Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Ukažte kůži v krajce! Poradíme jak!

Krajka je asi neromantičtějším a nejženštějším „doplňkem“ ženy. Může outfit buď podpořit nebo dokonale zničit, pokud nevíte, jak na ni. 

Pro mě je letošním materiálem číslo jedna! A proč? Protože vypadá elegantně, je svěží a dokonale oživí vaše outfity a také se báječně hodí k moři! 

krajkové oblečení crop top

Krajkový crop top je ideální k moři! Zdroj: www.bybohemian.tictail.com

Jednou z největších výhod dovolené u moře v zahraničí je bezpochyby ta volnost! Ne ale ta, co myslíte, já mám na mysli volnost ve výběru oblečení. Tam se totiž nemusíte tak moc strachovat o to, co by si lidi „řekli“, když by vás potkali vymóděnou nebo jak by se tvářili, kdyby vás potkali s květinovým věncem na hlavě (více o květinových věncích a oblečení v mém předešlém článku). U moře je to totiž všem jedno! A co víc, nosí to samé! Musím říct, že pro mě je taková dovolená skvělým únikem z reality po vás šilhajících očích a trapných komentářů (hlavně od lidí, co nosí ponožky v sandálích) a následné otáčení.

krajkový overal

Krajkový overal se vám na dovolenou k moři bude hodit. Zdroj: www.amazon.com

Krajkové oblečení – doplňky a kombinace

Začnu asi tím, že pokud volíte krajku, dejte pozor na doplňkyKrémovou nebo bílou krajku spíše kombinujte s hnědou, béžovou/nude a kávovou barvou. Černá by vypadala příliš tvrdě a úplně byste tím krajku „zabily“. Černou krajku naopak ale s bílou kombinovat můžete, sama o sobě působí tvrdě a provokativně, tak by ji chtělo trošku „uzemnit“ bílou nebo béžovou. Krajku nedoporučuji kombinovat s dalšími vzory nebo texturami. Look by byl příliš překombinovaný a nesourodý, což by nedělo zrovna nejlepší dojem.

krajková podprsenka nebo crop top

Tenhle vršek si jistě nikdo s obyčejnou podprsenkou nesplete, protože na rozdíl od spodního prádla, je tento top určený k nošení na venek! Zdroj: www.rafaelagrilo.tumblr.com

Pokud jste propadly kouzlu crop topů jako já, je pro vás ideálním řešením crop krajková „podprsenka“. Opět ve skvělé kombinaci s krémovou nebo nude sukní nejlépe po kolena nebo lýtka. Čím delší, tím lepší, protože nahoře ukážete hodně ze své kůže, tak to dlouhou sukní vyrovnáte a nebudete působit polonaze. Pokud si i tak budete připadat příliš „odhaleně“, přehoďte přes sebe bílé nebo krémové sako. Tento outfit je vhodný jak na párty, formální večírek nebo do práce (pokud ovšem nemáte předepsané oblečení)

krajkový crop top

Nebojte se crop topů, krásně vám zvýrazní pás. Zdroj: www.mongia3.tumblr.com

Krajkové šaty ze dvou částí

Dalším krajkovým kouskem jsou v mém výběru šaty ze dvou částí. Prodávají se dohromady, ale odděleně tvoří vršek a sukni. Je to na stejný způsob, jako crop se sukní, až na to, že sukně a vršek jsou ze stejného materiálu. A v tomto případě je tímto materiálem krajka. Že to bude „moc“? Ale vůbec ne! Pokud se chystáte na vysněné rande nebo opravdu zajímavou akci, vřele doporučuji. Chlapi z vás nespustí oči a co víc – ženy taky! Doplňky se příliš nezaobírejte, zvolte nahý make-up a přidejte třeba tenký řetízek nebo sadu náramků/prstýnků. Samozřejmě k jemné krajce nevolte kontrastní barvy ale jak už bylo zmíněno – přírodní tělové barvy.

krajkové šaty ze dvou částí

Krajkové šaty už příliš výraznými doplňky nezatěžujte abyste krajku neudusaly. Zdroj: www.britlively.tumblr.com

Krajkové šortky nejen k moři

A poslední možností jsou krajkové šortky, pokud nemáte rády ani šaty, ani crop topy. Minulé léto byly hodně oblíbené a letos v tom úspěšně pokračují. Jedinou vadou těchto šortek je, že pokud je správně nedoladíte, budete vypadat jako v pyžamu. Zvolte k nim elegantní oblečení v podobě halenky, sáčka a bot na hodně vysokém podpatku (dámy, kterým vysoké boty dělají problém, obují baleríny).

krajkové šortky

Krajkové šortky si skvěle rozumí se sáčkem a elegantním kloboukem. Zdroj: www.aelida.com

Krajkové tuniky

A tady ještě jedna perlička na konec, pokud vám nevyhovuje nic z výše uvedeného, ale krajku chcete vyzkoušet za každou cenu. Jsou tu krajkové tuniky, které nejlépe ladí s riflovými šortkami a třeba slaměným kloboukem!

krajkový tuniky bílé

Krajkovou tuniku kombinujte s riflovými kraťasy nebo riflemi. Zdroj: www.iwearred.com

krajková tunika

Na krajku si letos může troufnout každá, a vy? Zdroj: www.poison.storenvy.com

· ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *