Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Trendy obuv podzim a zima 2015/2016

Podzim je v plném proudu a vy ještě nemáte ty správné boty? Inspirujte se módními přehlídkami. Trendy obuv podzim a zima 2015/2016 je plná elegance, smyslnosti, ale také pohodlí. Připravte se na extra vysoké boty, oxfordky i ponožky v sandálech!

Trendy obuv podzim zima 2015 2016

Trendy obuv podzim a zima 2015/2016. © Christian Dior. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Elegantní lodičky – top trendy obuv podzim/zima 2015/2016

Klasické lodičky jsou podzimní stálicí a dokáží udělat z každého outfitu elegantní a šmrncovní záležitost. Výborně se kombinují také s kalhotami a zejména ladí s módními zkrácenými nohavicemi, nebo s širokými kalhotami. Letošní lodičky se navíc vyznačují inspirací sedmdesátými léty a návratem opravdu dlouhé špičky. Dlouhá špička střevíčků elegantně a velmi slušivě protáhne chodidlo.

Lodičky podzim zima 2015 2016

Dlouhá špička lodiček jako jeden z trendů obuvi na podzim a zimu 2015/2016. © Maison Martin Margiela. Zdroj: www.harpersbazaar.com

trendy boty podzim zima 2015 2016

Rudé lodičky s dlouhou špičkou jsou tím pravým pro dámy během sezóny podzim/zima 2015-16. © Dolce & Gabbana. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Posviťme si na podpatky u trendy dámské podzimní obuvi

Módní tvar i výška podpatků se s každou novou sezónou mění. Ty letošní se vyznačují svou robustností. Velmi často se proto setkáme se silnými podpatky různých velikostí. Na nepohodlí si letos určitě stěžovat nebudeme.

Nude lodičky

Lodičky s robustním podpatkem – trendy dámská podzimní obuv 2015. © Prada. Zdroj: www.harpersbazaar.com

dámská obuv 2016

Botičky s vysokým, silným podpatkem. © Donna Karan. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Na druhou stranu můžeme současně obdivovat také typ podpatků známý pod názvem „kačenka“. Jedná se o velmi nízké jehlové podpatky. Ideální pro ženy, které se na vysoké podpatky necítí, ale přesto chtějí svému vzhledu dodat více ženskosti.

trendy obuv 2015/2016 ženy podzim zima

Podpatek „kačenka“. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Kotníčkové botky – top dámská obuv v této sezóně

Kotníčkové boty jsou velkým hitem podzimu i zimních dnů. Mají vhodnou výšku, která ochrání před sněhem, dokážou zahřát a navíc na noze vypadají dokonale stylově. Výběr kotníčkových bot, ať už na podpatku či bez něj, je letos maximálně široký. I vy si jistě vyberete ty své.

Kotníčkové boty

Módní kotníčkové boty. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Během posledních teplejších dnů si můžeme užít také novinku v podobě podzimních kotníkových sandálků, které se ku podivu skvěle snesou se silnými, teplými ponožkami.

Podzimní sandály 2015

Podzimní sandály s ponožkami, jeden z trendů dámské obuvi podzim/zima 2015, 2016. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Extra vysoká obuv podzim a zima 2015/2016

Pokud si potrpíte na boty opravdu vysoké, budete v této sezóně jistě potěšeny. Boty těsně pod i nad kolena jsou maximálně v módě. Zejména si můžete užít gladiátorský styl tvořený rafinovaným šněrováním nebo využitím krajky jako originálního zdobení.

Gladiátorky

Vysoké „gladiátorky“. © Imaxtree. Zdroj: www.popsugar.com

Boty zdobené krajkou

Vysoké boty zdobené krajkou. © Altuzarra. Zdroj: www.elle.com

Pánské prvky v dámské obuvi v sezóně podzim/zima 2015-16

Stejně jako loni i letos se v dámské módě objevují mužské prvky. Příkladem mohou být třeba populární oxfordky nebo mokasíny, které jsou vhodné zejména pro vyznavačky pohodlí.

dámské mokasíny 2016

Trendy mokasíny. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Samozřejmě se ale neobejdeme bez drobných inovací. Ničím neobvyklým budou oxfordky na podpatku nebo vyšší platformě, čímž se z tohoto páského stylu opět stane ryze ženská záležitost.

Oxfordky

oxfordky na podpatku. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Sportovní styl

Také sportovní boty prošly drobnými úpravami. Mohou nás oslnit jemnými detaily nebo dokonce podpatky či klínky. Podpatkům se letos zkrátka jen tak nevyhneme.

Sportovní boty 2016 ženy

Sportovní styl. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

· · · · ·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *