Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Vsaďte na proužky, které nevyjdou z módy!

Proužky aneb otřepaná klasika, jak by někteří řekli. Pro mě ale nevyčerpatelný zdroj inspirace, která prostě nikdy neomrzí. V módě je vlastně zázrak, jestliže je něco stálé, něco, na co se můžeme vždycky spolehnout. A tím jsou právě proužky!

I když se někomu může zdát, že jsou proužky málo variabilní, není tomu tak. Každá proužkovaná věc se může ladit v několika kombinacích a jen tak se nevyčerpá. Pojďme se na to podívat!

dámská móda proužky

Vsaďte letos na proužky! www.womendresslos.com

Proužky jsem nikdy moc nemusela, vlastně poslední proužkovaná věc, co mi visela v šatníku, byly pruhované šaty, kde proužky byly vodorovně. To na mé postavě nepůsobilo zrovna lichotivě. Nicméně potom už jsem si na proužkované věci netroufla a držím se toho do teď. Asi potřebuju věc s proužkama, která mě totálně odrovná. Každopádně závidím všem, komu pruhy sluší a může je nosit na jakýkoliv způsob (stejně tomu je u oversized věcí, které si také nemůže dovolit každý a sluší pouze určité sortě lidí).

Komu proužky sluší

Asi jistě pochopíte, že ženy s nadváhou to nebudou. To se dá ale pozměnit pouze směrem pruhů. Vážně nemůžu vidět ženy, které mají na sobě beztvaré triko, ve kterém vypadají jak výkladní skříně s vodorovně běžícími pruhy. Takhle NE! Pokud proužky milujete, ale nemáte zrovna velikost 34, dbejte na to, že by pruhy měly jít svisle. Tak zabráníte nechtěnému efektu rozšiřování a docílíte naopak zeštíhlení.

Tím pádem svislé pruhy půjdou po tektonice křivek vašeho těla a budou se zcela přirozeně rozšiřovat a zužovat.

pruhované šaty móda dámská

Proužky zdůrazní vaše křivky – v pruhovaných šatech budete vypadat fantasticky. Zdroj: www.lucyvandean.com

Kombinace pruhů

Zajímavých efektů docílíte, když pruhy na vašem oblečení jdou různými směry. Díky tomu se dá krásně využít proporcí vašeho těla a některé partie zvýraznit, jiné zase potlačit. Chybí vám centimetry přes prsa? Tak dejte přes prsa vodorovné pruhy! Máte problémy s vystouplým bříškem? Potom volte v oblasti bříška pruhy svislé. Proužky dokážou učiněné zázraky, přitom to tolik námahy ani nestojí. Je důležité se v nich cítit dobře. Pokud si jimi nejste jisté, vynechte je, pruhy jednoduše každému nesluší.

pruhované oblečení jak nosit

Kombinací pruhů v různých směrech docílíte zajímavých efektů. Zdroj: www.zaradatabase.co

Sukně s pruhy

Sukně jsou vždycky kamenem úrazu.  Je na nich důležité úplně všechno, ať už se jedná o délku, tvar nebo dokonce materiál. Na délku dávejte vždy pozor, sukně by neměla být kratší než dlaň nad koleno (pokud ovšem chcete být za dámu, jestli chcete vypadat lacině, klidně může být i kratší). Jestliže máte krásné oblé boky, je škoda je nezvýraznit, proto vsaďte na sukni se svislými pruhy, pokud na druhou stranu žádné boky nemáte a jste spíše „chlapecký“ typ, volte pruhy vodorovné, které zajistí nějakou tu oblost.

Tip: Čím delší sukně se svislými pruhy, tím delší nohy! Pruhy vám zajistí délku, i když jste malého vzrůstu.

pruhovaná sukně rady na outfit

Sukně s pruhy budou následovat tvary vaší postavy. Zdroj: www.modaoperandi.com

Pruhované topy

A tady dávejte pozor slečny, dámy, ženy. Jestliže vám příroda dopřála bujných tvarů na vašem hrudníku, tak s pruhy jednejte opatrně a pokud můžete, úplně je vynechejte. Také si dávejte pozor na oversized pruhované topy, které působí dobře jen na opravdu hodně štíhlých slečnách. Nezapomeňte, že vodorovné pruhy rozšiřují a stejně tak oversized oblečení. Když se teda rozhodnete si oversized pruhovaný top vzít, myslete vždy na to, že si k němu máte vzít něco neutrálního – nejlépe jednobarevné skinny džíny, které jsou opravdu hodně upnuté.

pruhované topy bavlněné

Svislé pruhy zeštíhlují. Zdroj: www.trendcollector.nl

pruhovaný top pro dívky i ženy

Na oversized pruhované věci si dejte pozor. Zdroj: www.vk.com

Kombinace vzorů s proužkama

Vždy je kritické, když se snažíte o kombinaci různých vzorů, s proužky to není jiné. Naštěstí letos letí hippie móda a to je oblečení, kde jsou všechny barvy i vzory pospolu. Takže se odvažte a klidně můžete risknout kombinovat různé vzory, například květinový s pruhama. Letos s kombinací vzorů prostě nešlápnete vedle.

kombinace vzorů s proužkama

Kombinace vzorů je letos v kurzu, troufněte si na ni taky! Zdroj: www.blazersandbellinis.blogspot.com

Pruhované kalhoty

Kalhoty se svislými pruhy jsou nejlepší volbou pro ženy, které se trápí svým malým vrůstem. Svislé pruhy prodlužují a pokud k nim přidáte ještě boty na podpatku, je váš malý vzrůst ta tam!

pruhované kalhoty prodlouží nohy

Kalhoty se svislými pruhy vám prodlouží nohy. Zdroj: www.lechateau.com

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *