Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Tipy jak být krásná a šik při běhu aneb výbava od Nike

Stal se pro vás běh půlhodinkou svobody a uvolnění? Chodíte si zaběhat sem tam nebo je běh součástí vašeho života? Tak či onak. Pro každou běžkyni tu máme skvělé tipy jak se pohodlně, kvalitně a zároveň hezky obléct.

Celosvětová sportovní značka Nike nabízí velké množství kvalitního oblečení, a to nejen pro běh, stačí si jen vybrat. Ale jen málokdo ví, jak tato značka vlastně vznikla. Pojďteme se s ní krátce seznámit. Název módní značky vznikl od jména řecké bohyně vítězství Nike. Návrháři Bill Bowerman a Philip Knight nejprve začínali roku 1962 pod značkou Blue Ribbon Sports, kdy dováželi a navrhovali pouze sportovní obuv. Až roku 1971 se změnil název značky na Nike a bylo zavedeno logo „swoosh“ (slavný háček znázorňuje křídla bohyně, navržené od studentky návrhářství Carolyn Davidson). S novým vývojem a moderními technologiemi se stala značka Nike celosvětově známou. Dnes se nenavrhují pouze boty, ale i kompletní golfové vybavení, oblečení pro sport a volný čas a různé doplňky.

Běžecká obuv Nike

Běžecká obuv Nike, zdroj: jiffyatlantalife.com

Běžecký komplet Nike

Běžecký komplet Nike, zdroj: www.anthonygeorgis.com/nike/

Běžecká souprava Nike

Běžecká souprava Nike, zdroj: solecollector.com.

Základem pro běhání jsou bezpochyby boty, podle počasí si zvolte lehké nebo s Gore-Texem proti vlhkosti, které udrží vaše nohy v suchu a v teple. Zapomínat by se nemělo ani na kvalitní spodní prádlo a ponožky, nejlépe z bavlny. Pokud jste si oblíbili běhání venku v přírodě, vsaďte na nápadité potisky, vzory nebo zvolte oblečení ve výrazných neonových barvách. Nebo si pořiďte funkční běžeckou bundu „Nike Vapor Flash“, nejnovější hit od Nike, abyste i při malém pouličním osvětlení byli nepřehlédnutelní. Tato bunda je navržena pro běhání v podvečer, kdy je už viditelnost malá, avšak při slabém světle produkuje tu nejlepší odrazivost světla, je laminátová a reflexní, a to nejvíce ocení zejména řidiči. Navíc je oboustranná, má kapuci proti dešti, je prodyšná – prostě skvělý kousek pro to abyste byli naprosté pohodě.

Běžecká bunda Nike

Běžecká bunda od Nike, zdroj: www.nike.com

Reflexní mikina capri kalhoty Nike

Reflexní mikina a capri kalhoty od Nike, zdroj: www.nike.com

Nepromokavá bunda Nike

Nepromokavá bunda od Nike, zdroj: insider.nike.com

Funkční běžecká bunda Nike

Funkční běžecká bunda „Nike Vapor Flash“, zdroj: insider.nike.com

Při běhání na čerstvém vzduchu, za slunka i při dešti, oceníte funkční prádlo, které dokáže udržet optimální tělesnou teplotu, bude na sebe vázat pot a odvádět ho od těla. Při chladných a větrných podmínkách si pořiďte na běhání voděodolnou bundu, nejlépe tu, u které je možné odepnout rukávy. Poslouží vám, i když se oteplí a přestane foukat, velmi snadno si z ní vytvoříte praktickou vestu. Pro běhání pod azurovou oblohou a slunkem nad hlavou si oblečte šortky, capri kalhoty nebo zvolte vzorované legíny, které jsou letos velmi moderní a k tomu tílko nebo tričko z bavlněného nebo syntetického materiálu.

Nike souprava na běhání

Nike souprava na běhání, zdroj: www.nike.com

Barevné legíny na běhání

Barevné legíny na běhání, zdroj: www.nike.com

Legíny ornamenty Nike

Legíny s motivem ornamentů od Nike, zdroj: www.nike.com

Letní souprava na běhání Nike

Letní souprava na běhání od Nike, zdroj: www.nike.com

Dámská běžecká mikina s kapucí

Dámská běžecká mikina s kapucí, zdroj: www.urbag.cz

Nike tílko s potiskem

Nike tílko se zajímavým potiskem, zdroj: jiffyatlantalife.com

Teď už se jen stačí obléknout do běžeckého oblečení od Nike – cítit se krásně a svůdně a jako v bavlnce, kdy tě nic nesvazuje a netíží, a s pohybem lehkým jako laňka vyběhnout!

·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *