Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Triky pro zdobení nehtů třpytkami!

Letní módní vlna pro nehtový make-up, to jsou blyštivé nehtíky. Sluníčko svítí a kdo chce se nejen na pláži blýsknout, nemůže zapomenout na upravené nehty. Však už se od pradávna říká, že ruce jsou vaší vizitkou a k nim neodmyslitelně patří i správná manikúra, s vypěstovanými zdravými, pěknými, upravenými nehty, které bude radost vidět nalakované a ozdobené třeba třpytkami.

Nehtový make-up

Tento pojem sice každý zná z kosmetiky, ale nezahrnuje pouze líčení tváře, používá se i na dekorativní kosmetiku, na překrytí vad pokožky a její současné zdobení. Stejně tak tomu je i nehtů, nehtový make-up zahrnuje zvýraznění hladkého, vylepšeného povrchu nehtu. Předpokladem každého zdobení je vždy zdravý a správnou manikúrou ošetřený nehet.

Barevný a originální design na nehtech

Barevný a originální design na nehtech, zdroj: www.chalkboardnails.com

Jak si zdobit nehty

Lakování patří mezi nejpoužívanější techniku ke zdobení nehtů. K lakování můžete používat laky jak bezbarvé, které zanechají jemný lesk a dodají nehtům přirozenost nebo v různých barvách, perleťové, laky s lesklými střípky. Letos u zkrášlování nehtů jsou nejoblíbenější různé syté barvičky, kamínky a především třpytky. Takže pokud sáhnete v drogérii do regálku třeba s fialovou nebo oranžovou barvou a bude se vám to zdát příliš extravagantní, jste na omylu, právě takové nehtíky se teď nosí. Také francouzská manikúra s perleťovou růžovou s kamínky a snad největším trendem letos v létě hrají prim nehty se třpytkami.

Lesklý fialový lak třpytky

Lesklý fialový lak s originálním designem, zdroj: www.rivaji.com

Nail art

Nail art je zdobení nehtů pro různé příležitosti. Používají se různé zdobící ozdůbky jako jsou prstýnky s přívěskem, zlatý nehet nebo zlaté přívěsky. Zdobí se také velice oblíbenými kamínky v různých barvách a tvarů, které jsou zapouštěny do čerstvě nalakovaného laku a poté dokonale přetřeny bezbarvým lakem, aby držely a neodlouply se. Oblíbené jsou i laky s lesklými střípky nebo třpytky. Používají se již na nalakované nehty nebo na různorodé dozdobení. Nehty se lakují se i dvěma různě barevnými laky třeba šikmo přes sebe nebo cik cak. Obchodě se dají sehnat samolepící obrázky nebo obtisky, které nalepíte na nehty a přetřete bezbarvým lakem a zafixujete tak motiv. K náročnějším způsobům patří i nehtové malování. Používají se speciální barvy, které si můžete vzájemně smíchat a namalovat si, co vás napadne. Ostatně se ve zdobení nehtů meze nekladou a vždy závisí na vaší fantazii a šikovnosti, vkusu jak si své nehtíky nakonec ozdobíte. Avšak HerStyle tu pro vás má pár letních typů a rad pro zdobení nehtů se třpytkami.

nehty s kamínky

Výrazně ozdobené nehty s kamínky, zdroj: www.hairbeautyheaven.com

Rady pro zdobení nehtů

Rada číslo 1: Pokud si lakujete nehty, je při každé úpravě nehtů nutné dokonale odstranit starý lak. Stačí k tomu tampónek navlhčený v odlakovači.

Rada číslo 2: Používejte nejlépe odlakovač bez acetonu. Aceton vám totiž nehet vysuší a naruší strukturu nehtu!

Rada číslo 3: Pokud si lakujete nehty po koupeli, pravděpodobně vám lak moc dlouho nevydrží a brzy se odloupne. Je to tím, že po koupeli je každý nehet nabobtnalý a většinou lak dostatečně nepřilne k nehtovým destičkám a tím pádem nevydrží.

Rada číslo 4: Lak nanášejte ve dvou vrstvách. První vrstvu nechejte zachnout a poté naneste další.

Rada číslo 5: Na odstranění laku na kůžičce v okolí nehtů použijte vatové tyčinky, stačí je lehce namočit v odlakovači a setřít lak. Nebo použijte k setření laku odlakovač v tužce.

Rada číslo 6: Fixujte upravené nehty bezbarvým lakem. Tím vaše ozdobení mnohem déle vydrží.

Rada číslo 7: Po úpravě a zdobení nehtů nezapomeňte na výživný krém, kterým ošetříte své ruce.

nehty se zdobením

Nehtová elegance v kombinaci bílého a černé pruhu se zlatou kostičkou, zdroj: www.gorodmod.ru

Zdobení nehtů třpytkami

Zdobení nehtů třpytkami, je nejen teď přes léto velmi  žádané. Takové to zkrášlování nehtů je jednoduché vypadá naprosto úchvatně. Z barevných třpytek se dá vytvořit nejen francouzskou manikúru, ale dají se vytvořit ozdobné jemně elegantní tenké linie se třpytkami a si své nehtíky ozdobte po celé části nehtu barevnými třpytkami.

1. typ – Třpytková francouzská manikúra

Po první základní vrstvě naneste třpytivý lak na bílý proužek „francie“. Pokud se vám nedaří nanést proužek rovnoměrně, otřete si a očistěte si štěteček a pak proužek dotvarujte. Krásně vypadá bílá francie a přes ní bílé třpytky, je to takové decentní ozdobení. V období společenských večírků a plesů  se nosí opačná kombinace – černá francie a bílé třpytky. Avšak kreativně se dají nehty nalakovat různými barvičkami a použít i různé barevné třpytky. Nakonec zafixuj bezbarvým lakem tzv. Top Coatem (vrchní lak na nehty).

Lak s barevnými třpytkami

Lak s barevnými třpytkami na nehtech vypadá skvěle, zdroj: donotrefreeze.com

černý lak zlaté třpytky

Černý lak se zlatými třpytky, zdroj: winkandblush.com

 

2. typ – Třpytky jako tenké linie na zdobení

Patří mezi nejsnadnější provedení zdobicími laky. Zdobicí laky mají tenký štěteček, se kterými se dá na nehty kreslit velice snadno. Můžete si jimi ozdobit jak francouzskou manikúru, tak i barevné nalakované nehty, tak i vytvořit něco svého s obrázkem nebo pouhými liniemi, které nakonec opět zafixujete bezbarvým lakem.

nehty se třpytkami

Růžový lak s tenkým proužkem bílé a stříbrné, zdroj: www.mypromise.it

třpytivé nehty laky

Tenká třpytivá linie v kombinaci černé a béžové, zdroj: winkandblush.com

 

3. typ – Třpytky po celé části nehtu

Tady je více možností, mezi tu nejjednodušší je koupit si třpytivý lak na nehty. Krásně drží a vybírat můžete nepřeberného množství pěkných barevných odstínů. Nebo můžete použít jemnější variantu méně výraznou. To jsou laky na nehty s perletí, nebo úchvatně vypadající gel laky s perletí. Další variantou, jak nalakovat nehty po celé části třpytkami je, že do vybraného laku nebo gelu přidáte rozumné množství třpytek.

růžové třpytky na nehty

Růžové třpytky s francouzskou manikúrou, zdroj: thenailblog.com

Třpytivý lak nehty

Třpytivý lak po celém nehtu, zdroj: neszeszer.blog.hu600

Tak hurá do pestrého letního malování s nehtovou parádou!

·

Každého z nás obklopuje móda, aniž bychom si to někdy uvědomovali, necháváme se ovlivňovat jejím různorodým stylem, vytváříme jí nebo se jí inspirujeme. To z nás dělá jedinečné bytosti. S nadšením se zajímám o módní svět, design a grafiku a textilní technologii. Také kreativní tvorba, navrhování a umění naplňují můj život. I díky těmto zájmům jsem se dostala k psaní článků o módě, které si na webu HerStyle můžete přečíst.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *