Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Manolo Blahnik & SJP: Boty, které proslavil Sex ve městě

Ať už ho sledujeme ve filmové nebo seriálové podobě, všechny jsme na něm doslova závislé. Neustále v nás vyvolává různé emoce a také vzpomínky na chvíle v našich soukromých životech. Je plný sexu, lásky a přátelství, ale i té nejluxusnější módy. Ano, milé dámy, řeč je o našem milovaném Sexu ve městě! A kdo stále dokola zapíná po 22. hodině televizní kanál Prima Love, moc dobře ví, jaké boty nejraději nosila hlavní hrdinka, Sarah Jessica Parker alias Carrie Bradshaw. A díky ní a tomuto nesmrtelnému seriálu se stal Manolo Blahnik jedním z nejznámějších a nejvyhledávanějších designérů bot na světě.

Manolo Blahnik

Charizmatický módní návrhář Manolo Blahnik se narodil v roce 1942 na Kanárských ostrovech v městečku Santa Cruz de La Palma. Jeho příjmení napovídá český původ, za který vděčí svému otci, zatímco matka byla ohnivá Španělka. Již v době dospívání snil Manolo o navrhování bot. Na škole v Ženevě se však nikdy s výrobou obuvi nesetkal, dovednosti získal především během návštěv továren na boty. Svou kariéru odstartoval v roce 1972 po setkání s Dianou Vreeland, tehdejší americkou šéfredaktorkou časopisu Vogue. I přes své první neúspěchy se Manolo nevzdal a s postupem času se vypracoval na jednoho z nejžádanějších návrhářů dámské obuvi. 

Manolo Blahnik

Světově uznávaný návrhář bot Manolo Blahnik. Zdroj: www.akraboutique.co.uk

Kromě slávy ze Sexu ve Městě je Manolo známý také tím, že při své práci myslí zejména na pohodlnost. Každý pár „manolek“ je originální, ručně zpracovaný a typický svým elegantním jehlovým podpatkem. Kouzlu bot od Manola Blahnika podlehla spousta celebrit jako např. Victoria Beckham, Kate Moss, Kylie Minogue, Gwyneth Paltrow, Beyoncé, Rihanna nebo Madonna. Jeho řetězce obchodů najdeme po celém světě – v Londýně, New Yorku, Sao Paulu nebo v arabské Dubaji. Za svou tvorbu získal také několik prestižních ocenění.

 Manolo Blahnik Podzim/Zima 2014-15

Ukázka z kolekce Podzim/Zima 2014-15 by Manolo Blahnik. Zdroj: www.vogue.co.uk

Manolo Blahnik

Kolekce Podzim/Zima 2014-15 by Manolo Blahnik. Zdroj: www.vogue.co.uk

Manolo Blahnik & Sex ve městě

Jakmile se řekne Sex ve městě, všem se vybaví sloupařka Carrie Bradshaw, která je posedlá panem Božským a botami od Manola Blahnika. Hned dvakrát přišla Carrie v seriálu o své milované „manolky“ – poprvé ve třetí řadě, kde ji přepadl zloděj v jedné z newyorských ulic, a v řadě šesté, kde jí byly ukradeny na narozeninové oslavě, po které prohlásila asi nejznámější výrok: „Ou, a jsem registrovaná u Manola Blahnika!“

 Carrie Bradshaw Manolo Blahnik

Po tomto známém výroku obdržela Carrie nové „manolky“. Zdroj: www.sosasha.com

Nejproslulejším modelem se však staly luxusní lodičky Something Blue. V prvním filmu Sex ve městě je pan Božský použil jako zásnubní prsten a požádal s nimi Carrie o ruku. Ta si v nich, po šesti dlouhých seriálových sériích, pana Božského nakonec vzala.

Carrie Bradshaw Pan Božský Manolo Blahnik

Carrie a její svatební boty Something Blue od Manola Blahnika. Zdroj: www.ok.co.uk

Sarah Jessica Parker

Představitelka hlavní role a světová módní ikona, Sarah Jessica Parker (49 let), je zamilovaná do bot od španělského módního návrháře i mimo seriálové kamery. Sama uvedla, že kdyby nezískala roli newyorské sloupařky a „botomaniačky“ Carrie Bradshaw, v životě by ji nenapadlo věnovat se designu bot.

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker alias Carrie Bradshaw. © Nordstrom. Zdroj: www.popsugar.com

Sarah Jessica Parker & SJP Collection

Svoji lásku k „manolkám“ završila již začátkem roku 2014, kdy ve spolupráci s generálním ředitelem Manolo Blahnik – Georgem Malkemusem, navrhla svoji první kolekci bot, trenčkotů a kabelek pod iniciálami SJP.

SJP kolekce

Ukázka z kolekcí SJP. Zdroj: www.popsugar.com

V létě tohoto roku představila Sarah opět s další kolekcí obuvi značky SJP – tentokrát pro podzim a zimu 2014/2015. Kolekce jsou si velmi podobné – obě jsou velmi ženské, nositelné a plné klasických tvarů z jejího mládí. Část bot v obou kolekcí dokonce nese název Carrie a slouží jako pocta roli nezávislé novinářce z Manhattanu, která se nesmazatelně vryla do naší paměti.

Carrie SJP

Boty s názvem Carrie, které ctí hlavní postavu Sexu ve městě – Carrie Bradshaw. Zdroj: www.misswhoeveryouare.com

Sarah prodává všechny své boty ve velikostech 35-42 podle evropského číslování a výhradně s obchodním domem Nordstrom, který zasílá zboží i do České republiky. Ceny jednotlivých kousků z kolekce nejsou nějak extrémně vysoké – hlavní hrdinka Sexu ve městě totiž chce mít své kolekce cenově dostupné všem milovnicím bot.

 Carrie Bradshaw Manolo Blahnik

Závěrečná scéna seriálu: Carrie a její dvě lásky – na telefonu pan Božský a v ruce nákup od Manola. Zdroj: www.vogue.co.uk

Ať už patříte mezi věrné fanynky Sexu ve Městě či nikoli, musíte uznat, že Sarah Jessica Parker je právem považována za světovou ikonu módy. Kdyby tomu tak nebylo, nenosila by přece boty od Manola Blahnika. 🙂

· · · · · ·

Kromě psaní miluji módu a především osobitý styl. Krásných žen je kolem nás spousta, ale jen z některých vyzařuje opravdový styl & charisma. Proto jsem se rozhodla psát inspirativní články pro web HerStyle.cz a zároveň skrz něj oslovovat známé tváře ze světa modelingu, sportu a showbyznysu. Svoji práci zakládám výhradně na pozitivním duchu, protože optimismus je základem úspěchu! :)

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *