Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Tyto šněrovací boty vás naprosto dostanou!

Málokterá žena si potrpí na boty na podpatku, jako já, ale většina z nás (spíš z vás, já jich mám doma desítky) má jedny nebo dvoje alespoň pro případ nouze. A tyhle šněrovací nebo páskové boty jsou opravdu jedny z výjimečných kousků.

Možná se vám ze začátku budou zdát trochu přehnané, ale podlehnete úžasnému vzhledu, jaký tvoří na vašich nožkách!

šněrovací boty

Šněrovací boty na podpatku, vyzkoušejte je i vy! Zdroj: www.nvjmv.tumblr.com

Ano, jsem shopaholik, a nejen to, jedna z mých největších úchylek a vášní patří botám. Nejraději bych ke každému outfitu měla sto párů bot a mohla je dle libosti střídat. Jelikož jsem poměrně malá, tak si potrpím na hodně, hodně vysoké podpatky (a tím myslím 17cm+). Jednak vám to udělá krásné štíhlé nohy, budete vyšší a rozhodně se budete cítit sexy! Na to ale nepotřebujete „vražedných“ 17cm, ale stačí třeba 10cm.

šněrovací boty

Tyhle boty se hodí naprosto ke všemu, nevěříte? Vyzkoušejte je! Zdroj: www.allyourhiddenlies.tumblr.com

Pravda, tyhle boty jsou poněkud nepraktické, protože nikdo z nás asi rád netráví čas zdlouhavým a namáhavým šněrováním. Výsledek ale stojí za to. Rozhodně tyto boty nedoporučuji na celodenní chození po městě, protože nemají platformu a po pár hodinách vás začnou bolet nohy, což je trochu nevýhoda pro ty dámy, které nejsou ochotné trpět pro krásu (já ano, nemůžu ale říct, že bych si to nějak užívala, protože na druhý den máte chodidla plná puchýřů, bolí vás šlapky i polštářky prstů a téměř nemůžete chodit). Takže slečny, nazout pouze na krátké výpravy nebo večírek! Věřte mi, zachráním vás tím od velmi bolestivého následujícího dne.

šněrovací boty

Vysoké nebo nízké? Je to jen na vás! Zdroj: www.ideesdemode.tumblr.com

Jak šněrovací boty nosit?

Pokud zvolíte minisukni s tílkem, budete působit lacině a navíc vulgárně. Takhle teda ne! Pokud už minisukni (jen prosím, z jiného materiálu než z denimu, zkuste třeba koženku, semiš nebo jiný materiál) tak ji doplňte trikem s dlouhým rukávem (pravidlo odhalování-odkryté nohy/zahalený vrch a naopak, snažte se toto pravidlo dodržovat).

šněrovací boty

Pokud zvolíte tyto boty ke krátkým šatům, zahalte si vrch bundičkou nebo volte šaty s dlouhým rukávem. Zdroj: www.instagram.com/fashionistasdaily

A teď něco k boubelkám, dámy, buďte k sobě prosím soudné a pokud vaše nohy překypují rozpraskanými žilkami, celulitidou nebo jsou oteklé, tyhle boty si rozhodně nechte ujít. Znám ale i plné ženy, které mají nohy vyloženě výstavní a mohly by se rovnat světovým topmodelkám! V tomto případě směle do toho!

šněrovací boty

Boty se hodí k riflím a sportovnějším outfitům, hlavní je se toho nebát. Zdroj: www.yooying.com

Boty můžete nosit také k riflím a tílku, k sukni po kolena a crop topem a vlastně téměř se vším. Velikou výhodou těchto šněrovacích bot je, že se opravdu hodí skoro ke všemu. Také bych ráda zmínila, že barva bot by vám měla ladit s kabelkou, páskem či jiným doplňkem ( například s koženým náramkem nebo kloboukem).

vysoké šněrovací boty

Vysoké šněrovačky uzemněte nějakým přehozem na horní polovinu těla, když si zvolíte šortky, outfit bude působit vyváženě. Zdroj: www.hqcelebrity-gallery.blog.cz

Šněrovací boty nejen na podpatku!

Pokud nejste zastáncem podpatků a vlastně čemukoliv, díky čemu by vaše nohy trpěly, pak tu mám pro vás také jednu skvělou variantu, šněrovací sandále! Trochu připomínají gladiátorky, ale jsou daleko vyšší a daleko elegantnější! Určitě je můžeme nosit k overalům, delším tunikám (které jsou například stažené v pase) nebo volnějším antikizujícím šatům na jedno rameno! Tyhle boty totiž zcela jistě mají kořeny ve starém Řecku a Římě, tedy antické kultuře, kde se tyto boty šněrovaly až ke stehnům!

šněrovací sandále

I když nejste zastáncem botů na podpatku, tak je tu pro vás skvělé řešení! Využijte gladiátorských bot na toto léto! Zdroj: www.vk.com/theshkaf

Tak, a teď už dost o botách, protože mi už cuká ruka a mě to zase nutí najet na internet a prolustrovat všechny stránky s botami a nakupovat nakupovat nakupovat!

šněrovací boty na podpatku

Dál už netřeba mluvit, hurá do obchodů! Zdroj: www.pinsta.me/maiquedo


Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *