Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Nehty s kamínky – jednoduchý návod pro vás

Jaro je v plném proudu a horké léto se sluníčkem modrým nebem nad hlavou se blíží. Nejen oživení vašeho šatníku v tomto období stojí za obměnu, ale i zkrášlení vašich ruček i nožek nějakou tou novinkou v manikúře, protože jsou v tomto čase nejvíce odhalené. Rádi byste se nechali inspirovat zajímavým typem na lakování nehtů? Jeden velký návod tu pro vás HerStyle má. Kreativní postup vám pomůže k vytvoření úžasně nalakovaným nehtům s kamínky, které se budou ve svitu záře třpytit jako krásné diamanty, kterými okouzlíte nejen vaše ručky, ale i své okolí.

Historie zdobení nehtů

Péče o nehty patřila už kdysi u starých Egypťanů k běžné péči o ruce i nohy. V roce 3 500 př. n. l. si nechávali faraoni barvit nehty na rukou i celá chodidla. Nejen v arabských zemích a v Egyptě se používala k barvení kromě známé henny (rostlinné barvivo), také směs měděné barvy z výměšku z hmyzu jako barva na barvení nehtů. Egyptské ženy i ženy z Orientu byly již dávno vybavené pro manikúru. Pečovaly tak s péčí o svoji krásu i na nehtech. Ze 17. století se dochovaly poznatky, že si ženy z Orientu píchaly organické barvivo přímo do lůžka nehtů. Trochu bolestivý způsob, měl ale i svoji druhou stránku půvabu, díky níž získaly nehty pěkně zbarvily. V Evropě byla tehdy péče o nehty považována za zcela zbytečnou. Později se péče o nehty rozmohla ve Francii, kdy jako první muž – král Louis Philippe začal propagovat manikúru v Evropě okolo roku 1830.

Kompletní manikúru se vším všudy se objevila až na konci 19. století. Kvůli zájmu a prodeji pomůcek na manikúru se nástroje začaly zdobit slonovinou, stříbrem i drahým zlatem. Luxusní pouzdra byla vyráběna z nejlepší kůže, a nebo ze sametu. V oblíbenosti byl i polštářek a jemný prášek, který dopomáhal nehty vyhladit a vykouzlit tak na nich krásný perleťově třpytivý nádech. Ve staré Číně byl jako symbol velkého luxusu ultra dlouhé nehty, které, a to pozor, nenosily pouze ženy, ale i muži z nejvyšších vrstev. Důvod byl jednoduchý, jejich dlouhé nehty dokazovali, že nic nedělají a nepracují. Po čase dlouhé nehty ustoupily, ale jako trend se opět vrátily ve 30. – 60. letech 20. století.  Dlouhé nehty si dopřávaly i hvězdy na filmových plátnech.

Francouzská romantika - růžové nehty s kamínky

Francouzská romantika – růžové nehty s kamínky, zdroj: www.pinterest.com

Návod na zdobení nehtů s kamínky

V rychlém a jednoduchém  návodě vám HerStyle poradí, jak si aplikovat na nehty kamínky, aby jste i vy zazářily.

1. rada – Inspirace

K vytvoření úchvatných nehtíků vám pomůžou i inspirativní obrázky, které tu pro vás máme. Vytvořit takové nehty s kamínky, není zas tak těžké, postačí trocha trpělivosti, odhodlání a nadšení do hravého lakování a zdobení. Vytvořit si můžete, buď jednobarevné nehty nebo s pestrými motivy s nanesenými blyštivými perličkami nebo kamínky v různých tvarech.

Zdobené nehty s kamínky a bílými květinami

Zdobené nehty s kamínky a bílými květinami, zdroj: www.jewelsglobe.com

Květinky s kamínky na nehtech

Květinky s kamínky na nehtech, zdroj: www.aliexpress.com

Modré nehty s kamínky a perličkami

Modré nehty s kamínky a perličkami, zdroj: www.aliexpress.com

2. rada – Pořiďte si kamínky a barevný lak

Ke zdobení svých nehtíků si pořiďte lak ve vaší oblíbené barvě a kamínky. Nejoblíbenější je třeba S-he sada Nail crystals, se kterou můžete pořídit a vytvářet na nehtech skvostné ornamenty nebo jen decentní třpytivou francouzskou manikúru. V sadě objevíte nejen světlé, ale i tmavé kousky jako jsou hvězdičky, kytičky nebo perličky, ale i dřívko, kterým můžete kamínky pak lépe aplikovat na nehty.

Originální nehty s růžičkami a kamínky

Originální nehty s růžičkami a kamínky, zdroj: www.aliexpress.com

Jemné a decentně nalakované nehty s kamínky a proužky

Jemné a decentně nalakované nehty s kamínky a proužky, zdroj: www.limeroad.com

3. rada – Jak aplikovat kamínky na nehty?

K nanášení kamínků použijte dřívko ze sady nebo pinzetu k lepší aplikaci. Nejprve si nalakujte nehty svým oblíbeným barevným odstínem, poté nehty potřete vrstvou bezbarvého laku. K jednoduché aplikaci kamínků vám pomůže, když hrot dřívka jemně namočíte v kapce vody a dotknete se vybraného kamínku. On se přichytí a vy můžete lépe pracovat s nanášením kamínků na nehty. Tímto způsobem pokračujte, až k dosažení požadovaného výtvoru. Po nanesení všech vybraných kamínků použijte pro zafixovaní jemnou vrstvičku bezbarvého laku. Pokud kamínky pevně drží na nehtech, není potřeba dávat další vrstvu bezbarvého laku. Ale použití bezbarvého laku není nikdy na škodu.

Elegantní béžový lak s kamínky

Elegantní béžový lak s kamínky, zdroj: www.afashionhub.com

Poté se i vy můžete pyšnit originální ozdobou na svých rukou! Tak hurá do tvoření!!


Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *