Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Sexy boty i na zimu? Proč ne!

Máme tu zimu a s ní i éru kozaček nebo takzvaných „důchodek“. Pro ty, které (stejně jako já) chtějí na zimu vypadat elegantně a sexy, tu mám ale víc, než jen vysoké kozačky a nehezky vypadající babičkovské boty (nicméně jsou velice pohodlné a v jistých případech i vkusné).

Pojďme se tedy podívat, jak vypadat sexy a žensky a přitom se na sněhu nezabít ve vysokých botách na podpatku.

Pokud na tom neumíte. nechoďte na tom!

Rada číslo jedna jednoduše zní: pokud neumíte chodit na vysokých podpatcích, nechoďte na nich!! A to především zdůrazňuji, není nic horšího, než pohled na sice krásnou a elegantně oblečenou ženu, která neumí na podpatcích chodit. Chůze na vysokých podpatcích je umění, které je vám buď dáno, nebo se to naučíte, nebo jste prostě nemehlo, co si už na 5 cm vysokém podpatku láme kotník.

boty na podpatku na zimu

Troufnete si s nimi i ve sněhu? Zdroj: www.facebook.com

Letos jsem brouzdala jak po internetu, tak po obchodech s botami a dívala jsem se, jaké typy kozaček jsou letos v kurzu. Kromě klasických semišových nebo koženkový vysoký kozaček na podpatku, jsou hodně oblíbené tzv. „farmářky“ značky Timberland. Což jsou typy bot, které obvykle zhlédnete na zedníkovi ze stavby, nicméně vypadají opravdu skvěle s parkou a jsou stylové. Tyto boty se už vyrábějí i v dámské sexy verzi a to tak, že jsou na hodně vysokém podpatku a vypadají naprosto božsky!

Farmářky boty na zimu

Boty značky Timberland. Zdroj: www.facebook.com

Boty na zimu vypadají skvěle i k elegantnějšímu outfitu ve formě kabátu. Kombinovat je můžete prakticky s čímkoliv, vypadají dobře téměř se vším! Tyto Timberland boty můžete zakoupit na oficiálních stránkách shop.timberland.com, kde za ně zaplatíte něco okolo 180 dolarů (což je zhruba 3800 kč). Pokud si ale tak hluboko do peněženky sahat nechcete, mám tu pro vás levnější variantu ve formě obchodů, kde je cena přijatelná. Tyto boty tedy zakoupíte například v prodejnách Baťa, Gate, CCC, Primark a další.

Timberland boty na zimu

Boty na zimu značky Timberland. Zdroj: www.lookbook.nu

Holínky jako boty na zimu

Dalším módním výstřelkem na tuto zimu jsou holínky různých barev, textur, potisků a značek. Mezi jedny z nejpopulárnějších patří holínky od britské značky Burberry London s potiskem typickým pro tuto značku. Musím uznat, že podle ceny jsem se domnívala, že boty budou prodávány pouze v malém množství. Opak je ale pravdou! S nadšením v Praze sledujete velké počty žen, které tyto nádherné holínky nosí. A já se vůbec nedivím!  Ženy prostě rády utrácejí peníze za boty a o to víc, když se jedná o prestižní značku a zaručenou kvalitu. Já si kupuji nové zimní boty každý rok a upřímně mi vadí, jak kvalita produktu v běžných značkových buticích klesá. Proto si myslím, že investice do dražších (a tak pěkných!) bot se vyplatí.

Burberry holínky na zimu

Burberry London holínky na zimu. Zdroj: www.facebook.com

Mezi další designové kousky patří i kozačky značky Prada, Gucci, Louis Vuitton. Též jsou velmi elegantní, kvalitní (většinou z kůže) a dokonalé do chladných zimních dnů. Bohužel, tady už se cena šplhá na desítky tisíc (za jeden pár utratíte zhruba 40 000 kč – jen slyším vaše hlasité povzdechnutí), ale na druhou stranu, boty se většinou prodávají omezeně po pár kusech což znamená, že budete originální a zaručeně se vám nestane, že by sousedka měla stejné.

Kozačky Louis Vuitton na zimu

Kozačky z kůže Louis Vuitton. Chtěla byste taky takové? Zdroj: www.facebook.com

Kozačky Prada

Luxusní kozačky značky Prada. Buďte na zimu sexy! Zdroj: www.facebook.com

Když se ještě vrátím k holínkám, napadá mě jedna skvělá značka, která má originální „gumáky“. Jmenuje se HUNTER a vyrábí holínky ve všech barvách, tím pádem vás nemusí trápit, že by se nehodily k zimní bundě nebo kabelce. Dle mého názoru jsou holínky nejpraktičtější variantou na zimní sněhové a deštivé počasí. Boty se nezničí, neošoupají, nepromoknou a jsou pohodlné!

holínky Hunter zimní boty

Stylové červené HUNTER holínky. Zdroj: www.blog.netrobe.com

A to je asi vše, co vám o zimní obuvi povím. Takže poslední rada nakonec: Pamatujte, že by vám boty měly ladit s kabelkou nebo jakýmkoliv doplňkem (šálou, lakem na nehty, bundou…) – to je přece hlavní pravidlo módy! Nebojte se experimentovat, ale s citem, pokud si na vysoké podpatky na zimu netroufnete, nelomte to přes koleno a pořiďte si stylové holínky, ty jsou přece taky sexy!

· · ·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *