Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Pátky s Majkem: jak zpackat pracovní pohovor

Vítejte u dalšího pokračování článků z rubriky Pátky s Majkem. Ti z vás, kteří nevědí o co jde, přečtěte si úvod z mého prvního článku: Pátky s Majkem: Japonci to zase všem natřeli. Možná už to vás odradí od dalšího čtení. Ale ten, kdo zůstane, toho se pokusím znovu pobavit materiálem ze světa módy. Přinejmenším budete mít přehled o dění, módních novinkách, nebo se možná dozvíte něco užitečného.

V tomto článku to kromě novinek bude zhodnocení pražského módního svátku a zaručené rady jak zpackat pracovní pohovor.

Zajímavosti uplynulého týdne

Gisele Bündchen odchází do „důchodu“ a značka Marc by Marc Jacobs končí úplně. Nevadí. Gisele v posledních letech už moc nejezdila na přehlídky a u značky MBMJ stejně nebyl designérem Marc Jacobs, ale Katie Hillier. Můžeme tedy i nadále spát v klidu.

Včera konečně švédský retailový řetězec s módou H&M spustil svůj eshop i v České republice. Do 19.4.2015 má dokonce poštovné zdarma. Další velký hráč na trhu (a tento již ověřený) znamená více možností a možná i větší výprodeje.

V dnech 21. a 22.3. se v Praze uskutečnil Prague Fashion Weekend. Ano, jen víkend, ale to úplně stačí. Víc o něm se dočtete dál, protože si zaslouží vlastní kapitolu.

Co jste v Praze během víkendu módy mohli vidět?

Tak v první řadě to byly dopravní zácpy. Ale stále to bylo lepší než v pátky. Co se týče módních návrhářů, viděli jsme přehlídky od designérů jako Lukáš Macháček, Klára Nademlýnská, Daniela Pešková, Jakub Polanka, a … seznam všech najdete na mbpfw.com/designeri. Musím uznat, že Česko nezaostává za dalšími zeměmi a jejich Fashion Week-y. Fotogalerii modelů si můžete prohlédnout u každého designéra zvlášť. Zde vám ukážu jenom pár kousků.

Porod

Následující model od Daniely Peškové mě zaujal natolik, že jsem z něj nemohl odtrhnout oči. Velice povedený. Ale nevím proč, jako první mě při něm napadlo slovo porod (vlastně, při druhém pohledu jsem se jen utvrdil v tom, že mívám správný první dojem).

Daniela Pešková pražský víkend módy

Daniela Pešková a její úžasný model z Prague Fashion Weekendu pro F/W 2015/16. Zdroj: mbpfw.com

Lukáš Macháček a jeho outfity na pohovor

Lukáš Macháček nám se svou kolekcí předvedl, jak se obléct na pracovní pohovor. Základem je správný účes a make-up. Outfit by měl být černý nebo šedý a vhodné je i vrstvení.

Představte si, že jste šéfem firmy a vybíráte novou podporu do pracovního týmu. Kterou z následujících tří kandidátek byste přijali do zaměstnání?

jak se obléct na pracovní pohovor

Jak se obléct na pracovní pohovor v sezóně podzim/zima 2015/2016. Zdroj: mbpfw.com

outfit na pohovor do práce

Lukáš Macháček a jeho outfit na pohovor. Zdroj: mbpfw.com

oblečení na pohovor konkurz

Šedý variant oblečení na pracovní pohovor by Lukáš Macháček. Zdroj: mbpfw.com

Když už jsme při tom oblečení do práce, mám pro vás pár rad, jak se na pohovor rozhodně neoblékejte.

Jak jednoduše zpackat pracovní pohovor výběrem oblečení

Petr Lukeš, prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR, říká, že: „až o 12 procent vyšší nástupní plat si dokáže vyjednat člověk, který na pohovor přijde v hezkém a padnoucím oblečení.“ Nebojte, nejdu vám kázat, jak se máte oblékat. Raději vám ukážu, čemu se vyhnout, co nedělat, nebo chcete-li, jak to zpackat.

1. Faldy ven!

Jak zpackat pracovní pohovor? Když ukážete faldy, výsledek je zaručen. Příklad ze sousedního Polska:

oblečení na pracovní pohovor

2. Hluboký výstřih

Dámy, vsaďte na hluboký výstřih, nejlépe až po intimní ochlpení. Z pochopitelných důvodů raději uvádím mužský variant.

outfit na výběrové řízení

3. Méně je někdy více

Pokud jste již někdy na internetu hledali jak se obléct na pohovor, určitě jste narazily na radu „Méně je více“. Dotažením do extrému zaručuji maximální výsledky.

tipy na oblečení pohovor

Nebo zkuste raději tohle:

oblečení na pracovní pohovor

4. Nezapomeňte na make-up!

Pořádný make-up dělá divy. Hned na první pohled zapůsobíte na pracovníka vedoucího pohovor. To vám zaručuji!

jak se obléci na pohovor líčení

zpackaný makeup na pohovor

makeup na pracovní pohovor

5. Výstřední účes

Výstřední účes může odvést pozornost od jiných nedokonalostí outfitu. Zkuste a budete mile překvapeny.

vtipné účesy na pracovní pohovor

vtipné účesy na pohovor

Tak co, už jste se rozhodly, kterou radu využijete při nejbližším výběrovým řízením?

Ještě stále se můžete zapojit do soutěže a vyhrát…

Už zbývají jenom poslední dny naší aktuální soutěže o kabelku. Naše grafička si dala záležet a skryla všechny kabelky do fotografie tak, abyste je hned nenašli. Zdá se však, že odvedla svou práci až příliš dobře. Takhle máte alespoň vyšší šanci na výhru. Ta je, mimochodem, již aktivována (bylo zapotřebí alespoň 50 soutěžících). Sledujte výsledky slosování 30.3.2015 na našem Facebooku nebo v původním článku se soutěží: Soutěž o kabelku Camomilla Milano a 5 dárkových poukazů.


Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *