Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Volají vás letní volány!

I když jsme právě nakousli první polovinu srpna, tak nezoufejte, letné teploty nás ještě dlouho neopustí a léto tak zdaleka nekončí, a proto je čas zaostřit na hit letošního léta a tím jsou volány!

Ať se jedná o sukně, šaty, halenky, topy, blůzky nebo tuniky, všude na nich můžete najít volány a já vám poradím, jak vypadají nejlépe a jak je nosit. Připraveni? Tak jdem na to!

volány

Vsaďte na volány, léto ještě neskončilo! Zdroj: www.thebirdcageboutique.com.au

Ačkoliv se volány všude možně můžou zdát poněkud staromódní záležitostí, tak jsou letos opravdu velkým hitem a musím říct, že vypadají opravdu skvěle! Nicméně i tady existuje pár „pravidel“ (píšu pravidla, ale myslím tím pár rad) jak s čím kombinovat tak aby vypadaly co nejlépe. Pokud se těmito radami budete řídit, zaručuju vám, že vám volány slušet budou.

Topy

Jako první kategorii si vezmu do parády topy, ať už s dlouhými nebo krátkými rukávy. Tady je také důležité podotknout, že se vůbec nemusíte bát barev, protože léto dovoluje jakékoliv kmbinace! Vždy volte jeden kousek oblečení neutrální a druhý pestobarevný, výrazný, s potiskem nebo bez, pohrajte si s tím. Nebojte se sáhnout ani po oblečení, které byste si třeba nikdy neoblékly. Riskujte.

Tady u této kategorie je také podstatné zmínit, kde volit volány, aby vámto náhodou nepřidávalo kila nebo jste se necítily nepohodlně. Budu se následně vztahovat k obrázkům od textem. Jestliže jsou vaše ramenu příliš široká (ne tlustá, ale šioká), tak raději volánky na rukávech a v oblasti paží a ramen vynechejte, naopak vyberte top, kde jsou volány v úrovni pasu nebo spodního lemu, ty vám opticky vytvoří úzký pás, vzhledem k širokám ramenům a volánům ve spodní části (písmeno X).

volány

K topům, které jsou bohatě zdobeny volány nejlépe padne hladká pouzdrová sukně nebo třeba široké kalhoty. ZdroJ: www.zara.com

Jestliže trpíte na malá prsa a vyhýbáte se tak hlubokým výstřihům, je dobré mít hodně volánů a nabírání právě v oblasti prsou, které nahromadí materiál a vaše prsa budou působit větší. Také můžete vsadit na nějaká květinový motiv s velkými vzory, které tuto skutečnost ještě podpoří.

volány

Čím více volánů v oblasti prsou, tím líp! Zdroj: www.hm.com

Trávíte hodně času v kanceláři? Dobře! Protože ani v kanceláři nemusíte vypadat jako šedá myš a můžete obléknout volány. Jedna z nejlepších variant je právě na obrázku pod tímto textem, kde jsou volánové rukávy, celkově je halenka áčkového střihu, ke které sedí například úzká pouzdrová sukně a nebo kostýmové kalhoty. Volánová halenka není upnutá, takže vás nebude nikde stahovat a volány na rukávech ji příjemně ozvláštňují, žádný kýč a přílišná okázalost.

volány

Ať už do kanceláře nebo na letní festival, neutrální halenka oživená volány se vám letos bude hodit! Zdroj: www.zara.com

Šortky a sukně

Nebudu vám lhát, volánkové šortky jsou pro opravdu štíhlé nohy, které v nich krásně vyniknou. Pokud štíhlé nohy máte, ale nemáte zrovna výšku žirafy, obujte si k šortkám sandály na platformě a nebo podpatky, vaše nohy to krásně prodlouží.

volány

Šortky s volány mohou krásně zvýraznit váš letní outfit. Zdroj: www.zara.com

Naopak sukni s volánem si mohou dovolit i plnoštíhlé ženy, jen pozor na délku. Silná lýtka nesnesou délku po lýtka, protože dělají dojem neustálého rozšiřování, proto volte délku po kolena a nebo mírně nad kolena. Volán v pase na pouzdrové sukni zase zdůrazňuje pas.

volány

Volánová sukně na léto vám určitě přijde vhod. Zdroj: www.hm.com

Šaty

Šaty mohou mít volány kde se jim jen zamane. Pro šaty tolik pravidel nebo omezení není. Hodně velkým hitem jsou teď šaty spadené z ramen s volánem, které sluší užším ramenům. Volány kolem výstřihu zase zdůrazňují přednosti. K této kategorii bych chtěla zdůraznit, že se nemuíste bát ničeho. Zkuste trošku zaexperimentovat a zkusit si šaty, které nejsou úplně vás styl, budete překvapené, že vám vlastně sluší a že není důvod se jich obávat.

volány

Vzdušné šaty s volány budou skvělou volbou na horké letní dny. Zdroj: www.hm.com

Také bych ráda zmínila maxi šaty, které se dají nosit snad na každou příležitost a jsou hodně pohodlné na horké letní dny, ať už si je dáte na plavky, na pláž, do města a nebo přes ně přehodíte džínovou bundu, vždy budou vypadat skvěle.

volány

Šaty spadené z ramen si oblíbíte i vy! Zdroj: www.hm.com

 

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *