Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Plesová sezóna se blíží – připravte se!

Plesy – přehlídky nejrůznějších účesů, šatů, bot a psaníček. Už jsou zase tady a je důležité se na ně znamenitě připravit, a to s pořádným předstihem! 

Pojďme se mrknout na pár triků a rad jak být (jako obvykle) krásná a dokonalá!

Každá z nás zná, když bloudí po drahých buticích s šaty za účelem ulovení toho nejskvělejšího a nejlépe padnoucího kousku a nakonec jen odcházíme zklamané s průměrnými šaty, které nám skoro nesedí a dáme je přešít šikovné švadlence nebo které se nám nehodí k botám ani psaníčku. Ano, tak tohle je přesně můj problém. Už od léta se dívám na internetových e-shopech na nějaké ty padnoucí šaty, ale když vidím ty ceny říkám si, že si je raději nechám ušít! Jenže která z nás věří švadlence natolik, aby jí do rukou svěřila návrh (jistěže to bude úžasný návrh dokonalých šatů se všemi vymoženostmi a nejlépe ještě s přiloženou fotkou celebrity, která ty šaty měla na předávání Oscarů) šatů, které po ní požadujeme? Tak pak tu máte mě a já vám doporučím pár tipů na nádherné a ne zase tak drahé šaty.

Kde plesové šaty hledat a jak se k nim vyfintit?

No, záleží na tom, co opravdu hledáte. Minulý rok a i tento rok hodně frčí krajkované šaty, které seženete prakticky všude (H&M, Zara, Orsay, Terranova, Asos apod.). U těchto šatů dejte pozor, abyste neměly příliš výrazných doplňků-pokud si vyberete krajkované šaty, držte se jednoduchých pravidel a ty jsou: pokud máte výrazně nalíčené oči, rty si přetřete už jen bezbarvým leskem. Pokud máte naopak jen řasenku a linky, na rty naneste rudou rtěnku (mimochodem francouzky už jinak nalíčené ani nechodí). Se šperky šetřete! A to zdůrazňuji především, vyhněte se velkým náhrdelníkům nebo náramkům, spíše vsaďte na perlové náušnice a jak boty, tak psaníčko vyberte v pudrovém odstínu nebo v černé barvě.

krajkové šaty

Bílé krajkové šaty jsou naprosto dokonalé! Zdroj: www.perpetuallyengaged.com

černé krajkové šaty na ples

Buďte v krajce za bohyni! Zdroj: www.asos.com

Bohužel dnešní společnost se dostala až do takových stádií, že mladé slečny chodí na plesy v šatech, které se chodí spíše na párty a jsou zatraceně krátké! Na to si, milé dámy, dejte pozor. Vhodnou délku šatů zjistíte tak, že si přiložíte dlaň nad koleno – to je míra nejkratších šatů, nad tuto úroveň byste neměly šaty mít. Většinou ale stejně vypadáte líp v šatech dlouhých – vždyť plesová sezóna je období, ve kterém může být každá žena za princeznu (nepočítám však slečny a paní, co se navlíknou do nevkusných, přezdobených, načechraných šatů s deseti spodničkami, které působí jako dort).

Dlouhé šaty na ples

Probádala jsem několik stránek na internetu a našla pár vhodných a levných variant, i když to v podstatě drahé je, ale platíte za kvalitu a ta se přece vyplatí! Pokud ale dáváte přednost vyzkoušení šatů a ohmatání materiálu (kdo na to ale má v dnešní době čas) doporučuji vám se nasměrovat do prodejny Mango, kde mají opravdu krásné šaty, vhodné na ples. No ale zpět k internetu, opravdu mě zaujala stránka www.princessdress.cz, kde mají skutečně příznivé ceny. Tak jako u krátkých šatů, tak i u dlouhých platí, že psaníčko by mělo ladit s boty a ještě jedna malá rada, šaty musí být až po zem! Rozhodně by vám neměly být vidět podpatky, natož tak půlka bot, takže se změřte s obutými podpatky a zjistíte, jakou délku šatů hledáte.

dlouhé šaty na ples Mango

Obyčejné, ale vkusné, zazářete v šatech Mango! Zdroj: www.mango.com

Výběr psaníčka a bot na ples

Tady platí jediné pravidlo – pokud máte bohatě zdobené šaty, vsaďte na jednoduchost! Pokud máte naopak jednoduché šaty, vynahraďte to psaníčkem a boty! Jak jednoduché že? Víc opravdu není třeba. Pokud náhodou nemáte stejnou barvu psaníčka, jakou máte bot, nezoufejte. Využijte shodu jinde, takže si nalakujte stejnou barvou, jako mají boty nehty nebo si do vlasů dejte sponu stejné barvy. Každopádně, pokud mohu doporučit, letos jsou v kurzu průhledná plastová psaníčka nebo psaníčka ve stylu Alexandera Mcqueena s prsteny s lebkami jako jejich úchop. Jak originální!

kabelky na ples Alexander McQueen

Kabelka Alexander McQueen (1 895 €). © Alexander McQueen, zdroj: www.alexandermcqueen.com

průhledná psaníčka

Toto stylové psaníčko je opravdu originálním nápadem na plesy – jen dejte pozor, co si do něho dáte! Zdroj: www.nopantstuesday.wordpress.com

černé psaníčko na ples

Moderní černé psaníčko na ples. Zdroj: Racconti.cz

Plesy jsou slavnostní událost, proto se nebojte se opravdu blýsknout a ukázat svoji ženskou postavu v uplých šatech nebo si vzít opravdu velké třpytivé náušnice, které vám celý rok ležely ve skříni a vy jste si je celý ten rok neodvážily vzít na sebe. Je to přece taková předváděcí akce, která žena má krásnější šaty nebo stylovější boty, tak se nebojte vypadat fenomenálně!

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *