Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Kotníkový náramek – trend, který musíte vyzkoušet!

Krásný blyštivý šperk jistě potěší každou z nás. Módní katalogy a obchody se šperky jsou tento rok přeplněné nejrůznějšími originálními šperky, mezi nimiž se objevil obzvlášť silný trend, kterým jsou náramky na kotníky. Nechte se tímto trendem unést i vy.

náramky na kotníky

Náramky na kotníky jsou letos trendy. © SongofStyle. Zdroj: www.songofstyle.com

Kotníkový náramek a jeho historie

Málokdo si uvědomuje, že náramky zdobící nohy, zejména kotníky, pocházejí už z dávného starověku. Mekkou těchto specifických šperků byl starověký Egypt, kde měly náramky zdobící kotníky společenský a rituální význam. Ženy bohatých mužů se zdobily luxusními zlatými náramky s drahými kameny, zatímco otrokyně nosily náramky kožené, či s jednoduchými talismany. Velmi rozšířené byly také v Indii, zejména jako specifická ozdoba tanečníků. Náramky na kotnících byly nejen tehdy považovány za něco velmi smyslného. V sedmdesátých letech se náramky na nohou staly základem bohémského stylu.

kotníkové náramky rady

Kotníkové náramky jsou základem bohémského stylu. © Negin Mirsalehi. Zdroj: www.neginmirsalehi.com

Jak nosit kotníkové náramky

Zlaté kotníkové náramky jsou značně luxusní, proto je jejich design často velmi jednoduchý. Půvab dodávají zejména zralejším ženám nebo situacím, které vyžadují eleganci. Ideální jsou zlaté řetízky, které se hodí zejména na večírky či plesy, skvěle vypadají zejména v kombinaci s klasickými černými lodičkami. Stříbrné náramky jsou velmi mladistvé a skvěle vypadají k páskovým střevíčkům nebo letním sandálům. V létě si zase můžete užívat bláznivých náramků nejrůznějších barev. Pro opravdové fajnšmekry jsou tu samozřejmě originální náramky značky Pandora.

zlatý kotníkový náramek

Zlaté náramky v kombinaci s černými podpatky. © fbcdn.net. Zdroj: www.fashionlady.in

Kotníkový náramek vypadá výborně k minišatům, legínám a excentričtější ženy je dokonce nosí přes ponožky nebo punčochy. Základem je k celému outfitu zvolit náramek správné velikosti. Někdy stačí jen jemný řetízek, jindy je na místě masivnější design.

náramek na nohu

Kotníkový náramek na nohu s monogramem. Zdroj: monogramhub.com

kotníkové náramky na nohu

Kotníkový náramek se výborně ladí s jednoduchými lodičkami. Zdroj: www.callitspring.com

kotníkový náramek nevěsta

Náramek na kotníku může mít i nevěsta. Na obrázku zlatý, s výrazem „love“. © N/A

barevný kotníkový náramek

Kotníkový náramek je ideální dárek k Valentýnu. Zdroj: www.olizz.com

Kotníkové náramky nejsou jen hitem léta, jsou dokonalým doplňkem na plesy. Pozor dámy, Valentýn se blíží! Už víte, co byste od svých partnerů rády dostaly?

·

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *