Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Stylové boty na léto 2014

Léto je tady, venku svítí sluníčko, teplota na teploměru strmě stoupá a my postupně odkládáme svršky. Základem letního šatníku může být vše, co větrá a dýchá, ať už je řeč o oblečení nebo botách. Jaké boty se řadí k letošním trendům a s kterými z nich uděláme díru do světa? Pro inspiraci čtěte dál

Nejoblíbenějšími letními botami bývají sandálky a pantofle. Důvod je pochopitelný. Je jím pohodlnost, prodyšnost a otevřenost těchto typů bot. Sandálky samozřejmě zůstávají i hitem letní sezóny 2014. Ale i design sandálů se rok od roku mění, jaký je tedy ten letošní? Pojďme se mrknout, jaké jsou hity a trendy letošního léta.

Letos si můžete vybrat z rovných sandálků bez podpatku, páskových sandálkách na jehlách a zpátky do módy se navracejí botky na platformě.

Páskové sandálky, žabky a pantofle

Základem ženského letního botníku jsou sandále a pantofle. V posledních letech si v oblíbenosti veřejnosti vedou nejlépe sandále s naprosto tenoučkými podrážkami, v podstatě vyráběné na principu „kristusek“.

U sandálků bez podpatků nebo s rovnou a tenkou podrážkou si musíte dávat maximální pozor na kvalitu. Takové boty jsou samozřejmě velmi stylové, lehoučké a zdá se, že i pohodlné. Opak však může být pravdou. Tenká podrážka se lehce prochodí, městské rozpálené chodníky ji ihned rozžhaví a nekvalitní materiál vám tak může zničit nohu.

Pokud tedy chcete volit „sandálky bez podrážky“, snažte se hledat ty nejkvalitnější materiály. Tím pádem musím říct, abyste se nebáli připlatit. Lepší zaplatit více, ale zachovat si zdravé nožky. A hlavně o pár korun více znamená o pár let více. Sandálky jsou přeci jen spotřební zboží a často vydrží jen jednu sezónu. Stačí si však trochu připlatit a nakonec je nebudete vyhazovat zničené, ale protože je již nebudete chtít nosit.

Páskové sandálky

Páskové sandálky © Zdroj: www.fabsugar.com

Střevíčky jako pro Popelku

Letním hitem bývají i páskové sandálky na jehlách, které vypadají jako princezniny střevíčky. U takových bot vám opět doporučujeme vybírat rozumně a opatrně. Střevíčky jsou velmi krásná věc, ale nezapomeňte na to, že chodit v nich v létě naboso není zas tak prima. Proto vybírejte boty z kvalitních materiálů, které minimalizují tvorbu puchýřů.

Páskové střevíčky

Páskové střevíčky © Zdroj: www.fabsugar.com

Páskové střevíčky

Páskové střevíčky © Zdroj: www.fabsugar.com

Boty na platformě či boty s jutovou podrážkou

Do módy se opět vrací platforma, juta a korek. S těmito botkami jistě nešlápnete vedle, ať už co se stylu a trendů týče, ale i pohodlnosti. Boty na platformě totiž vypadají velmi šik a většinou jsou pohodlné stejně jako boty bez podpatků, takže o platformě nebudete ani vědět. Z druhé strany protáhnou nožku přesně tak, jak to dokážou jen podpatky.

Boty na platformě

Boty na platformě © Zdroj: www.fabsugar.com

Sandálky na nízké platformě

Sandálky na nízké platformě © Zdroj: www.fabsugar.com

Stačí si tedy jen vybrat, neboť regály v obchodech se pod letními trendy jen prohýbají.

 

·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *