Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Vít Beneš: Ženy by měly umět prodat svoji krásu

Nadaný a úspěšný fotbalista, přesto se s ním život nemazlí. Šestadvacetiletý středový obránce klubu FK Baumit Jablonec Vít Beneš, jenž od malička obdivuje Davida Beckhama, se po vleklé půlroční pauze opět vrátil na trávník – a to ve velkém stylu! Již v druhém ligovém zápase skóroval na konečný stav 3:0 a nyní si může znovu užívat plné zdraví a výtečnou formu. Jeho skvělého návratu jsme si všimli i my, a proto jsme neváhali a tohoto sympatického „čutálistu“ ze severu Čech oslovili. A jak to dopadlo? Podívejte se s námi!

Fotbalová kariéra Víta Beneše

Fotbalový stoper Vít Beneš se narodil 12. srpna 1988 v Ústí nad Labem. Přes tým svého rodného města, dorostenecký tým AC Sparta Praha a SK Kladno se postupně vyšplhal až do prvoligového týmu FK Baumit Jablonec, kam odešel v roce 2010. S tímto českým „Galacticosem“ vyhrál v květnu 2013 z penaltového rozstřelu finálové utkání Poháru České Pošty 12/13 proti Mladé Boleslavi. Na začátku sezóny 13/14 získal s Jabloncem také Superpohár v dramatickém zápase proti vítězům ligy FC Viktoria Plzeň. V minulosti o něj projevil zájem také sparťanský A-tým.

Vít Beneš FK Baumit Jablonec

Vít Beneš nosí na svém dresu číslo 23. Zdroj: Soukromý FB Víta Beneše

I přesto, že všechno nasvědčuje velmi pozitivnímu scénáři českého fotbalového hráče, vyvedeme vás z omylu. V patnácti letech si Vít Beneš i celá jeho rodina prožili velmi těžké chvíle. Po nepříjemné srážce s vlastním gólmanem přišel Vít o pravou ledvinu. Dokonce to vypadalo na ukončení slibné fotbalové kariéry, přesto dokázal již za půl roku opět vesele kopat do míče. V 21 letech se o něj ale rodiče museli strachovat znovu, neboť mu během zápasu zapadl jazyk a půl minuty vůbec nedýchal. Beneš, přezdívaný „Beny“, ale překonal i tento zlý okamžik a nakonec přestoupil do prvoligového klubu FK Baumit Jablonec.

Vít Beneš poháry

Dosavadní úspěchy ve fotbalové kariéře Víta Beneše – Pohár České Pošty (nalevo) a Superpohár (napravo). Zdroj: Soukromý FB Víta Beneše

Rozhovor s Vítem Benešem pro HerStyle nejen o fotbale

I přesto, že je nová sezóna v plném proudu, si Vít našel čas a velmi ochotně zodpověděl všechny naše dotazy:

Víťo, v srpnu loňského roku sis v důležitém zápase proti FC Viktoria Plzeň přetrhl achilovku na pravé noze, která Tě ve fotbale zastavila na několik měsíců. Nyní jsi už fit a dokonce jsi po svém návratu hned v druhém ligovém zápase vstřelil branku na konečný stav 3:0 proti pražské Bohemce. Jaké byly Tvoje pocity z tohoto gólu po tak dlouhé a velmi psychicky náročné pauze?

Bohužel jsem hned věděl, že mě čeká dlouhá pauza, byl to pro mě těžký půlrok. Pomohla mi hodně rodina a nejbližší přátelé. Chtěl bych jim za to moc poděkovat. Nyní se cítím v dobré kondici a ten gól? To je pro mě velmi psychická podpora do dalších zápasů.

Když se bavíme o fotbale, jakým týmům fandíš v zahraničních ligách? Nebo máš pouze jednoho favorita?

Odmalička jsem fanouškem Manchester United, pak se k tomu s postupem času přidal bílý balet Real Madrid. V současnosti fandím nejvíce PSG.

Na soukromém instagramovém profilu @be23ny jsou k vidění společné fotky s Tvými dobrými přáteli – spoluhráčem Janem Kopicem a hráčem FC Viktoria Plzeň Ondřejem Vaňkem. Tento úspěšný západočeský tým patří v české SYNOT lize mezi vaše největší konkurenty. Jak tento fakt ovlivňuje vaše přátelství? Hecujete se navzájem, nebo se o tomto tématu raději nebavíte? 

Samozřejmě rýpeme do sebe furt, jsme každý den v kontaktu a hecujeme se navzájem, ale naše kamarádství to neovlivňuje. Je to takové to zdravé hecování a navíc jsme v přesile – pomáhá mi totiž Honza Kopic. 🙂

Vít Beneš Jan Kopic Ondřej Vaněk

Vít Beneš tráví hodně času se svým spoluhráčem Janem Kopcem a také Ondřejem Vaňkem, který je v současné době hráčem FC Viktoria Plzeň. Zdroj: Soukromý Instagram Víta Beneše

Netajíš se tím, že Tvým oblíbencem je David Beckham. Je Tvým vzorem především po stránce fotbalové, nebo spíše v oblasti módy a celkové jeho vizáže?

Obdivování Beckhama přišlo nějak v 10ti letech. Dřív to bylo jen kvůli vizáži a krásných gólech, ale čím jsem starší a starší, tak ho poznávám, jaký je člověk. Je hrozně dobrosrdečný, věnuje se hodně charitě. Moc mě inspiruje, a proto se i já sám snažím také pomoct ostatním lidem, kteří to hodně potřebují.

Jaké další aktivity děláš nejraději ve svém volnu, když zrovna nemáš trénink či zápas?

Nějakým druhým rokem se ve svém volným čase věnuji golfu, velmi jsem si oblíbil tento sport. A také si samozřejmě rád zahraji na svém PC nebo PS4. Nejraději mám samozřejmě FIFU. 🙂

Vít Beneš golf

Kromě fotbalového hřiště si „Beny“ velmi užívá také hřiště golfové. Zdroj: Soukromý FB Víta Beneše

Teď obrátíme list k módě. O fotbalistech se říká, že o sebe velmi rádi, mnohdy až nadměrně, pečují. Prozradíš nám, kolik času věnuješ denně úpravě svého vzhledu a volbě outfitu? 🙂

Tak vím, že se o nás fotbalistech říká, že jsme modelky. Já si na vzhledu zakládám, protože si myslím, že to reprezentuje naši osobnost. Svůj šatník znám dobře, takže mi to moc dlouho netrvá a vlasy než si připravím? To je otázka pěti minut. :)))

Jaký módní styl nosíš nejraději a proč?

Líbí se mi italský styl módy, protože je elegantní a troufám si také říct, že mi sluší. 🙂 A samozřejmě mám rád i takový volnější styl – tepláky, skvělé boty a parádní tričko. Zkrátka pohodlí nade vše.

Chodíš rád na nákupy oblečení? Pokud ano, jak často na ně vyrážíš?

Na nákupy oblečení chodím celkem rád, protože vím, že si vždycky něco koupím. Jezdím tak jednou – dvakrát v měsíci do Prahy, kde si pokaždé vyberu něco nového.

Řídíš se při výběru oblečení pouze svým vlastním pocitem, nebo si občas necháváš poradit od nějaké slečny, popř. nějakého kamaráda?

Samozřejmě se řídím vlastním instinktem, ale pokud někdy váhám, tak se zeptám toho nejbližšího v mém okolí. Většinou jsou to kluci z týmu, protože s nimi chodím nakupovat nejčastěji, ale nemám ani problém se zeptat na názor někoho cizího, kdo je zrovna poblíž.

Vít Beneš Bryland Company

Vít si oblíbil také oblečení pražské streetové značky Bryland Company. Zdroj: Oficiální FB Bryland Company

Jaké oblečení se Ti líbí na ženách nejvíce a naopak nejméně?

Mám rád, když žena o sebe pečuje a umí se obléct. Měla by se oblékat moderně, a co nemám rád? Vím, že to je každého věc, ale mně se nelíbí rockový styl a nebo takové ty zvonové kalhoty.

Existuje něco, co Tě dokáže na ženském pohlaví vysloveně odpudit?

No, dokáže mě odpudit nejvíce asi to, když je žena krásná, ale neumí to prodat.

Preferuješ ženy s přirozeným vzhledem, nebo Ti nevadí ani výraznější make-up?

Samozřejmě preferuji přírodní typy, ale menší make-up také není na škodu.

Otázka na závěr – V médiích nejsi spojován s žádnou přítelkyní. Prozradíš nám, jestli jsi v současné době zamilovaný?

Sice jsem stále svobodný, ale jsem v současné době zakoukaný do jedné nejmenované slečny. 🙂

Vít Beneš Selfie

A na závěr dvě Vítovo povedená „selfíčka“. Občas si udělat srandu sám ze sebe není rozhodně na škodu! 🙂 Zdroj: Soukromý Instagram Víta Beneše

Děkujeme sympatickému Vítovi za poskytnutý rozhovor a přejeme v budoucnu další sportovní i osobní úspěchy – a to hlavně bez dalších nepříjemných zdravotních komplikací.

· · · · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *