Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Trendy v manikúře pro rok 2014

Věděli jste, že většina mužů si nevšimne, co má žena oblečeného, jaké má boty či že má nový účes? Víte, čeho si však všimnou okamžitě? Upravených či naopak neupravených nehtů. Je to zvláštní, ale je to tak. Jakmile mužům sklouzne pohled na ženské ruce, všimnou si okousaných nehtů či oprýskaného laku, což muže odradí, stejně tak jako mastné vlasy nebo žluté zuby. Muži spíše vnímají krásu ženy podle toho, jak o sebe žena pečuje či jak se o sebe stará na rozdíl od tak zvaných „objektivních“ měřítek ideálu krásy. Psychologické studie dále dokazují, že ženy s upravenými nehty jsou sebevědomější. Udělejte si na sebe chvilku a věnujte svůj čas péči o své nehty. Určitě se to vyplatí. A jaké jsou trendy v manikúře pro rok 2014?

Šaty, účes, boty, kabelka a manikúra, to všechno dohromady vytváří dokonalý look. Každá žena musí ke své dokonalosti dbát i na ty nejmenší detaily. Dnešní doba nám však dává mnoho možností. Trendy se na žebříčku oblíbenosti udržují dlouhodobě a některé slaví falshback. Už pár let zůstává stálicí známá klasika v podobě rudé. Pokud je na vás rudá moc výrazná, nebo už vás omrzela, můžete vyzkoušet některý z letošních trendů. Jaké jsou trendy laky pro rok 2014?

Sbohem gelovým nehtům aneb přirozené nehty jsou opět v kurzu

Víte, co nikdy nezklame? Přirozenost a jednoduchost, prostě jak se říká „v jednoduchosti je krása“. A právě obrovským hitem sezóny 2014 jsou přirozené nehty.

S přirozenými nehty je však spjat i jeden malý problém, který spočívá v každodenní péči, na kterou ale nemá zrovna každá žena čas a pomyšlení, a tak se stane, že někdy zapomene. Ale co se týče financí, přirozený look je snad nejlevnější možností v úpravě nehtů. Stačí si jen nehty pravidelně čistit, opilovávat a nejlépe i lakovat průhledným vyživovacím lakem. Nehty se vyživí, zregenerují se a budou pružnější. Nemusíte se starat o oprýskaný lak, ani ulámané či odrůstající gelové nehty. Musíte jen čistit, čistit a čistit. Navíc přirozený look sluší každému.

Co se přirozenosti týče, v módě již nejsou ani gelové nehty a dlouhé „drábky“, ba naopak okouzlit můžete s upravenými a zastřiženými nehty. Zvolte zlatou střední cestu, která je elegantní a zároveň praktická.

Přirozené nehty

Přirozené nehty © By OPI. Zdroj: www.bellasugar.com

Tělový lak jako hit v manikúře 2014

Ne každá žena se však může řídit trendy, která se objeví na módních přehlídkách – ať už jde o oblečení samotné, líčení či právě o manikúru. Hit, který jsme si mohli prohlédnout na přehlídkových molech letos, je naopak vkusný, praktický a nositelný v každodenním životě. Jde o tělové odstíny laků, a to od krémových, přes béžové a hnědé, až po meruňkové či lososové. Tělové nehty vypadají decentně a hodí se i do práce.

tělové nehty

Tělové nehty © By Butter London. Zdroj: www.bellasugar.com

Jednoznačné prvenství v trendech v manikúře 2014 získávají bílé nehty

Bílá se objevila již ve dvou minulých sezónách, ale letos se stala naprostým hitem. Bílé nehty vypadají elegantně i decentně. Přestože se bílá zdá být zprvopočátku nudná, co se nehtů týče, je tomu naopak. Bílé nehty jsou originální a vlastně i exotické. Bohužel bílá nesluší každému. Nejlépe vypadá na krátkých či středně dlouhých nehtech. Pozor si musíte dát, vypadají-li vaše ruce starší, neboť bílá tento problém umocňuje.

bílé nehty

Bílé nehty jako největší hit v manikúře 2014 © By Imaxtree. Zdroj: www.bellasugar.com

Pastelková mánie aneb pastelové nehty jako trend v manikúře

K jaru a létu neodmyslitelně patří barvy. Pastelové odstíny jsou letos hitem jak v oblékání, tak v líčení a jinak tomu není ani u manikúry. Zelenkavá, růžová, meruňková či světlounce žlutá – letos zazáříte se všemi, protože jsou svěží, mladistvé a něžné. Bohužel pastely nejsou pro každého, platí pro ně to stejné co pro bílou.

růžové pastelové nehty

Růžové pastelové nehty © By Imaxtree. Zdroj: www.bellasugar.com

zelenkavé pastelové nehty

Zelenkavé pastelové nehty © By Imaxtree. Zdroj: www.bellasugar.com

Žluté nehty, které prozáří zamračený den

Barvy, barvy, barvičky. Letos si můžete zvolit, kteroukoli barvu chcete a stále budete IN. Pořiďte si modrý, zelený, oranžový a hlavně žlutý lak. Ale pozor, letos se raději vyhněte neonovým odstínům a raději sáhněte po sytých barvách.

žluté nehty

Žluté nehty, syté barvy jako trend v manikúře 2014 © By Imaxtree. Zdroj: www.bellasugar.com

Rudá klasika aneb trendy v manikúře nejen pro rok 2014

Rudá nebo černá nejsou odstíny pro každého, naopak vyžadují trochu odvahy. Přesto jsou obě barvy stálicemi mezi oblíbenými odstíny laků. Hodí se pro ženy sebevědomé smyslné a s kapkou rebelie v krvi.

rudé nehty

Rudé nehty © By Getty. Zdroj: www.bellasugar.com

Metalické odstíny aneb zářivé trendy v manikúře 2014

Horký trend v manikúře pro rok 2014 představují metalické odstíny. Stříbrná, zlatá, měděná či bronzová? Zvolte kteroukoli z nich a vyrazte se bavit. Druhým trendem metalických odstínů je široký pruh vedený prostředkem nehtu, který je zároveň originální i decentní.

metalické nehty

Metalické nehty © By Imaxtree. Zdroj: www.bellasugar.com

Nails Art aneb proužky, měsíčky a puntíky na nehtech

Kromě jednobarevných nehtů můžete vyzkoušet i nails art. Nails art představuje umění na nehtech. Začít můžete od jednoduchých proužků, puntíků a měsíčků a až se osmělíte, můžete začít experimentovat více.

Trendem v manikúře a v nails art jsou jednoduché geometrické tvary a linie. Kvůli tomuto trendu nemusíte platit ve speciálním salónu, nýbrž ho můžete vyzkoušet i doma. Stačí mít k dispozici dekorační pero, a pak už můžete vesele kreslit linky, mřížky či tečkovat puntíky.

Nails Art, puntíky jako trend v manikúře 2014

Nails Art, puntíky jako trend v manikúře 2014 © By Getty / Astrid Stawiarz. Zdroj:

Nails Art, proužky jako trend v manikúře 2014

Nails Art, proužky jako trend v manikúře 2014 © By Imaxtree. Zdroj: www.bellasugar.com

Nails Art, kruhové obrazce jako trend v manikúře 2014

Nails Art, kruhové obrazce jako trend v manikúře 2014 © By Creative Nail Design (CND). Zdroj: www.bellasugar.com

Nails Art, měsíčky jako trend v manikúře 2014

Nails Art, měsíčky jako trend v manikúře 2014 © By Imaxtree. Zdroj: www.bellasugar.com

·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *