Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Kobi Levi – boty, které si nespletete

Nejen milovníky obuvi zaujme tvorba designéra jménem Kobi Levi. Tento nenápadný mladý návrhář pochází z Izraele, konkrétně Tel Avivu a tvorbě obuvi se věnuje prakticky od studií.

Kdo je to Kobi Levi a v čem je jeho tvorba originální? To hned zjistíte!

Kdo je Kobi Levi?

Tento mladý a neotřelý designér obuvi pochází z Izraele, kde mimo jiné také tvoří. O navrhování obuvi se zajímal od mladého věku, již na škole maloval vlastní návrhy a tvořil své prvotiny z kartonu. Jeho zapálení pro design ho zavedlo na akademii pro umění a design, kterou v roce 2001 absolvoval. Posléze pracoval a pracuje jako nezávislý návrhář obuvi a jeho popularita stoupá.

kobi levi designer obuvi

Designér, návrhář i výrobce v jedné osobě – Kobi Levi. Zdroj: neaselida.gr

Jak se proslavil?

Nicméně, než se stal světově proslaveným a daleko předtím, než prodával své výtvory za zhruba dva tisíce dolarů, uběhlo několik let. Za dobu od svých studií se učil řemeslům pro zpracování kůže a jiných materiálů, které ve své tvorbě používá. Zlomový okamžik nastal v roce 2010, kdy obuv z tvorby Kobiho Leviho, použila ve svém videoklipu Lady Gaga. Tehdy se prakticky přes noc stal světově slavným, a nejen módní průmysl se začal zajímat o tak specifickou tvorbu, kterou se Kobi Levi vyznačuje.

kobi levi boty slides

Kobi Lovi, lodičky s názvem Slides. © kobilevidesign.com

Současná tvorba

I člověk neznalý módy či designu obuvi pozná boty z tvorby dílny Kobi Levi. Designér vnáší do tohoto oboru důvtip a zcela nové prvky obuvi. Snad každý jeho návrh je znám obecné veřejnosti a nedá se splést s tvorbou jiného designéra. Kobi Levi je opravdu nezaměnitelný, a přitom dále skromný. Módní svět očekává jeho nové kolekce a čeká, s čím novým zase návrhář přijde. Kobi Levi tvoří obuv, která nemá obdoby a i přesto, že se jedná i o umělecká díla, stále je to obuv nositelná.

kobi levi obuv boty miao

Boty Kobi Levi, model Miao. © kobilevidesign.com

Nejslavnější modely

Stěží se z tak bohaté tvorby vybírají modely, které jsou nejslavnější. Nicméně je nutno zmínit jedny z prvních, a to lodičky ve tvaru skluzavky, nebo otevřenou slupku od banánu či psa. Nelze opomenout ani inspirací slavnou zpěvačkou Madonnou a její zlatý, špičatý korzet. Kobi Levi všechny modely tvoří sám a ručně a vysoká poptávka ho přiměla k otevření e-shopu. Stále však zůstává jeho cílem tvořit jedinečnou obuv v omezeném nožství.

boty kobi madonna

Model inspirovaný zpěvačkou Madonnou. © kobilevidesign.com

madonna-boots

Ruční tvorba bot Golden Ambition. © kobilevidesign.com

kobilevi harp botičky

Boty Harp. © kobilevidesign.com

kobi levi návrhář bot

Boty Kobi Levi Rooster – model, který byl inspirací pro logo značky. © kobilevidesign.com

kobilevi xylophone

Boty jménem Xylophone. © kobilevidesign.com

·

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *