Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Stylově do školy, práce či na rande? Aneb módní trendy pro celý den

Ze všech stran se na nás valí podzimní a zimní módní trendy. Jaké módní trendy se na podzim a v zimě 2014/2015 budou asi tak nosit? O tom všem jsme si však již dávno povídali. A tak mě napadlo: „A jak být trendy po celý běžný den?“ Proto vám přinášíme inspiraci stylových outfitů pro všechny situace běžného dne.

Móda z přehlídkových mol je sice velmi krásná, ale často i dost nepraktická. Teda pro mě určitě. Proto mě bohužel v mnohých případech vůbec neinspiruje. Potřebuji totiž vypadat stylově, ale zároveň i slušně a občas i formálně, což by se mi s módními trendy z přehlídkových mol často vůbec nepodařilo. Navíc módní trendy pro mě mají být inspirací, jak z oblečení, které mám doma, vykouzlit módní a stylový outfit, v němž budu IN.

Móda mě samozřejmě baví, baví mě pohrávat si s jednotlivými kousky a dolaďovat je do stylového a originálního outfitu. Baví mě módou provokovat a nabourávat nudnou šedost běžného dne.

Móda běžného dne

Všichni ráno vstáváme, jdeme do školy či do práce, nebo do obojího. Jdeme s kamarádkou na kafe či přítelem na kafe. Pracujeme či odpočíváme doma u počítače. Venčíme pejska. A jednou za čas, třeba v pátek, jdeme večer na párty. Jak stylově zvládnout takový den? Možnou odpověď vám přinášíme my.

Módní trendy do školy aneb rozzáříme školní nudu

Studuju právnickou fakultu. Včera jsem byla na přednáškách, dívala jsem se po outfitech ostatních a uvědomila si, jaká nuda k uzoufání to povětšinou je. Nechci říct, že by se mladé ženy neuměly oblékat. Jen je to trošku nuda. Žádné vybočení z komfortní zóny, plno formálních tmavých barev a nic originálního.

Všimli jste si někdy, že co škola či spíše fakulta a obor, to jiný styl oblékání? Sociální studia jsou často až moc pestrá, lékařská fakulta bývá hodně pohodlná a zdravotně nezávadná, pedagogická fakulta je free a právnická fakulta je formální příprava na budoucí dress code.

Základem oblékání se je jít proti proudu a být svá. Jde o to nenechat se strhnout tím, co na škole nosí ostatní a jít si za svým. V zástupu černých kostýmků pak vypadám jako Carrie Bradshawová.

 Módní trendy do školy aneb rozzáříme školní nudu

Módní trendy do školy aneb rozzáříme školní nudu. © Zdroj: www.chicisimo.com

 

 Módní trendy do školy aneb pryč se školní šedí

Módní trendy do školy aneb pryč se školní šedí. © Zdroj: www.chicisimo.com

Módní trendy do práce aneb do roboty jen stylově

Přestože v současnosti pracuji doma (a o domácí móda u PC bude taky řeč), sem tam se musím vydat na pracovní schůzku či do advokátní kanceláře.

Jdeme-li do práce, musíme se obléci krapet formálně, přesto bychom si měli udržovat naše vlastní já. Naše vlastní já odrážející se v našem stylu vytváří naši vlastní komfortní zónu, díky které se cítíme dobře, sebevědomě a pohodlně, pak se nám lépe pracuje, komunikuje a podáváme lepší výsledky.

Inspirace: kostýmek jako od Coco Chanel

 Módní trendy do práce aneb do roboty jen stylově

Módní trendy do práce aneb do roboty jen stylově. © Zdroj: www.chicisimo.com

 Módní trendy do práce aneb do roboty jen se stylem

Módní trendy do práce aneb do roboty jen stylově. © Zdroj: www.chicisimo.com

 Módní trendy do práce aneb stylová robota

Módní trendy do práce aneb do stylová robota. © Zdroj: www.chicisimo.com

Módní trendy pro pokec a kafe s kamarádkou

Všechny máme svoje kamarádky, s kterými si zajdeme na kafe či večer na vínko, abychom mohli probrat vše, co nás potkalo či co nás čeká, nebo prostě a jednoduše zdrbneme.

S kamarádkou se cítíme dobře, můžeme tak být sami sebou. Na kafe se můžeme obléci stylově a pohodlně, například sukýnku s tílkem či tílko s kalhotami odhalujícími kotníky.

 Módní trendy pro pokec a kafe s kamarádkou

Módní trendy pro pokec a kafe s kamarádkou. © Zdroj: www.chicisimo.com

Módní trendy kafíčko s kamarádkou

Módní trendy kafíčko s kamarádkou. © Zdroj: www.chicisimo.com

Módní trendy i na domácí nošení aneb doma s počítačem

Jak jsem již říkala, pracuji z domu, a tak se potřebuji při práci cítit pohodlně. Ať už taky pracujete z domu, nebo se doma učíte či prostě odpočíváte u počítače, můžete se i tak cítit stylově a trendy. Opět mi moje móda připomíná Carrie Bradshawovou a její stylová pohodlná móda pro nějaké to domácí nošení.

Klidně si vezměte tepláky. Já mám jedny úžasné. Jsou tmavě modré s bílými puntíky, končí nad kotníky, a přestože mají rozkrok tam, kde má být, připomínají trošku turecké kalhoty. K nim si vždy vezmu bílé tílko a je hotovo.

 Módní trendy i na domácí nošení aneb doma s počítačem

Módní trendy i na domácí nošení aneb doma s počítačem. © Zdroj: www.chicisimo.com

Módní trendy na procházku aneb do parku se psem

Jednou z běžných denních činností může být i venčení pejska. Jdeme-li se psem, můžeme si v podstatě obléci cokoli, co se nám líbí. Základem je dát pozor na to, abychom si oblečení zbytečně nezničili.

 Módní trendy na procházku aneb do parku se psem

Módní trendy na procházku aneb do parku se psem. © Zdroj: www.chicisimo.com

 Módní trendy aneb stylová procházka se psem

Módní trendy aneb stylová procházka se psem. © Zdroj: www.chicisimo.com

Módní trendy na rande aneb oslňte svou polovičku

Na rande se snažíme okouzlit, ale zároveň bychom se na rande měli cítit dobře, abychom měli prostor pro okouzlování i naší povahou.

Nejoblíbenějším outfitem na rande jsou šaty, buď svůdné (dnes svádějte raději hluboce vykrojenými zády, než hlubokými výstřihy či krátkými sukýnkami), nebo květinově něžné.

 Módní trendy na rande aneb oslňte svou polovičku

Módní trendy na rande aneb oslňte svou polovičku. © Zdroj: www.chicisimo.com

Něžné módní trendy na rand

Něžné módní trendy na rande. © Zdroj: www.chicisimo.com

Módní trendy na party aneb buďte za hvězdu

Jednou za čas také vyrazíme na párty. Na párty si bereme buď něco provokativně svůdného (viz rudé šaty a kožená bunda), nebo něco vtipného (viz vtipné kraťásky a bundička).

 Módní trendy na party aneb buďte za hvězdu

Módní trendy na party aneb buďte za hvězdu. © Zdroj: www.chicisimo.com

 Módní trendy na party

Módní trendy na party. © Zdroj: www.chicisimo.com

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *