Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Tube scarves: Zahřejte svůj krk stylovými nákrčníky

Pohled z okna v druhé polovině října? K pláči! Definitivně zapomeňte na možnost, že byste si letos ještě vyšly na romantickou procházku s vašim partnerem jen v tenkém svetříku a nechaly se příjemně šimrat slunečními paprsky. Teď a tady, bez jakýkoliv spekulací, nastává čas nepříjemného, chladného a „ukňouraného“ počasí, kdy budete děkovat za každou chvilku strávenou v teple vašeho milovaného domova. S tímto obdobím přichází také změna vašeho šatníku. Lehké letní kousky jsou na několik měsíců odloženy v ústraní a do popředí se dostává teplé oblečení doprovázené všelijakými doplňky, které neslouží pouze jako ozdoba – především zahřívají a chrání vaše tělo před chladem, deštěm nebo větrem. Mezi tyto módní vychytávky se řadí i oblíbené nákrčníky, bez nichž během podzimu a zimy zaručeně nevytáhnete paty z domu. 

„Tube scarves“ se vyrábí z různých materiálů. Můžete si pořídit bavlněné nebo kašmírové nákrčníky, jež jsou vhodné zejména do podzimních i jarních dnů, nebo pletené, které vám poskytnou ideálního „parťáka“ zejména do chladného a mrazivého počasí. Nesmíme opominout ani kožešinové nákrčníky, které jsou vhodné zejména pro ty ženy, které si potrpí na extravaganci a luxus.

Nákrčníky pletené a kožešinové

Ženy milují nákrčníky v kombinaci s různými outfity. Zdroj: www.pinterest.com

Velkou výhodou nákrčníků je mimo jiné také designová rozmanitost, která nebere konce. V módních buticích jsou nabízeny jednobarevné nebo vícebarevné kousky,  nákrčníky mohou být také poseté třpytkami a flitry nebo zkrášlené pestrými vzory nebo nápisy. 

1. Bavlněné „tube scarves“

Perfektní do prvních jarních dnů nebo podzimního počasí jsou nákrčníky, které se vyrábí z kašmíru nebo bavlny. Seženete je nejčastěji v pestrém provedení – nabízeny jsou v široké škále vzorů, jež jsou zároveň kombinací odstínů modré, žluté, červené, fialové nebo šedivé.

Vzorované bavlněné nákrčníky H&M

Vzorované nákrčníky z jemné tkaniny značky H&M. Zdroj: www.hm.com

C&A bavlněné vzorované nákrčníky

Nabídka bavlněných vzorovaných nákrčníků značky C&A. Zdroj: www.c-and-a.com

2. „Knit snoods“

Jednobarevné pletené nákrčníky

Jednobarevnost je občas nudná, v případě pletených nákrčníků to však rozhodně neplatí. Ženy milují „knit snoods“ v jednobarevném provedení. A zejména v takových barvách, které jsou pro chladné a sychravé počasí typické. Modrá, šedivá, béžová hnědá, černá nebo bordó? Ideální volba! 

Pletené nákrčníky H&M

Pletené nákrčníky značky H&M. Zdroj: www.hm.com

Pletené nákrčníky Lindex

Knitted snoods značky Lindex. Zdroj: www.lindex.com

Vzorované pletené nákrčníky

Pokud chcete i přes tradiční jednobarevné nákrčníky upřednostnit vícebarevné provedení, poohlédněte se po „knit snoods“ např. v prodejnách španělské značky Zara. Nadchne vás nejen design, ale také kvalitní materiál.

Zara vzorovaný nákrčník dámský

Pletený vzorovaný nákrčník značky Zara. Zdroj: www.zara.com

Pletené nákrčníky s flitry

Milujete neobyčejnost? Takovéto „vždy něco extra“? Sáhněte po „knitted snoods“ potaženými flitry. Z celkem obyčejného jednobarevného nákrčníku vám flitry vytvoří neobyčejný look, kterým zaručeně upoutáte pozornost. Módní znalci na vás pravděpodobně také ocení smysl pro originalitu a schopnost zaujmout.

Nákrčníky s flitry Vero Moda

Nákrčníky s flitry značky Vero Moda. Zdroj: www.veromoda.com

3. „Fur snoods“ neboli kožešinové nákrčníky

Troufalé, ale přitom luxusní? Ano, řeč je o kožešinových nákrčnících! Tento huňatý druh doplňku vám nejen velmi spolehlivě zahřeje krk i během nejmrazivějšího počasí, může vám i krásně oživit ty kabáty, které vás ve vašem šatníku již přestaly bavit. 

Kožešinový nákrčník Mango

Kožešinový nákrčník značky Mango. Zdroj: www.mango.com

Umělá kožešina nákrčníky Bershka

Nákrčníky z umělé kožešiny značky Bershka. Zdroj: www.bershka.com

Pokud jste trpělivé, kreativní a ručně nadané, můžete si také teplé a příjemně hřejivé „knit snoods“ vyrobit samy v pohodlí domova. Stačí si pouze obstarat kvalitní bavlnu, jehlice na pletení a vhodný návod na výrobu slušivých nákrčníků. Fantazii, kreativitě a originalitě se nikdy meze nekladou. A ve vlastnoruční tvorbě už vůbec ne!

· · · · · · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *