Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Recenze obchodů Mohito – cena, kvalita, slevy

Tímto článkem pokračujeme s obchodními recenzemi, kde probereme ceny, kvalitu i slevy a tentokrát si vezmu do parády prodejnu Mohito. Objektivně posoudím kvalitu vzhledem k ceně a pokusím se zhodnotit celý obchod. 

Recenze píšu proto, abyste jakožto zákaznice, byly nejen spokojené se zbožím, ale abyste také nevyhazovaly zbytečné peníze, když někde totožné zboží pořídíte za lepší cenu.

Mohito recenze zkušenosti

Pokud si nejste jisté, jestli v Mohitu nakupovat, tímto článkem to zjistíte. Zdroj: www.mohito.com

Něco málo o značce Mohito

Mohito zná každá ženská, která má co do činění s nakupováním a ve světě módy se alespoň trošku vyzná. Pokud jste o Mohitu ještě neslyšely, má stovky prodejen v Polsku a také v zahraničí a snaží se zaujmout nejčastěji ženy ve věku 25-35 let ( i když si popravdě myslím, že oblečení je tu spíše pro ženy od 15 do zhruba 30 let, na druhou stranu tu mají i kolekci formálnějšího oblečení pro ženy starší). Kolekce Mohito sice korespondují se současnými módními trendy, ale zároveň se snaží být originální a bojují proti stereotypům a každodenní rutině. 

mohito zkušenosti

Mohito patří k prodejnám, které se cenově pohybují na vyšší úrovni, stojí to ale za to?

Cena a kvalita v Mohito

Cenově se Mohito pohybuje někde mezi H&M a Zarou, což znamená, že levná značka to rozhodně moc není. Cena klidně může být vyšší, jen pokud za to Mohito kvalitativně stojí a to jsem se tedy pokusila zjistit. Navštívila jsem prodejnu Mohito v brněnské Vaňkovce a na první pohled jsem byla mile překvapena rozmanitostí oblečení. Rozhodně zde najdete věci, které v dalších prodejnách nenajdete, jako pastelově barevné kabáty (ve většině obchodech se omezují pouze na zemité a neutrální tóny, kdežto tady najdete lila, růžové i třeba žluté nebo červené). Celkově na mě zboží působí spíše mladistvějším dojmem, i když zde prezentují i kolekci formálního oblečení ve formě kostýmků, šatů a sak.

Ceny jsou v Mohitu ale opravdu šílené a nezdá se mi, že by kvalitou odpovídaly. Troufám si říct, že kvalita u některých výrobků značně konkuruje prodejně New Yorker (známá především svojí „nekvalitou“). Tím pádem stejný výrobek nejspíš pořídíte v New Yorkeru  za polovinu.  Podobné věci jako v Mohitu najdete třeba také v Tally Weijl nebo Pull&Bear a také za to nezaplatíte tolik, co v Mohitu. 

mohito kolekce oblečení

Cena i kvalita se zde bijí, košile z kolekce „basic“ a z polyesteru stojí něco okolo 899 kč, to je poměrně vysoká částka za umělý materiál.

Zkušenosti s materiálmi v Mohito

Zarazilo mě, že Mohito většinou nepracuje s přírodními materiály (kožešina, kůže, semiš nebo třeba vlna). Kožešina na bundách je umělá a většinou pracuje se syntetickým semišem, což je vůči ceně neadekvátní. Navíc kabát, který není rozhodně vlněný ani z pravého semiše (ale ze 100% polysteru) stojí kolem  2199 kč, za tu samou cenu pořídíte v H&M vlněný zimní kabát. Takže Mohito u mě ani v ceně ani v kvalitě neprošlo.

mohito recenze blog

Tento „semišový kabát“ je 100% polyester, i když se to nezdá, tak opravdu je. Cena je ale nehorázná, stojí 2199 kč. © autorka/Herstyle.cz

Slevy a akce v Mohito

Docela mě překvapilo, že po celou tu dobu, co chodím kolem Mohita, ani jednou jsem tam nezastihla slevy. Buď je to tím, že je měli ve dnech, kdy jsem zrovna okolo nešla a nebo je tam prostě nemají často (a nebo vůbec). V ostatních prodejnách většinou slevy bývají často – například v H&M je pokaždé sekce se slevami a nikdy se nestane, že byste nic ve slevě nenašly. To ale u Mohita neplatí, ani když mají poslední kus oblečení v poslední velikosti – cena zůstává pevná a na slevu můžete čekat třeba do smrti. Za mě obrovské mínus.

recenze značky Mohito

Slevy zde sice probíhají, ale o velkou slevu se nikdy moc nejedná, za stejnou košili stejné ceny, byste v H&M zaplatili v období slev asi 200 kč, jestli ne méně. © autorka/Herstyle.cz

mohito recenze

Cena džín po slevě je stále vysoká, v jiných prodejnách jsou slevy mnohem razantnější, zde nečiní sleva ani 50%. © autorka/Herstyle.cz

Tím pádem si to shrneme: Cena versus kvalita – nevyhovující, zaplatíte tučnou částku za zboží, které se kvalitou pohybuje někde daleko pod cenou. Slevy – nebývají časté ani když jim zbývá poslední kus. Na druhou stranu je zboží originální a některé kousky nevšední. Pro mě ale nevyhovující i tak, když jsem člověk, co svůj šatník poměrně velmi často obnovuje a zbavuje se starých věcí. Mohito u mě NEPROŠLO.

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *