Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Recenze obchodů H&M – cena, kvalita, slevy

Dnešním článkem započne soustava dalších na téma obchodní recenze, takže se máte na co těšit! Probereme zde kvalitu, cenu i akční nabídky a slevy takovým způsobem, že už konečně budete vědět, co za svoje penízky kupujete.

Nejen, že po těchto článcích už budete zhruba vědět, kde co nakupovat a posoudit, zda není cena příliš vysoká vzhledem ke kvalitě, ale rozhodně se v těchto prodejnách nenachytáte na slevy, například.

H&M recenze

Dnešním článkem se zaměříme na H&M. Zdroj: www.hm.com

Hennes and Mauritz, nebo také jinak zkráceně H&M je značková prodejna, kterou najdete prakticky v každém větším městě. Rozhodla jsem se, že právě s touto prodejnou začnu, protože je moje oblíbená a recenzi na ni si prostě nemůžu nechat uniknout. Budu se snažit objektivně posuzovat kvalitu i cenu a potom také slevy, bonusy a tak dále.

H&M recenze obchodu

Jak moc nakupujete v H&M? a vyplatí se vám to? Zdroj: www.fashiongonerogue.com

Kvalita v H&M

Bundy a kabáty

Rozhodně nejdůležitější věc ze všech, pokud už máte nakupovat drahé kabáty nebo zimní bundy, musí ceně odpovídat kvalita. Tak tedy jdeme na to. H&M v tomto testu obstál a víte proč? Rozhodně si můžete být jisté, že za kvalitu opravdu platíte. Oblečení je dokonale ušito, nikde netrčí nitky, není křivé prošívání nebo neukončené zapošití. Zkrátka vše, jak má být. Příjemně mě i překvapily kabáty, které nejsou ošizené a svým složením materiálu opravdu ceně odpovídají. Víc si bohužel připlatíte za věci z vlny, která je na trhu všeobecně nejdražší. Každopádně na zimu tato investice opravdu stojí za to.

H&M recenze

Kabáty se v H&M opravdu vyplatí kupovat, proč? Protože dáváte peníze za výbornou kvalitu! @ autorka/Herstyle.cz

H&M obchody slevy akce

Kabáty i bundy jsou precizně ušité a za kvalitu opravdu peníze stojí. @ autorka/Herstyle.cz

Basic předměty

Tady už je to o něco horší, za obyčejné „basic“ (základní) triko s dlouhým rukávem zaplatíte zhruba 299kč a to je podle mně trošku moc na to, že na něm nic není. Jednou jsem si koupila nátělník za 249 kč a ve švu byla díra. Basic oblečení je tedy šito s menší pečlivostí než ostatní „kolekce“ (v H&M jsou kolekce Basic, Trend, Modern Classic, L.O.G.G. a Divided).

hodnocení H&M

U Basic oblečení je cena zbytečně nadsazená, stejnou věc nakoupíte například v Terranově za polovinu a kvalitativně stejně. Zdroj: www.hm.com

Spolupráce s jinými značkami

Občas H&M spolupracuje například s Karlem Lagerfeldem nebo značkami  Versace, Lanvin, Kenzo atd. Říkáte si, že je určitě skvělé, že H&M spolupracuje s takovými kapacitami? To je sice fajn, ale většina tohoto oblečení je až směšně předražená a navíc ho vyrobí jen opravdu málo kousků. Tím pádem oblečení získají lidé stepující před obchody od 4h od rána, aby si všechny super kousky koupili a nebo jsou už dávno vyprodané, díky VIP zákazníkům den předtím. Kvalita je sice super, ale vy si ji nejspíš ani nevyzkoušíte.

uživatelská recenze H&M

H&M spolupracuje s významnými značkami, jednou z nich je i Balmain, bohužel do České republiky se třičtvrtina oblečení ani nedostane. Zdroj: www.telegraph.co.uk

recenze zákaznice h&m

Oblečení z VIP kolekcí je sice cenově jakš takš dostupné, nicméně pokud ho chcete mít, rozhodně na něj nečekejte v maloobchodních prodejnách. Zdroj: www.styleinsider.com.ua

Slevy a akční nabídky v H&M

Rozhodně se vyplatí si na ně počkat, protože v období slev seženete své vytoužené kousky za polovic i méně. To je ta kladná stránka. Záporná je, že občas se ve slevě objeví pouze kousky nadměrných velikostí. Zatímco tedy šaty velikosti XL stojí 300 kč, ty samé šaty ve velikosti XS stojí stále 999 kč.

Další zápornou stránkou je, že v každé prodejně H&M jsou slevy nastavené jinak. Jelikož jsem z Moravy, pohybuji se v prodejnách H&M v městech Zlín, Brno, Olomouc a Prostějov. V každém z těchto měst je H&M prodejna ale slevy jsou diametrálně odlišné. Zatímco ve Zlaté Bráně v Prostějově zakoupím zimní kabát za 200 kč, tento samý stojí ve Zlíně 500 kč. Jak je to možné?  Navíc se slevy liší i na oficiálních stránkách.

Také mě zarazilo, že mají ve slevě podprsenky bez kostic, dvě za cenu 300 kč. Pokud k nim ale člověk hledá kalhotky, za ty si tučně připlatí, kalhotky ale navíc neprodávají po dvou (v těch barvách, co podprsenky, které se prodávají dohromady), ale rovnou ve třech, tím pádem máte kalhotky navíc a podprsenku už k nim nedohledáte.

Shrnutí a závěrečné hodnocení H&M

Kvalita je přímo úměrná ceně, tím pádem nikdy neproděláte a vaše dobře zaplacené zboží bude mít své uplatnění a trvanlivost. Moc se nevyplatí kupovat si věci z kolekce Basic, které se za ty peníze nehodí.  Na slevy se vyplatí počkat, ale musíte být rychlé, jinak to prostě nejde. Také se vyplatí sledovat novinky z www.hm.com, kde mají občas poštovné a balné zdarma, nebo akční nabídky, které dlouho netrvají.

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *