Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Pátky s Majkem: Japonci to zase všem natřeli

Pátky s Majkem? Co to jako má být? Kdo je Majk? A co jsou to pátky? Ano, možná i takovéto otázky vám právě běhají po rozumu. Proto bych začal krátkým představením se. Jmenuji se Michal Kulla a založil jsem HerStyle (neptejte se prosím, co je to HerStyle). A jako správný šéfredaktor bych měl jít příkladem – tak jsem se rozhodl, že vytvořím rubriku Pátky s Majkem. Co v ní najdete? Zejména můj pohled na dámskou módu, aktuální dění v módním světě, hodnocení, komentáře a rady, možná někdy i mimo hlavní témata tohoto magazínu. To vše bych rád okořenil špetkou humoru (snad se mi to podaří), protože s ním jde všechno líp. Doufám tedy, že se zde budeme setkávat každý pátek, a že se budete bavit spolu se mnou a odreagujete se od vyčerpávajícího pracovního týdne.

Jo, abych nezapomněl, buďte prosím shovívaví k mojí češtině, jsem totiž Slovák. Je tedy téměř jisté, že budu občas dělat chibi.

CFDA Media Award 2015 půjde…

CFDA – Council of Fashion Designers of America – je nezisková organizace, která každý rok uděluje ceny v oblasti módy, na čele s Diane von Furstenberg a Nadjou Swarovski. Kromě cen za nejlepší design v kategoriích pánské a dámské módy, jako i doplňků, se uděluje i Media Award – ocenění za zásluhy v módním zpravodajství. Od roku 1987 až dosud tuto cenu vždy získávali prominentní novináři a novinářky. Tento rok se ji však v CFDA rozhodli udělit Instagramu. Celá ceremonie se uskuteční 1. června a já se už teď těším na promo fotky. Co myslíte, budou se Diane a Nadja fotit najednou s celým týmem nebo každá zvlášť udělá selfie s domovskou stránkou Instagramu v pozadí? Holt, doba se mění, ale to je dobře. Mimochodem, na Instagramu jsme i my: instagram.com/herstyle_cz.

I v Japonsku mají týden módy

Po týdnech módy z New Yorku, Milána a Paříže se koná další svátek módy, a to přímo v Tokyu. Japonci jsou známí kdejakými ulítlými věcmi, oblast módy nevyjímaje. Pojďme si ukázat alespoň pár z nich, které se objevili na Tokyo Fashion Weeku. Tak například značka In-Process by Hall Ohara. Ne, nemyslím ten název, ale to, jaké účesy vytvořili svým modelkám:

tokyo fashion week účesy 2015

Účesy v dámské kolekci podzim/zima 2015/2016 značky In-Process by Hall Ohara. Zdroj: tokyo-mbfashionweek.com

Popravdě, kdybych měl jít na rande se ženou s takovýmto účesem, asi bych se na nic jiného nedíval. Jedině kdyby měla na sobě i oblečení od této značky (třeba to na fotce níže), to bych úplně zapomněl na účes:

In-Process by Hall Ohara outfit

Outfit japonské značky In-Process by Hall Ohara. Zdroj: tokyofashion.com

Hranice módy by se však měly neustále posouvat. Její směrování není přímočaré a občas někdo i šlápne vedle. Ale to je dobře, protože to může někoho jiného inspirovat. Možná to platí i o následující šílenosti:

takeo kikuchi japonská móda

Trendový outfit japonské značky Takeo Kikuchi na sezónu podzim/zima 2015/2016. Zdroj: tokyo-mbfashionweek.com

Pravdou ale může být, že takto podobně vnímají svou školní aktovku děti. Nebo to takto dopadne, když se někdo vybere na svůj první čundr jako tramp a bojí se, že by mu mohlo něco scházet, tak sebou vezme celou ledničku s půlkou bytu.

Když už jsme u těch bytech – na Tokyo Fashion Weeku zřejmě někoho napadlo, že by nebylo od věci udělat prohlídku netradičně – v bytě. Mohlo to být takto: „Udělejme něco, co ještě nikdo před námi, udělejme prohlídku v bytě. Ale kam nacpat diváky? Vlastně je nepotřebujeme, vyfotíme jim to a podívají se na to v pohodlí svých domovů. Stále je tu však málo místa. Už vím, odstraníme zákulisí. Ale kde se budou modelky oblékat, líčit a připravovat? Nalijme si čistého vína, nač jsou nám vlastně modelky? Použijeme figuríny. Možná si to ani nikdo nevšimne.“

haori de titi 2015/2016

Podzimní a zimní kolekce japonské značky Haori de TiTi pro sezónu 2015/2016. Zdroj: tokyo-mbfashionweek.com

Ale já jsem je prokoukl, protože poloměr zakřivení těžnice trojúhelníku, jehož největší úhel svírá podlaha a páteř figuríny s hnědým kabátem naznačuje, že se v žádném případě nemůže jednat o živou bytost. A navíc ta paní vpravo drží doutník v levé ruce, a přitom je praváčka (alespoň podle dostupných zdrojů na internetu).

Další těžce vysvětlitelné úkazy z Tokya najdete na oficiální stránce fashion weeku: tokyo-mbfashionweek.com

Zpráva týdne: Celá česká redakce Elle začala cvičit

Já cvičím také. Ale ne proto, že mi to někdo řekl. Redakce Elle však musí, protože jako by v očích veřejnosti vypadal jejich sponzor (Nike), který jim dodal oblečení a zaplatil trenéry, kdyby po těch čtyřech měsících (co mají cvičit), nezhubli, ale přibrali?

redakce elle cvičí

Celá redakce Elle začala cvičit. © Elle.cz, zdroj: www.elle.cz/krasa/fitness-a-zdravi/cela-redakce-elle-zacala-cvicit

Kdo bude mít zájem o novou rubriku „Pětina redakce HerStyle pokračuje v cvičení“, ať napíše komentář pod článkem. … Ale ne, raději nepište. Pak by vyšlo najevo, že necvičím pravidelně a nedodržuji žádnou dietu. A jak jste na tom vy s cvičením?


Mám rád ženskou krásu, rafinovanost, svéráznost. K ženám neodmyslitelně patří i móda. A nejen proto jsem založil web HerStyle. Chci podporovat jedinečné vyjádření módy každé ženy. Vždy uvítám i vaši kritiku a nápady na zlepšení.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *