Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Máte široké boky a velký zadek? Tipy na oblečení právě pro vás!

Asi nikdo z nás nemá dokonalou postavu a každá z nás je nespokojená s některou partií na těle. Otázkou je, jestli se tyto partie dají šikovně zakrýt nebo je naopak upřednostnit. Za mě je to rozhodně druhá volba, protože vy se za svoji postavu stydět nemusíte!

Vetší zadek nebo široké boky nemusí hned nutně znamenat katastrofu, právě naopak! Ukážu vám pár outfitů, ve kterých se budete cítit jako bohyně!

oblečení široké boky zadek velký

Oblečení podle typu postav. Zdroj: www.stobklub.cz

Jsem jedna z těch, které mají problémy s širšími boky a zadkem. Strašně mě to vždycky trápilo a od té doby, co cvičím, se moje stehna i zadek ještě zvětšili! No hrůza, jak teď jako obleču rifle? Jak budu vypadat v šatech s takovým zadkem? Je sice strašně krásný, že to, co dříve bylo povoleně, je nyní super pevné, ale je to i větší. A dost! Řekla jsem si, chlapi přece velké zadky milují, tak proč bych ho nemohla milovat i já? Je fakt, že když chcete něco zakrýt, většinou na to upoutáte dvakrát větší pozornost. Chce to dělat nenápadně a nebo to rovnou zvýraznit!

postava široké boky dámská móda

Beyoncé svoje křivky miluje, naučte se je milovat také! Zdroj: www.etonline.com

Vždyť přece od prvopočátku věků chtějí chlapi Venuše! Venuše, která disponuje velkými prsy, silnými stehy a boky a monumentálním zadkem. Pro naše předchůdce to byl symbol plodnosti, a ať už chceme nebo ne, chlapi mají tuto informaci zakódovanou hluboko v genech a jsou k tomu podvědomě přitahováni.

Sukně pro široké boky a velký zadek

Pro dámy s širšími boky a větším zadkem rozhodně nedoporučuji mini, nejen, že už se to nenosí a není to pro „dámy“, ani sexy. Minisukně jsou spíše pro mladé holky, co chtějí upoutávat pozornost kluků, kteří jim nestydatě okukují zadky a uslintaně civí, když se holka pro něco ohne. Vsaďte na pouzdrové sukně ke kolenům nebo i níže. Nejlepší jsou ty, které sahají do pasu, protože vám hezky zvýrazní pás a vykouzlí sexy ženské křivky. Pokud máte problém s pasem, který není příliš výrazný, použijte pásek nebo stuhu, která vám pas více zdůrazní.

pouzdrová sukně velké boky

Nejlepší variantou jsou pouzdrové sukně do pasu. Zdroj: www.bossastore.com

sukně postava velký zadek

K sukni do pasu se nejlépe hodí crop top. Zdroj: www.micahgianneli.com

Kalhoty na postavu s širšími boky

Tady platí více-méně to, co u sukních. A sice, že lepší jsou ty s vyšším pasem nebo s regulérním vysokým pasem. Volte takové, ve kterých se vám příjemně sedí a nikde vás netáhnout. Zkuste s nimi nakročit, dřepnout nebo sednout (pokud nerupnou, jsou to ty pravé!).

rifle do pasu dámské širší boky

Vybírejte spíše jednobarevné, které nejsou vyšisované, ty vám přidávají na objemu. Zdroj: www.ajvoyage.co.uk

Rifle pro větší stehna a zadek

Jestliže jste milovnice riflí, musím vás upozornit, že byte měly preferovat především rifle, které jsou hodně pružné. A pokud možno nejsou příliš vyšisované. Nejlepší jsou jednobarevné, nebo „vydřené“ pouze na kolenou. Pokud jsou zesvětlené i na stehnech a zadku, budou dělat dojem objemu a vy budete vypadat větší, než opravdu jste.

rifle do pasu

Rifle volte hodně elastické, aby se tvaru boků a zadečku hezky přizpůsobily. Zdroj: www.indecisiveblacksoul.tumblr.com

Volné kalhoty pro ženy s větším zadkem

Skvělá volba! Nemyslím zrovna harémky, ale elegantní široké kalhoty, které se hodí pro každou příležitost a jsou nadmíru pohodlné, obzvláště v létě. Zakryjí široké boky i větší zadek vkusným způsobem, a vy nebudete muset řešit, jestli se vám někde nerýsuje celulitida.

široké kalhoty boky zadek

Široké kalhoty šikovně zakryjí problematické partie. Zdroj: www.favim.com

široké kalhoty velké boky ženy

Elegantní a zároveň chytré řešení velkých boků! Zdroj: www.wendyslookbook.com

Šaty pro postavu s boky

Jednoduše nejlepší volba, protože jsou šaty tím nejženštějším prvkem, jaký si můžete obléknout. Vždycky ale nezapomínejte, že pokud máte šaty krátké, volte spíše dlouhé rukávy. A pokud jsou naopak šaty dlouhé, můžete si dovolit i výstřih. Musí to být hlavně vyvážené. Pokud jste jedny z těch, které nemají vosí pas, sáhněte po pásku jako po ozdobě nebo volte střihově zajímavé šaty, které jsou například v pase asymetricky řešené. Pokud vám nepomůže ani to, kupte si jednoduše stahovací prádlo nebo korzet. V pase více utáhnete a nikde vám nebude nic přebývat, ani se nebudou rýsovat špíčky.

šaty pro ženy s širokými boky

Dlouhé šaty jsou skvělým řešením, vyzkoušejte je také! Zdroj: www.instagram.com/curvyfashionalista

šaty dámské velký zadek

Pokud nemáte pás, jednoduše ho můžete zvýraznit páskem nebo stuhou. Zdroj: www.dailymail.co.uk

Další možností jsou šaty, které mají rozšířenou sukni tzv. „do áčka“ nebo sukni nabíranou, která rovněž zakryje jak větší zadeček, tak širší boky.

šaty s širokou sukní

Rozšířená sukně je rovněž ideálním způsobem pro zakrytí velkého zadečku či boků. Zdroj: www.barika-myextraordinarylife.blogspot.com

Jak zakrýt široké boky

Tady teda budu spíše mluvit o horní části těla a sice o tom, jak zakrýt problematické partie svršky. V módě teď hodně letí trika, která jsou dlouhá a mají na bocích rozparky. Ideální řešení! Pokud si například kupujete sako, nekupujte si ho krátké, ale spíše delší do poloviny stehen. Výborné jsou také crop topy v kombinaci s kalhotami s vysoký pasem, protože se každý bude soustředit na celek a výsledný efekt. A nepraští ho do očí upnuté skinny, které upozorňují na široké boky.

dlouhé triko s rozparky

Dlouhá trička jsou teď v módě, kupte si jedno také! Zdroj: www.weheartit.com

sako postava ženy širší

Sako si kupte spíše delší, aby vám zakrylo silnější boky. Zdroj: www.famousine.com

širší krivky postavy oblečení

Jennifer Lopez si se svými křivkami nic nedělá, je na ně hrdá! Zdroj: www.weddingmagazine.com

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *