Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Trendy boty pro podzim a zimu 2014/2015

Nová sezóna se blíží mílovými kroky a váš první krok vstříc ní byste měli udělat v nových trendy botách, které vaše nožky zahřejí a zkrášlí. Jaké boty vám budou na podzim a v zimě 2014/2015 slušet, s kterými uděláte díru do světa a v kterých se vám bude kráčet městem v rytmu nejnovější trendy módy?

Letos na podzim a v zimě budete mít z čeho vybírat. Módní domy, nejznámější návrháři světoznámých značek bot a jejich designéři přinášejí nejnovější kolekce bot, v kterých se vám bude pohodlně chodit celý den a přitom budou lahodit nejen vaší nožce, ale i vašemu oku.

Podzimně zimní kolekce osloví každého svou stylovou jednoduchostí, čistými liniemi a hladkými materiály příjemnými na dotek. Boty do chladnějších měsíců kombinují ženskou i pánskou módu a vnáší tak pánské prvky do ženského světa. Další prvek odrážející se ve světě trendy bot je kontrast velkoměsta a venkova.

Vybírat můžete z elegantních oxfordek či pánských mokasín, kotníčkových polokozaček evokující podobu kovbojských jezdeckých bot nebo kozaček různých výšek – do půlky lýtek, pod kolena či nad kolena.

Široké možnosti výběru trendy bot pro sezónu podzim/zima 2014/2015

V boji nejrozmanitějších materiálů vítězí kůže a koženka, tedy materiály, které zahřejí nohy v mrazivém počasí. Kůže je jedním z nejoblíbenějších materiálů, z kterých se nevyrábějí jen boty, ale i tašky, pásky a oblečení. Kůže a její imitace zvaná koženka vyvolává dojem luxusu nejznámějších a nejdražších světoznámých značek a neustále přitahuje svou jednoduchou městskou elegancí. Kromě širokých možností, co se výběru jednotlivých modelů bot týče, nabízí se nám i mnoho možností tvarů a zdobení. Návrháři a designéři si opět se svými kousky vyhráli a vytvořili tak kolekce bot rockového stylu, princeznovských střevíčků s peříčky či bot plných velkoměstské elegance.

Další rozhodování nastává v otázce podpatků. Jak podzim, tak zima přinášejí snad nejširší škálu možností, co se podpatků týče. Je jen na člověku samotném, zdali dává přednost tlustší podrážce, která izoluje nohu od zmrzlé země, platformě, která zažívá comeback, nebo vysokým podpatkům, které vykouzlí ladnou nožku sahající do nebes z každé nohy. Včetně otázky, zda volit podpatek, či nikoli, nás nová sezóna nebude nudit ani v rámci typů podpatků samotných. Kdo by řekl, že podzim a zima nabízejí výběr od praktických tlustých podpatků, přes běžnější typ kramflíků až po tenoučké jehly?

Podzimní a zimní boty jsou laděny do praktických, spíše zemitých odstínů. Letos budou dominovat barva uhlově černá a barva velbloudí srsti. Nasnadě je otázka, zdali tyto barvy nepůsobí příliš nudně. A právě od toho jsou tu doplňky, které jsou proveděny v barvě bordó a tmavé modři, nebo aplikace vyšisované a odstínované kůže.

Mokasíny, pánský prvek mezi dámskými trendy botami pro podzim/zimu 2014/2015

Na podzim, kdy ještě počasí přeje lehčím botám a kdy můžete svůdně poodhalit i část kůže, vám budou slušet mokasíny, které se staly nejnovějším hitem v dámské obuvi. Již delší dobu se v dámské módě prosazují pánské prvky a mokasíny či pánské polobotky jsou jedním z nejposlednějších trendů této oblasti.

Mokasíny v současnosti nahrazují jemné dámské balerínky nebo sportovní Converse či botasky. Představují tak originální prvek vašeho outfitu, který můžete kombinovat jak s pánským stylem, tak i s velmi ženským stylem šatů a sukní. Mokasíny jsou jedny z podzimně zimních bot, které si pohrávají se vzory a barvami, viz tygrované mokasíny, by TOD´S.

mokasíny trendy boty podzim/zima 2014/2015

Tygrované mokasíny, trendy boty – podzim/zima 2014/2015. © By: TOD´S. Zdroj: www.en.vogue.fr

Lodičky, trendy boty plné ženskosti pro podzim a zimu 2014/2015

Na podzim si ještě můžete dovolit lodičky. Sezóna podzim/zima 2014/2015 vám přináší lodičky mnohých tvarů a střihů. Na podzim raději volte polouzavřené lodičky bez otevřených špiček a hlavně s uzavřenými patami, nohu si kryjte ještě ozdobnými pásky a přezkami.

Zajímavým řešením jsou kotníčkové lodičky na zip. Řadím je do sekce lodiček kvůli jejich proplétaným či přezkovaným nártům, viz polouzavřené a zdobené lodičky, by Jimmy Choo, přezkové lodičky, by Giorgo Armani.

lodičky boty na podzim 2014

Polouzavřené a zdobené lodičky, trendy boty na podzim 2014. © By: Jimmy Choo. Zdroj: www.en.vogue.fr

přeskové lodičky, stylové boty pro podzim a zimu 2014 2015

Přezkové lodičky, stylové boty pro podzim a zimu 2014/2015. © By: Giorgio Armani. Zdroj: www.en.vogue.fr

Kozačky, tradiční trendy boty v novém kabátě, podzim/zima 2014/2015

Nejklasičtějším a nejoblíbenějším trendem mezi zimními, ale i podzimními botami jsou kozačky. Přestože jde jen o jeden model bot, i ten může mít mnoho podob. Různé kombinace působí jako různé modely. Volit můžete mezi kozačkami ke kotníkům, pod kolena či nad kolena. Další možností je volba typu podpatků – bez podpatku, na kramflíku, na silném podpatku či na jehlách. Viz kožené polokozačky Gucci, polokožené kozačky na gumu Chloé, kotníkové kozačky Miu Miu, jehlové kozačky Sergio Rossi či originální polokozačky Tabitha Simmons.

Kožené boty podzim 2014 zima 2015

Kožené polokozačky, trendy boty – módní sezóna podzim/zima 2014/2015. © By: Gucci. Zdroj: www.en.vogue.fr

kozačky boty na podzim a zimu 2014 2015

Kožené polokozačky, trendy boty na sezónu podzim a zima 2014/2015. © By: Chloé. Zdroj: www.en.vogue.fr

Kotníkové kozačky trendy boty podzim/zima 2014/2015

Kotníkové kozačky jako trendy boty na podzim 2014 i zimu 2015. © By: Miu Miu. Zdroj: www.en.vogue.fr

Jehlové polokozačky módní trend mezi botami podzim/zima 2014 2015

Jehlové polokozačky, módní trend mezi botami, sezóna podzim/zima 2014, 2015. © By: Sergio Rossi. Zdroj: www.en.vogue.fr

boty na podzim 2014 zimu 2015

Polokozačky jako originální trendy boty na sezónu podzim a zima 2014, 2015. © By: Tabitha Simmons. Zdroj: www.en.vogue.fr

Polokozačky široký podpatek moderní boty podzim zima 2014 2015

Polokozačky s širokým podpatkem, trendy boty na podzim/zimu 2014, 2015. © By: TOD´S. Zdroj: www.tods.com

Kozačky nad kolena podzimní trendy obuv na zimu 2014, 2015

Kozačky nad kolena, trendy boty na zimu 2014, 2015. © By: Balmain. Zdroj: www.en.vogue.fr

Bonus na závěr – Střevíčky pro plesovou sezónu podzim a zima 2014/2015

Ať už jdete na podzimní společenskou událost nebo zimní ples, těmito střevíčky určitě zaujmete. Jsou moderní a zároveň elegantní a stylové.

Páskové střevíčky, trendy boty pro zimní plesovou sezónu 2014/2015

Páskové střevíčky, trendy boty pro zimní plesovou sezónu 2014/2015. © By: Dries Van Noten. Zdroj: www.en.vogue.fr

· ·

Trendologička a kreativní spisovatelka se smyslem pro detail. Ve volném čase navrhuje a šije společenské šaty a další módní kousky.

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *