Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Steampunková móda – oživte svůj šatník!

Ženy a dívky, které vyznávají extravagantní módní styly, už jistě o steampunkové módě slyšely. Nejedná se vlastně o žádnou novinku, ačkoli se steampunkové prvky pomalu dostávají i do konvenčnější módy. Inspirujte se a vyzkoušejte třeba stylový korzet nebo klobouček. Na party nebo plesy se steampunkové módní kousky báječně hodí.

Steampunková móda

Steampunková móda – inspirujte se! © Bryan Thompson. Zdroj: www.flickr.com

Steampunková móda – O co jde?

Pojem steampunk byl poprvé použit v 80. letech a během posledních měsíců se opravdu velmi výrazně probojoval až do oblasti módy. Jedná se o originální módní styl, který má svůj základ zejména v oblasti fantasy, sci-fi, ale také ve viktoriánské éře. Velkou inspirací tak mohou být historické a fantasy filmy i literatura. Steampunková móda je mnohdy navíc velmi elegantní a také velmi precizně vyvedená. Velkou roli zde hrají detaily, které dotvářejí celkový efekt.

Viktoriánská móda

Inspirace viktoriánskou érou. © Vincent Tam. Zdroj: www.flickr.com

Steampunková móda – Správné barvy a detaily

Mnoho lidí může získat dojem, že paleta barev vhodná pro tento styl se omezuje pouze na černou, hnědou nebo bílou. Není to tak docela pravda. U steampunku na barvě tak moc nezáleží a důležitost mají především detaily. Z materiálů se využívá kožešinek, peříček a krajek. Mezi ozdobné prvky patří volánky, výrazné šperky, výšivky a vzory a kovové ozdoby.

Krajkový deštník

Peříčka, krajky, šperky – vše je povoleno. © Last. Zdroj: www.flickr.com

Steampunková móda – Módní prvky

Tento styl má v sobě velmi mnoho elegance, proto se dokonale hodí třeba právě na plesy. Není nutné mít celý outfit sladěný do steampunku, někdy pro oživění stačí i jednotlivé prvky.Velmi módní jsou například extravagantní kloboučky, které jsou často zdobené peříčky, květy a krajkami. Může se jednat o klasické klobouky (např. o cylindry) nebo o malé ozdoby, které lze snadno připnout do vlasů.

Steampunkový klobouk

Steampunkový klobouk s dalšími detaily. © taymtaym. Zdroj: www.flickr.com

Nedílnou součástí tohoto stylu jsou korzety. Zejména ty jsou velmi precizně zdobené a originální, ale také velmi smyslné. Mezi tradiční steampunkové oděvy patří také kabáty, a to nejen dámské. Jedná se o kabátky vojenského střihu opět velmi pečlivě ozdobené. Vyzkoušejte je, určitě si je oblíbíte!

Korzet

Bez korzetu ani ránu. © Vincent Tam. Zdroj: www.flickr.com


Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *