Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava
Místo, kde bydlí móda - články - módní poradna - rozhovory - zábava

Šperky do vlasů pro každou z vás!

Chvíli jsme se nevěnovali šperkům do vlasům a šperkům obecně. Nebudeme zde probírat klasické sponky a podobně, pod názvem šperky do vlasů si totiž můžeme představit úplně cokoliv a já chci, abyste popustily uzdu své fantazie!

Pokud jste jedna z těch žen, které používají maximálně gumičku do vlasů nebo pinetky, tak je tohle téma právě pro vás, protože vám ukážu, že se svět rozhodně netočí jen kolem gumiček a sponek.

šperky do vlasů

Ozdobte si vlasy různými šperky do vlasů! Zdroj: www.notonthehighstreet.com

Musím říct, že už mě nudí klasické účesy v podobě copu, rozpuštěných vlasů nebo vlasů za ušima. Dlouhou poslední dobou jsem se zamilovala do renesančních účesů. Ne, rozhodně nemyslím nějaké složité kreatury na hlavě, ale v podstatě jejich zjednodušené verze. Kolikrát stačí navlnit si vlasy a z vrchní části vlasů si zaplést „čelenku“ z vlastních vlasů. Také využívám různých zaplétaných částí a copánků a také šperků do vlasů. To, co frčí teď, už vynalezli v dávné Renesanci a my o tom ani nevíme! Jak už jsem zde psala, móda se vrací a často se čerpá z dávných časů novověku a tyto trendy se pak přizpůsobují dnešní době. Ostatně, nikdy to jinak ani nebylo. Ráda bych vás tímto teda zasvětila do tajů dávných dob a ozdobných věciček do vlasů, které se dají všelijak kombinovat a které vypadají nádherně, svěže a dodají jiskru i splihlým vlasům!

šperky do vlasů

Různé šperky do vlasů oživí vaše vlasy a přispějí k mladistvému looku. Zdroj: www.brittenweddings.com

Ozdobná čelenka

Rozhodně si nepředstavujte obyčejnou čelenku do vlasů, kterou používáte při nanášení make-upu. Mluvím o ozdobné čelence hodné samotné královny. Určitě u ní můžete pozorovat inspiraci orientem a zámořskými oblastmi a právě o to jde. Povýší váš denní look na něco „víc“. Vhodné pro jakoukoliv příležitost (letní fesťáky, rande, party, do práce, koupaliště atd.). Možná vám přijde trochu extravagantní, ale o to právě jde, nebojte se toho! Nejlepší na tom je, že si čelenku můžete nasadit k rozpuštěným i staženým vlasům, hodí se naprosto ke všemu.

ozdobná čelenka do vlasů šperky do vlasů

Ozdobná čelenka z vás udělá královnu šperků do vlasů! Zdroj: www.beauxoxo.com

Pokud jste přece jen na tuhle extravaganci moc bázlivé, tak vyzkoušejte jemnější variantu. Květinovou čelenku nebo čelenku s lístky a ornamenty. Nasazuje se jako klasická čelenka, takže nepokrývá celou hlavu a je to nejrychlejší varianta toho, jak vykouzlit z vlasů „po párty“ něco normálního. také se hodí při příležitosti, kdy nestíháte a vaše vlasy vůbec nespolupracují. Většinou bývají kovové a po nějaké době začnou tlačit, v tom případě stačí, abyste konce čelenky obmotala vatou nebo kouskem gázy- nepůjde to vidět, protože čelenka bude za ušima.

šperky do vlasů zdobená čelenka

Pokud nevyznáváte extravaganci, vsaďte na jemnějí variantu. Zdroj: www.accessoirescheveuxchic.com

Květina do vlasů

Také jedna z variant ozdoby vlasů. Při letních dnech je ve vlasech skoro nepostradatelná. Oživí vaši tvář i outfit a dodá vám svěží letní a mladistvý vzhled. Rozhodně se květiny do vlasů nemusí ani bát starší ženy, kterým tato maličkost dodá jiskru. Nejlepší je, když květinu ve vlasech sladíte s ostatními doplňky. Krásně také vypadá, když ji připnete do ledabylého drdolu (který vytvoříte tak, že si navlníte vlasy a sepnete je do postranního copu, zbytek vlasů jednoduše obmotáte kolem culíku a zafixujete pár pinetkami s ozdobným detailem nebo květinou a voilà!).

Šperky do vlasů květina do vlasů

Květina do vlasů oživí celý váš outfit a dámy ve věku krásně omladí. Zdroj: www.brittenweddings.com

Zdobené sponky do vlasů

Pokud (stejně jako já) používáte pouze obyčejné pinetky, tak vám tyto zdobené sponky do vlasů přijdou rozhodně vhod, protože jsou krásné a vlasům přidají jejich přirozený šarm. Stačí si vlasy jakkoliv sepnout a přidat do nich zdobené sponky, které nemusí být ani účelové, jsou prostě jen na okrasu. Můžete využít sponek s květinami, lístky, motýlky a dalšími oblíbenými motivy.

šperky do vlasů zdobené sponky

Zdobené sponky se hodí pro každou příležitost. Zdroj: www.cutie-jewellery.cz

šperky do vlasů sponky

Krásné i do svatebních účesů. Zdroj: www.brittenweddings.com

Květinový věnec

Ne, květinový věnec prostě nikdy nevyjde z módy. Je letos všudypřítomný a rozhodně mu není konec ani zdaleka. Tuto ozdůbku do vlasů důvěrně znají lidé, kteří prožívali své mládí v hippie éře. To byly květiny totiž všude! A dnes, v roce 2016, tu stále květinové věnce jsou a řada lidí na ně nedá dopustit. Hodí se ke všemu a přispěje k looku kouzelné víly. Pořídíte ho téměř ve všech obchodech s oblečením a pokud jste náročná, můžete si ho u řady lidí nechat vyrobit na zakázku z květin, které máte sama ráda (z umělých samozřejmě).

šperky do vlasů květinový věnec

Květinový věnec prostě nikdy nevyjde z módy! Zdroj: www.angelinthenorth.wordpress.com

Svatební šperky do vlasů

Pro budoucí nevěsty tohle bude asi vděčné téma, protože jedna z věcí, které se řeší primárně, jsou právě vlasy nevěsty. Dnešním trendem jsou ledabylé účesy, žádné harakiry ve stylu složitých úlů s tisícem sponek a vyčuhujícími, natočenými prameny. Dnes stačí opravdu něco jednoduchého se zapojením různých ozdůbek.

Svatební čelenka

Zdobené čelenky, které využijete jak dopředu (klasická čelenka), tak dozadu (na drdol). Oživí vlasy a dodá jim slavnostní um. Také se hodí pro nevěsty, které si potrpí na jednoduchost a minimalismus. Nejlépe sedí v ledabylých drdolech s pár prameny venku a nebo do rozpuštěných vlasů.

šperky do vlasů svatební čelenka

Zdobená čelenka do vlasů poslouží nenáročným nevěstám. Zdroj: www.chicvintagebrides.com

Postranní ozdoba na gumě

Je to v podstatě čelenka na celou hlavu na praktické gumičce. Bývají na ní květiny, ptáci, motýly, různé aplikace apod. Většinou se dá dat pouze k sepnutým vlasům, to znamená k drdolům (spíš k těm hladkým) a nebo k culíků, rybím nebo pleteným copům, aby na hlavě držely.

šperky do vlasů svatební čelenka

Ozdoba na gumičce je především praktickou záležitostí. Zdroj: www.aliexpress.com

Spona

Zdobená spona korálky, květinami, perličkami a zirkony. Jedna z nejoblíbenějších variant, protože nevyžaduje žádný složitý účes a dá se prakticky dát ke všemu. Typické svojí jednoduchostí a nenáročností, Pokud chce tedy nevěsta ušetřit penízky za kadeřníka, tak si účes se sponou může udělat i klidně sama doma. Nevyžaduje téměř žádnou zručnost.

šperky do vlasů svatební spona

Spona s kamínky a perličkami vyzdvihne váš svatební účes na post dokonalosti. Zdroj: www.etsy.com

Samozřejmě existuje nespočet svatebních šperků a různých typů zdobení do vlasů, ale já vybrala právě tyto tři, které se nejčastěji používají. Letos samozřejmě letí i květinové věnce, které jsou ale zařazeny v jiné kategorii. Inspirujte se a nebojte si nějaké ten šperk do vlasů dát. Nebudete litovat.

·

Naše vševědoucí módní poradkyně, s bystrým okem a schopností napsat stručně a jasně, jak se věci mají nosit.

Komentáře

Co si myslíte vy? Dejte nám vědět!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *