprsenka? Co to má jako být? Upozornit všechny kolem sebe na to, že mám bílou podprdu s puntíkama? Nejsme přece neschopné. Dnes už se prodávají podprsenky, které jsou 2 v 1, takže máte normální ramínka a k tomu speciální vychytávku- ramínka si sepnete k sobě a můžete je nosit i pod trika a topy, které jsou řešené jako „boxer“.

platinová pravidla

Jestliže máte top, pod který se ramínka podprsenky nehodí, vsaďte na silikonové samodržící podprsenky. Zdroj: www.hm.com

Dalším takový případem jsou věci úplně bez ramínek nebo topy s odhalenými rameny. Pod ně podprsenka nepatří! Využijte silikonových samodržících podprsenek, které jsou pohodlné a nepadají.

Platinové pravidlo č.3-když to nemáš, tak to neukazuj

Aneb když už nejsou ženy soudné a obléknou si cokoliv. Sama mám problém s tím, že mám příliš velký zadek na to, abych si brala mini kraťase, které sahají do půli zadku a odhalují tak víc než dost. Navíc fakt nemám dobrý pocit z mých nohou. Takže dámy, pokud cítíte, že ty džíny jsou až příliš upnuté nebo že ta halenka má ten výstřih opravdu moc hluboký, neoblékejte si to! Dejte přednost „střízlivější“ variantě, ve které se budete cítit dobře a pohodlně.

platinová pravidla

Pokud na to nemáte postavu nebo se v tom necítíte dobře, neoblékejte si to. Zdroj: www.gettyimages.com

Platinové č.4-cirkus není povolen

Máte rády barvy? Tak moc, že se na sebe klidně dáte modrou, červenou, žlutou a do toho ještě (aby toho nebylo málo) fialovou? Ne! Neříkám, abyste úplně vynechaly barvy, ale zacházejte s nimi opatrně. Pokud se rozhodnete pro červené šaty, zbytek outfitu laďte do neutrálních barev. Vždy vybírejte maximálně 3 barevnou kombinaci. Neonové barvy se zakazují!!! Také pozor na odstíny, pokud si jedete například ve fialové-kombinujte maximálně dva odstíny této barvy, víc ne.  Samozřejmě vždycky radím, ať se omezujete na bílou, nude, béžovou, černou, šedou apod. Tyto barvy totiž vypadají pokaždé elegantně spolu s výrazným doplňkem.

platinová pravidla

Neberte si na sebe za každou cenu všechny barvy, držte se střídmosti. Zdroj: www.sassisamblog.com

Platinové pravidlo č.5-buďte svá!

Poslední pravidlo je nejdůležitější ze všech. Pokud se v tom, co nosíte, cítíte dobře, sebejistě a žensky, tak máte vyhráno. Nic totiž není víc sexy, než když se žena cítí svá. Protože jestli se tak necítíte, tak moje pravidla jsou vlastně k ničemu. Takže moje poslední pravidlo zní: buďte svá a užívejte si to!

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *