Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Simona Krainová: Mám ráda čisté linie a jednoduchý styl

Bezpočet superlativ, jedna tvář. Česká topmodelka, herečka, moderátorka, patronka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel a v neposlední řadě také podporovatelka nadace UNICEF či Sluneční paprsek, je právem považována za ideál ženy. Být skvělou matkou, módní ikonou a zároveň krásnou, cílevědomou i úspěšnou ženou nedělá Simoně Krainové, jejíž jméno je skloňované takřka ve všech českých i slovenských médiích, prakticky žádný problém. Ať už si pořídí selfie z pohodlí domova nebo zapózuje fotografům na různých gala večírcích a módních přehlídkách, vždy vypadá úchvatně. Můžeme tedy s klidným vědomím vyslovit, že „nikdo není dokonalý, až na Simonu Krainovou!“

Simona Krainová & modeling

Světově známá modrooká plavovláska, pocházející z Havířova, má za sebou velmi pestrou modelingovou minulost. Po „sametovém“ roce 1989 se úspěšně zúčastnila castingu, jenž pořádala agentura Madison models. Poté odcestovala jako začínající modelka do Paříže, kde odstartovala svoji bohatou kariéru. Za sebou má spolupráci s prestižními časopisy Marie Claire, Cosmopolitan, Elle, Maxim, Biba, Madame Figaro nebo L´Oficiel. Magazín Stuff ji dokonce v roce 2001 zařadil mezi 50 nejvíc sexy žen světa.

Simona Krainová pro Magazín Marie Claire

Simona Krainová pro Marie Claire. Zdroj: FB Simony Krainové

Spolupracovala s fotografy velkých jmen, mezi které patří např. Patrik Demarchelier, Helmut Newton, Andre Rau, Bethina Rheims, Gilles Bensimon a Albert Watson. Předváděla pro světově uznávané módní návrháře, mezi které patří Thierry Mugler, Yves Saint Laurent, Claude Montana nebo Castelbalzac. V České republice je její jméno spojováno s významnými fashion designery jako jsou Osmar Laffia, Blanka Matragi, Kateřina Geislerová nebo Beáta Rajská.

Simona Krainová Kateřina Geislerová

Simona Krainová společně s módní návrhářkou Kateřinou Geislerovou. Zdroj: FB Simony Krainové

Stala se tváří kosmetických značek Biotherm, L’Oreal, či luxusního parfému Dune od Christiana Diora. Své jméno propůjčila italské módní značce Replay, německému prodejci luxusních vozů BMW nebo české profesionální klinice estetické medicíny a plastické chirurgie Yes Visage. V současné době je tváří a ředitelkou projektu Czechoslovak Topmodel 2014, který je v pořadí druhým ročníkem soutěže modelingové agentury Czechoslovak models.

 Simona Krainová rozhovor

Simona v outfitu by Kateřina Geislerová na 4. narozeninách kliniky Yes Visage v Brně. Zdroj: FB Simony Krainové

Simona Krainová jako herečka & moderátorka

Kromě modelingu se Simona dokázala proslavit i jako herečka a moderátorka. Všichni ji velmi dobře známe z celovečerního filmu Kamarád do deště II“, kde ztvárnila hlavní ženskou postavu, sympatickou Ivanu. Do paměti se nám nezapomenutelně vryla také postavou Simony Ptáčkové v úspěšné komediální trilogii Byl jednou jeden polda“. V současné době dotočila český film režiséra Petra Nikolaeva Vybíjená“, jehož předlohou je jeden ze stejnojmenných bestsellerů spisovatele Michala Viewegha.

Simona Krainová film Vybíjená

Střípky z natáčení filmu Vybíjená. Zdroj: FB Simony Krainové

Tato ambiciózní vodnářka vynikla také v oblasti moderování. Založila svůj vlastní televizní pořad – talk show „Někdo to rád horké“. Pro moderování svých pořadů si ji vybraly i mezinárodní televizní stanice Fashion TV a American entertainment.

Simona Krainová & rodinný život

Kromě profesionálního života zvládá na výbornou také své soukromí. Dne 5. září 2010 se provdala za charismatického podnikatele Karla Vágnera jr., se kterým má dva syny – Maxe (4 roky) a Bruna (2 roky). Společně s manželem podporují různé charity, které jsou zaměřené zejména na malé děti. Mezi ně patří např. projekt Hejbejte se a zpívejte, občanské sdružení Sluneční paprsek nebo světová organizace UNICEF.

Simona Krainová rodina

Simona Krainová s manželem Karlem Vágnerem jr. a starším synem Maxem. Zdroj: FB Simony Krainové

Simona Krainová exkluzivně pro Herstyle.cz

I přes velmi náročný program si Simona našla volnou chvilku a zodpověděla všechny dotazy pro módní web Herstyle.cz:

1. Simono, jaký druh oblečení nejraději nosíte a proč?

Mám ráda volnější styl. Nosím džíny, košile, volnější trička a kalhoty pánského střihu. V oblečení, které mám na sobě, se musím cítit hlavně pohodlně. Líbí se mi přírodní barvy a také barvy koření jsou fajn. Jako doplněk mám u sebe vždy své oblíbené brýle Ray ban a kabelku, do které schovám vše potřebné.

2. Existuje něco, co byste si na sebe nikdy nevzala?

Nemám moc ráda růžovou barvu a různé volány a nabírané sukně, necítím se v tom dobře. V jednoduchosti je totiž krása, mám ráda čisté linie a jednoduchý styl. Oblečení nesmí ztrhnout pozornost od dotyčné osoby.

3. Kde nejraději nakupujete? Jezdíte nakupovat i do zahraničí?

Občas nakupuji v centru Prahy, zajdu do Zary, H&M a také mrknu, co je nového v Pařížské ulici. Nejraději to mám, ale v zahraničí, kde je výběr pestřejší. Miluju značku Zadig et Voltaire.

4. Co Vás ve světě módy poslední dobou nadchlo nebo zklamalo?

Musím říct, že jsem byla mile překvapená z letošního Mercedes Benz Prague Fashion Weekendu. Překvapily mě nápady a kreativita českých návrhářů.

5. Kdo je Váš oblíbený český nebo světový módní návrhář?

Mojí nejoblíbenější návrhářkou je Kateřina Geislerová, se kterou úzce spolupracuji a jsem její tváří. V její tvorbě mě baví umění kombinovat nadčasovost, eleganci a dodat to mu i prvky rebélie, které tak moc miluji. ráda nosím její modely na různé akce, večírky, tiskovky, nosím je, ale i v soukromí, aktuálně u mě vedou dvouřadé kalhoty pánského stylu.

simonakrainovakampankaterinageislerova

Simona Krainová nafotila exkluzivní kolekci večerních šatů návrhářky Kateřiny Geislerové. © Lukáš Kimlička. Zdroj: FB Simony Krainové

6. Jste právem považována za českou ikonu módy.  Máte i vy nějakou konkrétní osobu, kterou považujete za svojí módní ikonu?

Z českých žen se mi líbí styl Terezy Maxové a v zahraničí fandím sestrám Olsenovým.

7. Čím jste si naposledy udělala radost?

Největší radost mi teď dělá zařizování našeho víkendového domku za Prahou, takže si dělám radost nakupováním doplňků do domácnosti.

8. Je o Vás známé, že se kromě modelingu věnujete i charitě. Je nějaká věc s celosvětovým dopadem, kterou byste chtěla změnit k lepšímu?

Ano, snažím se podporovat nadaci UNICEF a také nadaci Sluneční paprsek našeho rodinného lékaře a přítele Pavla Bočka. Obě nadace pomáhají dětem. Až když jsem se stala matkou, tak jsem si začala uvědomovat, jak je důležité pomáhat malým a bezbranným dětem. Přála bych si, aby všechny děti na světě dostávaly stejnou lásku a péči, kterou se snažím dávat svým milovaným klukům.

simonakrainovanadaceunicef

Simona na tiskovce UNICEF projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě na podporu očkovacích programů. Zdroj: FB Simony Krainové

Ať už spatříme Simonu kdekoliv a kdykoliv, vždycky nás něčím příjemně překvapí. V každé své životní roli (topmodelka, herečka, moderátorka nebo milující manželka a matka), je vzorem a inspirací pro mnohé z nás. Simona Krainová je zkrátka SKVĚLÁ!

· · · · · · · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *